Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:15:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539487 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #300 dnia: Listopada 26, 2010, 07:40:16 am »

Przepraszam - przekonujace, za duzo kombinowania z tymi przekonywujacymi :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #301 dnia: Listopada 26, 2010, 11:07:11 am »

No żeby wśród 1.6mln ludzi nie znalazło się tylu, żeby w kilku kościołach odprawiać KRR, to mnie zastanawia już od dawna... Zna ktoś jakieś racjonalne, przekonywujące argumenty?

Jeśli zgadzamy się, choćby pozornie czy bezwiednie, być liskiem figowym, czy też, jak to się mówiło za komuny, wentylem bezpieczeństwa, to wiele osiągnąć nie można (nie dotyczy to oczywiście Wiernych chodzących do Radości). Tylko trochę dziwne, że są tacy, którzy, przez tyle lat nie zorientowali się jaką im przyszło rolę odgrywać. Nie oceniam tu oczywiście intencji, tylko skutki.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #302 dnia: Listopada 26, 2010, 11:45:16 am »

Panie Zygmuncie zgoda, ale też jest prawdą, że do Przeoratu nie jeżdzą tłumy ludzi. W Warszawie jest problem, że coraz mniej osób chodzi do kościołów i obojętne im jest jaka jest msza. Czy łacińska czy ,,po polsku". I sytuacja będzie się pogarszać. Jeśli ,,warszawiacy" wybierają na radnych Alicję Tysiąc i Krystian Legierskiego to o czymś to świadczy. Ze moralność im zwisa po prostu.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #303 dnia: Listopada 26, 2010, 12:46:31 pm »

Jeśli ,,warszawiacy" wybierają na radnych Alicję Tysiąc i Krystian Legierskiego to o czymś to świadczy. Ze moralność im zwisa po prostu.

A wręcz przeciwnie!
Świadczy to o tym, że dla wyborców tych ludzi walka z moralnością jest bardzo ważna. Nie walczy się z czymś, co jest czymś obojętnym.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #304 dnia: Listopada 26, 2010, 12:54:27 pm »

To jak robimy coś czy nadal takie pisanie dla pisania. Szukajmy księży , szkolmy ministrantów i pielgrzymka po Kościołach z dokumentami Papieskimi ( wytycznymi z Watykanu ).
 Pytanie : Ilu proboszczów by się zgodziło na Nadzwyczajny Ryt Rzymski ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #305 dnia: Listopada 26, 2010, 12:59:25 pm »

A może zacząć pisać o Tradycji Katolickiej na innych forach? Przecież wielu katolików nie ma pojęcia w czym tkwi.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #306 dnia: Listopada 26, 2010, 13:10:19 pm »

Jakiś czas temu rozmawiałem z bp. Stanisławem Kędziorą  i nawet był przychylny . Z zainteresowaniem mnie słuchał . Nawet sam był zainteresowany odprawianiem . Teraz za bardzo nie mam czasu ale muszę mu się przypomnieć . Ktoś ma pomysł jak z  nim rozmawiać . Bo ja to robiłem bardzo spokojnie i z całkowitym nastawieniem pro episkopalnym i do polskiego duchowieństwa i co chwile podkreślałem że nie jestem związany z ks.Trytkiem , ,,Lefebrystami'' i że ,  interesuje mnie Papież i wszystkie wytyczne Watykanu a nie jakieś tam sekciarstwo. 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #307 dnia: Listopada 26, 2010, 13:35:41 pm »

Cytuj
    No żeby wśród 1.6mln ludzi nie znalazło się tylu, żeby w kilku kościołach odprawiać KRR, to mnie zastanawia już od dawna... Zna ktoś jakieś racjonalne, przekonywujące argumenty?


Jeśli zgadzamy się, choćby pozornie czy bezwiednie, być liskiem figowym, czy też, jak to się mówiło za komuny, wentylem bezpieczeństwa, to wiele osiągnąć nie można (nie dotyczy to oczywiście Wiernych chodzących do Radości). Tylko trochę dziwne, że są tacy, którzy, przez tyle lat nie zorientowali się jaką im przyszło rolę odgrywać. Nie oceniam tu oczywiście intencji, tylko skutki.

@ Binarf
Pyta Pan co robić? Napisał to Panu Benedykt XVI w MP SP. Jeżeli chce być Pan w pełnej łaczności z Rzymem, musi Pan zebrać podpisy i złozyć wnioski do różnych parafii.

