Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 06:44:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Drukuj
Autor Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe)  (Przeczytany 32108 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #90 dnia: Lipca 26, 2010, 09:51:24 am »

A czy Pan Zygmunt obszedł wszystkie konfesjonały w archidiecezji warszawskiej  i warszawsko-praskiej, że ma Pan taką pewność że wszędzie mówią bzdury?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #91 dnia: Lipca 26, 2010, 10:03:55 am »

Pan wybaczy, ale to nie jest realistyczna interpretacja tego co napisałem. Jeśli Pan zna takie miejsce, to proszę polecić - to będzie jakiś pożytek z naszej dyskusji. A problem zagrożenia dla młodych ludzi, wynikający z tego co słyszą od spowiedników wg. mnie istnieje. Ma Pan inne zdanie na ten temat? Nie ma takiego problemu?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #92 dnia: Lipca 26, 2010, 10:36:16 am »

Np. Bazylika św. Krzyża w Warszawie, konfesjonały w krużgankach jasnogórskich. Tylko proszę nie pisać, że jedynie w Warszawie można się spowiadać na Garncarskiej w Przeoracie w sposób godny. A co do młodych ludzi to problemem ich jest, że w ogóle unikają spowiedzi, bo niesłusznie uważają, że księża nie mają prawa ich pytać o sprawy życia seksualnego, bo co to ich obchodzi. Niech ,,czarni' najpierw sami wyspowiadają się ze współżycia z kochankami, konkubinami, molestowania dzieci, itp. A  w ogóle należy spowiadać się przed Bogiem, a nie przed księdzem, tak jak u ewangelików. Takie są opinie sporej części młodzieży polskiej.
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #93 dnia: Lipca 26, 2010, 11:29:31 am »

Byłem w Warszawie Piusa X i miałem spowiedź generalną u ks. Zygmunta. Nie wiem z jakiej diecezji ks. Zygmunt odszedł i przyłączył się do Bractwa Piusa X ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2010, 11:33:13 am wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Michał_95
bywalec
**
Wiadomości: 65


Omnia instaurare in Christo!

« Odpowiedz #94 dnia: Lipca 26, 2010, 11:32:23 am »

Pan wybaczy, ale to nie jest realistyczna interpretacja tego co napisałem. Jeśli Pan zna takie miejsce, to proszę polecić - to będzie jakiś pożytek z naszej dyskusji. A problem zagrożenia dla młodych ludzi, wynikający z tego co słyszą od spowiedników wg. mnie istnieje. Ma Pan inne zdanie na ten temat? Nie ma takiego problemu?

Święta Prawda! Mi na przykład pewien "wielce oświecony spowiednik" próbował kiedyś wmówić w konfesjonale, że z grzechów głównych nie należy się spowiadać, bo są one wrodzone w ludzką naturę! A inny bawił się w psychologa, i do prostego tematu na który inny kapłan dałby proste i dobitne pouczenie, on robił poł godzinny wykład, z którego prawie nic nie zrozumiałem.
Zapisane
"Oby Bóg was pocieszył! To prawda, że oni mają kościoły, lecz Wy macie Wiarę Apostolską. Mogą zajmować wasze kościoły, lecz nie mają prawdziwej Wiary." Św. Atanazy Wielki
"Nie przeciwstawiać się błędowi-to znaczy zgadzać się na niego, a nie bronić prawdy-to ciemiężyć ją" św. Feliks III
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Lipca 26, 2010, 11:33:59 am »

Byłem w Warszawie Piusa X i miałem spowiedź generalną u ks. Zygmunta. Nie wiem z jakiej diecezji ks. Zygmunt odszedł i przyłączył się do Bractwa Piusa X ?


Że jak?  :D Że Warszawa należy do Piusa X? To święci mają jakąś jurysdykcję na ziemi? :>
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #96 dnia: Lipca 26, 2010, 11:38:03 am »

Byłem w Warszawie Piusa X i miałem spowiedź generalną u ks. Zygmunta. Nie wiem z jakiej diecezji ks. Zygmunt odszedł i przyłączył się do Bractwa Piusa X ?


Że jak?  :D Że Warszawa należy do Piusa X? To święci mają jakąś jurysdykcję na ziemi? :>

Mam na myśli przeorat Piusa X w Warszawie. Pytam się jak to jest z ks. Zygmuntem ?
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Lipca 26, 2010, 12:03:03 pm »

Panie Ryszardzie, ręczy Pan za wszystkich spowiedników u Św. Krzyża?
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #98 dnia: Lipca 26, 2010, 12:07:45 pm »

Święta Prawda! Mi na przykład pewien "wielce oświecony spowiednik" próbował kiedyś wmówić w konfesjonale, że z grzechów głównych nie należy się spowiadać, bo są one wrodzone w ludzką naturę! A inny bawił się w psychologa, i do prostego tematu na który inny kapłan dałby proste i dobitne pouczenie, on robił poł godzinny wykład, z którego prawie nic nie zrozumiałem.

Proszę nie generalizować. To, że zdarzyły się takie przypadki, nie znaczy, że każdy ksiądz sprawujący NOM jest kiepskim spowiednikiem. Znam wspaniałych spowiedników, sprawujących Novus Ordo. Pochodzę wprawdzie z niewielkiej diecezji (tarnowska), acz nie wydaje mi się, żeby poza nią było aż tak źle.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #99 dnia: Lipca 26, 2010, 12:54:17 pm »

Da Pan spokój. Ludzie przeżywają dramaty, a Pan ich raczy gładkimi słówkami.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #100 dnia: Lipca 26, 2010, 13:39:40 pm »

.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #101 dnia: Lipca 26, 2010, 14:07:58 pm »

Pan Zygmunt pyta mnie czy ręczę za wszystkich księży ze św. Krzyża. A czy Pan ręczy za wszystkich księży z Bractwa św. Piusa X? Ongiś zawiodłem się jednym, byłem na jego prymicjach w Radości. W niedługim czasie potem ogłosił, że Bractwo jest złe i wybrał sedevante. Zawsze można się na kimś zawieść i za wszystkich ręczyć nie można.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #102 dnia: Lipca 26, 2010, 14:16:19 pm »

Jest jednak taka różnica, że nie udaje on kogoś innego niż jest. Wszyscy wiedzą, że nie uznaje papieża.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #103 dnia: Lipca 26, 2010, 14:29:33 pm »

Coż z tego Panie Zygmuncie, że np. niektórzy księża w Irlandii w latach 1930 - 1960 odprawiali KRR, spowiadali w starym rycie, uchodzili za świetnych księży, a teraz wychodzi na jaw co naprawdę robili z dziećmi. Także może lepiej nie wrzucajmy wszystkich księzy(poza FSSPX) do jednego worka z napisem ,,żli moderniści". Ocenę i odpłatę pozostawmy w Bogu.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 26, 2010, 14:43:31 pm »

A kto wrzuca? Tu chodzi o problem z naukami udzielanymi w czasie spowiedzi, a nie z grzechami popełnianymi poza konfesjonałem przez spowiedników. Proszę, by Pan się trzymał poruszonego tematu.

A Szanownemu Panu Kamilkowi to o co chodzi?
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2010, 14:46:06 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Raz jeszcze o FSSPX, FSSP ("lefebvryści" - obraźliwe) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!