Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:17:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim  (Przeczytany 4413 razy)
br. Wojtek OP
bywalec
**
Wiadomości: 85


« dnia: Lipca 23, 2010, 14:24:52 pm »

Zwracam się z apelem o przyłączenie się do akcji mającej na celu obronę Krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Nasiliła się w ostatnich czasach walka z najbardziej podstawowym znakiem chrześcijaństwa, jakim jest Krzyż. Ta walka zaczęła się w Strasburgu, głosy domagające się usunięcia krzyży z miejsc publicznych dochodzą także z innych krajów europejskich. Jesteśmy świadkami wielu wydarzeń, gdzie nastąpił sprzeciw wobec krzyża Chrystusowego. Prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych. Jest naszym obowiązkiem, obrona Jezusowego Krzyża symbolu wiary chrześcijańskiej. W czasach dyktatury komunistycznej byliśmy świadkami wielokrotnego usuwania Krzyża z miejsc publicznych. Ten fakt był miarą wolności narodu polskiego. Krzyż pod Pałacem Prezydenckim to również symbol tragedii w której przestało istnieć niepodległe państwo polskie po przyjęciu postanowień traktatu lizbońskiego. Dlatego każdy, kto chciałby usuwać krzyże, powinien usłyszeć zdecydowane nie. Przybywając osobiście pod Pałac Prezydencki, każdy będzie mógł powiedzieć „Tak dla Krzyża”. Będzie to świadectwo naszej wiary.





Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 23, 2010, 14:46:22 pm »

Bracie Wojtku!
Jestem za tym, aby Krzyż był wszechobecny, skoro uważamy się jako Polacy za katolików.Jednocześnie jestem przeciw, aby tym drogim dla katolików symbolem upamiętniać Św. Pam prez Kaczyńskiego z powodu, że jako głowa RP obrażał moje uczucia Polaka i katolika umieszczając w oknie pałacu prezydenckiego symbol państwowości obcego narodu, czyli menory.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 23, 2010, 18:05:14 pm »

Panie stefanie prez. Kaczyński był katolikiem i nie ma powodu, by odbierać mu prawo do upamiętnienia jego pamięci  symbolem krzyża, szczególnie gdy tym powodem miałyby być Pana indywidualne odczucia.
Po drugie osoba ś.p. prezydenta jest tu  tylko tłem walki, a nie jej meritum.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 23, 2010, 18:36:38 pm »

4.
Po drugie osoba ś.p. prezydenta jest tu  tylko tłem walki, a nie jej meritum.
Dlatego jestem za tym, aby krzyż był w każdym obiekcie urzędu państwowego, a jednocześnie przeciw upamiętnianiu specjalnym krzyżem śmierci św. pam prez Kaczyńskiego, który to sobie nie zasłużył na takie wyszczególnienie nie tylko z powodu ekscesów z menorą, ale także że jako członek rządu Buzka nic nie uczynił w obronie krzyży na Żwirowisku w Oświęcimiu, czy wcześniej przeciw brutalnej napaści przez środowiska żydowskie na Karmelitki Bose mające klasztor obok Żwirowiska. Sprawa Jedwabnego też się kłania. Myślących podobnie jest bardzo wielu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2010, 21:14:08 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 23, 2010, 18:51:47 pm »

Wygląda  to na jakąś pisowską hucpę. Jestem jak najbardziej za tym aby przed pałacem stał krzyż i gdyby Kaczyński w swoim czasie wyszedł z taką inicjatywą poparłbym go. W tym wypadku PiS próbuje zbić kapitał polityczny i na wieki upamiętnić człowieka, który nie dość, że nie był sprzymierzeńcem kościoła to jeszcze jako prezydent kompletnie się nie sprawdził. PiS nieustannie próbuje wciągnąć autorytet kościoła do swoich partyjnych gierek, nie można tego tolerować.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 23, 2010, 20:02:28 pm »

@ stefan

Na szczęście to nie pan decyduje, kto sobie zasłużył, a kto nie zasłużył na upamiętnienie krzyżem. Ten konkretny krzyż ma upamiętniać ofiary katastrofy, nie tylko Ś.P. Prezydenta.