Na 1,6 mln. mieszkańców, jak do tej pory znalazł się tylko p.Kamilek, który tak zrobił. Ma Pan szansę być 2-gim w W-wie. Pan Zygmunt 3-cim. Inaczej rozmawia się z ED gdy sprawa dotyczy 46 wiernych z wiochy, inaczej gdy dotyczy to 3, 4 grup. Trudniej sprawę w Warszawie zamiatać pod dywan.
Proszę się nie bać. Nawet p. Milcarek "poleciał w stylu KNO" pytając bardzo słusznie "Czy leci z nami Papież?" Coś się zmienia. Język p. Milcarka jest językiem współczesnym, normalnym. Teraz trzeba język przełożyć na działanie.

tak przy okazji, nieśmiało, cicho zapytam, czy może "ktoś" wie, jakie są wyniki "audiencji u kard. Kazimierza N." - w sprawie KRR w Wilanowie ( specjalnie nie ujawniam nazwiska Kardynała. ;) bo na stronie "grupy wilanowskiej" cisza.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #308 dnia: Listopada 26, 2010, 13:42:10 pm »

poproszę o ksero podpisów to jak znajdę chwile czasu to wyskoczę to ks. bp. Kędziory
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #309 dnia: Listopada 26, 2010, 13:48:07 pm »

Pytanie : Ilu proboszczów by się zgodziło na Nadzwyczajny Ryt Rzymski ?

Ja bym zadał inne: ilu się nie zgodziło... :/
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #310 dnia: Listopada 26, 2010, 18:28:31 pm »

No żeby wśród 1.6mln ludzi nie znalazło się tylu, żeby w kilku kościołach odprawiać KRR, to mnie zastanawia już od dawna... Zna ktoś jakieś racjonalne, przekonywujące argumenty?

Jeśli zgadzamy się, choćby pozornie czy bezwiednie, być liskiem figowym, czy też, jak to się mówiło za komuny, wentylem bezpieczeństwa, to wiele osiągnąć nie można (nie dotyczy to oczywiście Wiernych chodzących do Radości). Tylko trochę dziwne, że są tacy, którzy, przez tyle lat nie zorientowali się jaką im przyszło rolę odgrywać. Nie oceniam tu oczywiście intencji, tylko skutki.

Jasne, najwiekszymi zbrodniarzami są ci, którzy uczęszczają na mszę odprawianą poza monopolem wiadomego bractwa.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #311 dnia: Listopada 26, 2010, 18:48:12 pm »

Ależ ja nie mam nic przeciwko temu, by NOM w mojej diecezji został zabroniony.

Tyle, że zdaję sobie sprawę, że obecna polityka "postindultowców" jest nieskuteczna, a co grosza odżegnywanie się od "lefebrystów" może utwierdzać "posoborowe" duchowieństwo w zwalczaniu Bractwa, czyli w de facto walce z Tradycją Katolicką.

Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #312 dnia: Listopada 26, 2010, 23:33:09 pm »

(...) co grosza odżegnywanie się od "lefebrystów" może utwierdzać "posoborowe" duchowieństwo w zwalczaniu Bractwa, czyli w de facto walce z Tradycją Katolicką.

Taka "polityka" pewnych grup jest głupotą, niestety często spotykaną (chociaż z drugiej strony - p. Zygmunt nie sprecyzował, co ma na myśli pisząc "lefebryści"). Z tą częścią wypowiedzi trudno mi się nie zgodzić.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #313 dnia: Listopada 26, 2010, 23:43:25 pm »

Potencjał jest, ale potencji nie ma.

Cytuj
Upadły nadzieje na KRR w kosciele Najświętszego Zbawiciela czy w Wilanowie
czy to sprawdzone informacje?

z tego co wiem, plany są PRZEŁOŻONE. Ale na kiedy ? Nie podano terminu
W Zbawicielu, może aż tak bardzo nie upadły. Bardzo możliwe że już w przyszły piątek będą dobre wieści, lub przynajmniej poziom nadziei wzrośnie. Ale na razie to tyle i  :-X.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #314 dnia: Listopada 26, 2010, 23:55:33 pm »

byłoby nieźle, gdyby p. Zygmunt sprecyzował jeszcze, jakie grupy ma na myśli. Bo, żeby daleko nie szukać, od jakiegoś czasu zarówno christianitas.pl jak i (od dawna) konserwatyzm.pl b. życzliwie relacjonują niusy z FSSPX i linkują do Zawsze wiernych.

Chętnie dowiem się, kto jest tak nieżyczliwy. Ale proszę nie pisać, ze p. M. Barcikowski, bo jest on, jakby powiedział pewien rzecznik rządu, "osobą prywatną"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!