Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:04:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Laudetur Jesus Christus!
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] Laudetur Jesus Christus!  (Przeczytany 11043 razy)
Michał_95
bywalec
**
Wiadomości: 65


Omnia instaurare in Christo!

« dnia: Lipca 21, 2010, 20:13:03 pm »

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na tym forum więc chciałbym wam coś o sobie opowiedzieć. Mam 15 lat i mieszkam w Gliwicach (diecezja Gliwicka, metropolia Katowicka). Jestem ministrantem dwu-obrzędowym (służę do novus ordo w mojej parafii, oraz od niedawna do tridentiny w Bytomiu, w Świętym Duchu). Tradycją katolicką zacząłem interesować się w 2007 roku, wcześniej byłem raczej przeciętnym katolikiem. Początkowo to zainteresowanie było raczej nie wielkie, z czasem jednak zacząłem sobie coraz bardziej zdawać sprawę jak ważna jest tradycja, oraz w jakiej sytuacji jest obecnie Kościół. W końcu zacząłem pogłębiać wiedzę na stronie Bractwa Św. Piusa X, z czasem prawie całkowicie przyjmując poglądy FSSPX. Jednak z przywiązania i chęci krzepienia tradycyjnych wartości oraz dawania dobrego przykładu innym, dalej aktywnie uczestniczę w życiu mojej parafii, mimo że zdarza się tu bardzo dużo nadużyć, zarówno liturgicznych, teologicznych jak i organizacyjnych. W Bytomiu służyłem na razie  tylko raz, ale dopiero zaczynam służbę. Poza tym byłem już kilka ryzy wcześniej na mszy Św. w Duchu, oraz dwa razy w Chorzowie, w Kaplicy Św. Maksymiliana Kolbego. W przyszłym roku, o ile Bóg pozwoli, zamierzam przyjąć sakrament Bierzmowania w Rycie Klasycznym w Bytomiu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2010, 17:03:28 pm wysłana przez Michał_95 » Zapisane
"Oby Bóg was pocieszył! To prawda, że oni mają kościoły, lecz Wy macie Wiarę Apostolską. Mogą zajmować wasze kościoły, lecz nie mają prawdziwej Wiary." Św. Atanazy Wielki
"Nie przeciwstawiać się błędowi-to znaczy zgadzać się na niego, a nie bronić prawdy-to ciemiężyć ją" św. Feliks III
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 21, 2010, 20:34:31 pm »

salve!

Miłego pobytu na forum :)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 22, 2010, 08:24:47 am »

Witamy!Pozdrowienia. :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 22, 2010, 08:51:00 am »

Christus Rex ! Witaj nam Młody Przyjacielu  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
slavko
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 22, 2010, 08:52:21 am »

Salve frater!
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 22, 2010, 08:59:51 am »

A czy mówienie "petryści" o Bractwie (Św. Piotra) to wg Pana tez obrażliwe jest?
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 22, 2010, 09:41:19 am »

Salve ! :) Świetnie, że rejestruje się coraz więcej młodych ludzi.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 27, 2010, 00:39:54 am »

Dyskusje jaka tu rozgorzała wydzieliłem do nowego wątku:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,4767.msg96955.html#msg96955
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] Laudetur Jesus Christus! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!