@ br. Wojtek OP

Rozumiem, że Sz. Autor tego wątku pojawi się protestować osobiście, w dominikańskim habicie ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 23, 2010, 20:16:36 pm »

ale jak ma wyglądać ta akcja obrony krzyża? Ludzie mają wystąpić przeciw x. Siekierskiemu, rektorowi kościoła św. Anny, ktory 3 sierpnia o 13 ma przewodniczyć procesji z krzyżem do kościoła św. Anny? Myślę, że kuria wpakowała x. Siekierskiego w bardzo niezręczną dla niego sytuację. Sama umyła ręce, a na księdza spadną gromy, że usuwa krzyż
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 23, 2010, 20:20:47 pm »

No, pomysł bardzo zmyślny powiedziałbym opracowała. Bo kto by się odważył przeszkodzić procesji księży ubranych w szaty liturgiczne.  ::)
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 23, 2010, 20:24:07 pm »

Właśnie. W dodatku w sprawę wplątano i studentów i ojców paulinów na Jasnej Górze, gdzie krzyż ma powędrować z pielgrzymką akademicką wyruszającą 5 sierpnia ze św. Anny
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 23, 2010, 20:34:35 pm »

 Zastanawia mnie też sprawa tego pisma konserwatora zabytków, które podobno wpłynęło do Kancelarii Prezydenta jeszcze przed rozmowami hercerze - kuria - pałac, a zostało upublicznione dopiero teraz. Czy nie widać tutaj świadomego działania władz ? Jak dla mnie wszystko możnaby przeprowadzić dużo bardziej taktownie.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 23, 2010, 20:41:05 pm »

raczej żadnej tablicy czy pomnika przed pałacem to nie będzie bo nikomu z władz ani kościlelnych ani państwowych na tym nie zależy. A harcerze i tak muszą siedzieć cicho, bo zawsze władza może im wstrzymać dotacje na działalność, lub coś w tym stylu. Ciekawe co o tym wszystkim sądzi ojciec Tadeusz Rydzyk?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 23, 2010, 20:48:14 pm »

A na marginesie, jak się pojawi jakaś inicjatywa, zawsze pojawi się dyżurna łajza ze swoim "stultorum veto" i pluje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 23, 2010, 20:56:20 pm »

W sprawie krzyża objawia się postawa całkowitej kapitulacji władz kościelnych. Podobnie było ze sprawą Żwirowiska. Najgorsze jest to za usunięciem krzyża są sami księża(!!!) w rodzaju x. Sowy, a nawet biskupi ( Pieronek). Szkoda gadać.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 23, 2010, 21:20:01 pm »

@ stefan

Na szczęście to nie pan decyduje, kto sobie zasłużył, a kto nie zasłużył na upamiętnienie krzyżem. Ten konkretny krzyż ma upamiętniać ofiary katastrofy, nie tylko Ś.P. Prezydenta.

@ br. Wojtek OP

Rozumiem, że Sz. Autor tego wątku pojawi się protestować osobiście, w dominikańskim habicie ?
A róbcie panowie co chcecie. Ja się wyłączam.Zbyt dobrze już poznałem  pożal się Panie Boże ,,katolików" i ,,patriotów"z postawuesowskich środowisk, w niczym nie lepszych od postpezetpeerowskich.Jedna banda i tyle.

A na marginesie, jak się pojawi jakaś inicjatywa, zawsze pojawi się dyżurna łajza ze swoim "stultorum veto" i pluje.
Babci w liście
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2010, 21:23:26 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 23, 2010, 22:41:56 pm »

@ br. Wojtek OP
Cytuj
Nasiliła się w ostatnich czasach walka z najbardziej podstawowym znakiem chrześcijaństwa, jakim jest Krzyż. Ta walka zaczęła się w Strasburgu,

eee... walka zaczęła się wcześniej... chyba podczas Asyzyku w Krakowie. Jaki to był klasztor? Moze ktoś pamięta?

Wtedy usłyszałem, że nie mozna wymagać od księży by byli bohaterami i narażali się ks. Kardynałowi. Dlaczego teraz mamy się narażać? Ten patetyczny ton br. Wojtka "zalatuje Trydentem"  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!