Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:18:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Przeorana świadomość
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Przeorana świadomość  (Przeczytany 3666 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« dnia: Maja 29, 2010, 22:26:01 pm »

Pisałem,że temat "małżeństw niesakramentalnych" zasygnalizowałem na forum oazowym. Chciałem wywołac dyskusje podobną do tej, która jest na naszym forum. Wsadziłem kij w mrowisko. Reakcja była jednoznaczna i jednolitofrontowa. Żadnej refleksji nad tematem. Sięgano nawet do Konstytucji po argumenty. Nie pisałem nic złego o ludziach żyjących w takich związkach ani nie krytykowałem duszpasterstwa opiekującego się tymi ludzmi. Moim zdaniem zwrot jest tak samo szkodliwy jak "orientacja seksualna", "przerywanie ciązy" itd. Z tym również się nie zgodzono. Agresywna reakcja tych ludzi wskazuje jak bardzo przeorana jest świadomośc katolików. Nie winię tych ludzi, bo ich intencje są szczere, ale ich poglądy mnie przerażaja. Troche się zagolopwałem, bo stwierdziłem, że najlepiej sprawę by objasnil ksądz z FSSP albo FSSPX i zamknięto temat.Dla ciekawych link
http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=18955&postdays=0&postorder=asc&start=0
Jestem tam na innym nicku, ale to nie ma znaczenia.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 01, 2010, 19:22:19 pm »

A co by Państwo powiedzieli na takie uświadomienie moderny? Tzn logować się na forach katolickich i ich uświadamiać, że system soborowy jest niezbyt spójny. Akurat forum oazowe ma dyscyplinę podobną do tej, co była w stanie wojennym (znam z autopsji i nie tylko), więc trzeba uważać no i przydałoby się, aby więcej osób się zalogowało tam, bo jedna raczej nie da rady.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 01, 2010, 19:30:28 pm »

Mogło by być ciekawie, ale szybko byśmy stamtąd polecieli. Nas sie nie toleruje. To nie to co u nas. My tolerujemy neonów ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 01, 2010, 19:36:14 pm »

Niekoniecznie. O ile na oazowym jest tak jak wspomniałem stan wojenny (chociaż bez wspominania o FSSPX można tam się utrzymać, głosząc Tradycję), o tyle ja się np zalogowałem na innym i tam można nawet chyba o FSSPX spokojnie pisać :) A pomoc by się przydała.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 01, 2010, 22:02:23 pm »

Forum oazy jest specyficzne, ale są tam zwolennicy Mszy trydenckiej. Fakt wylecieć pewnie można ale bardziej za zbytnią poufałość z lefebrystami.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 01, 2010, 22:20:07 pm »

Nie wyleciałem stamtąd tylko zamknięto temat. Wysłałem prywatną wiadomośc do księdza moderatora, nie raczyło dpowiedziec.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 01, 2010, 22:29:48 pm »

A FSSPX wspomniałem, bo mnie zdrzażnili.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 02, 2010, 00:55:43 am »

@FT
Można oczywiście, ale można również zniszczyc czyjąś wiarę.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 02, 2010, 07:50:18 am »

A FSSPX wspomniałem, bo mnie zdrzażnili.

Trzeba trzymać nerwy na wodzy.

Nie wyleciałem stamtąd tylko zamknięto temat. Wysłałem prywatną wiadomośc do księdza moderatora, nie raczyło dpowiedziec.
Tam ksiądz najmniej moderuje. Do Agaji też nie radzę pisać.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:56:47 pm »

@wiridiana
Oczywiście, że tak. Ale jestem tylko człowiekiem. Poza tym księża z FSSPX ich draznią, a McDowella nie krępują sie polecać. Właśnie najbardziej zbulwersowany był ksiądz.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 02, 2010, 14:06:13 pm »

Tam niestety nie ma wolności słowa, przechodzą tylko treści jedynie zgodne z "oazową doktryną" (m. in. taize, charyzmatycy, uzdrowiciele, etc.).
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 02, 2010, 14:07:06 pm »

@FT
Można oczywiście, ale można również zniszczyc czyjąś wiarę.
Co Pan ma na myśli?
Forum oazy jest specyficzne, ale są tam zwolennicy Mszy trydenckiej. Fakt wylecieć pewnie można ale bardziej za zbytnią poufałość z lefebrystami.
Nie neguję, że są tam zwolennicy Tradycji, ale moderacja nie jest i tu cały problem ;) Chyba hermeneutycznociągli też nie są, ale tego już nie wiem na 100%.
Tam niestety nie ma wolności słowa, przechodzą tylko treści jedynie zgodne z "oazową doktryną" (m. in. taize, charyzmatycy, uzdrowiciele, etc.).
Owszem i brak tej wolności sprawia, że forum się wyludnia.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 02, 2010, 16:05:38 pm »

Nie mam zamiaru przeciwstawiania jednego forum przeciw drugiemu. Sam wyrosłem z oazy i wiem, że jest tam dużo wspaniałych ludzi. Wiem też, że są osoby piszące tu i tam. Zaskoczony jestem reakcją moderacji. Na forum oaza nie ma możliwości rozmowy z nimi.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 03, 2010, 00:04:58 am »

Zajrzałem sobie na to forum i stwierdziłem, że jeden z moderatorów, który nawet ostrzeżeniami groził, to mój znajomy...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 03, 2010, 12:33:29 pm »

@FT
Można oczywiście, ale można również zniszczyc czyjąś wiarę.


To, że organizując walkę wewnątrz Kościoła i atakując przekonania katolików w imię promowania mszy trydenckiej i walki z ekumenizmem może przyniesc efekt odwrotny od zamierzonego albo skutkujacy narastajacymi watpliwosciami i odejsvciem od wiary
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Przeorana świadomość « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!