Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:37:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653948 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1110 dnia: Marca 19, 2013, 16:04:58 pm »

W wielu wschodnich liturgiach katolickich jest uzywane Credo bez filioque, co nie znaczy, ze istnieje "indult" na ten dogmat.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1111 dnia: Marca 20, 2013, 09:04:15 am »

Ba, w deklaracji KNW Dominus Iesus na początku Credo jest bez filioque ;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1112 dnia: Marca 22, 2013, 13:41:48 pm »

Proszę o wypowiedź do poniższego cytatu, który przeczytałam:

Cytuj
Człowiek zniewolony grzechem nie ma wolnej woli - jest sterowany przez demona, i to on prowadzi go przez życie. Dlatego też trudno wymagać od zniewolonego człowieka, aby szedł za głosem prawdy, aby czynił dobro. Dla niego te pojęcia są abstrakcyjne. Taki człowiek ucieka od Jezusa, i jest często przeciwnikiem Kościoła.

Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1113 dnia: Marca 22, 2013, 13:46:57 pm »

A w jakim kontekście były te słowa umieszczone?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1114 dnia: Marca 22, 2013, 13:54:12 pm »

Ktoś zamieścił filmik jak to młodzież zamiast być nauczana, jest ogłupiana o ten:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C4fI6zg5LHg

Ktoś inny napisał tak:

"Przecież uczucia są zmienne i niezależne od woli człowieka. Człowiek rozumem rozeznając, co jest dobre, nakazuje woli to czynić i angażuje w to swoje emocje i uczucia. Uczucia są niezbywalnym elementem zdrowej miłości, ale nie są jej fundamentem!"

... i ktoś jeszcze inny odpowiedział tak jak podałam w tym cytacie.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1115 dnia: Marca 22, 2013, 15:24:07 pm »

Nie wiem, może komuś chodziło o nałogi. Ale to nie wyłącza wolnej woli, co najwyżej ogranicza wolność i utrudnia zdolność odrzucania zła. Ktoś coś pewnie pokręcił.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1116 dnia: Marca 22, 2013, 16:01:00 pm »

Ja też nie wiem i nie mogę zrozumieć tego.

Wolna wola jest jedną z trzech władz duszy.

Czy szatan może wtargnąć bezpośrednio do duszy?

W sposób bezpośredni jest ona dla niego niedostępna. To wyjątkowo zwarta i skuteczna twierdza. Od wewnątrz może inspirować tylko Bóg, który w niej przebywa, respektując oczywiście wolność człowieka. Szatan atakuje wyłącznie z zewnątrz, nie może posiąść duszy bez wyraźnej woli człowieka. Kusząc może korzystać jedynie z zewnętrznych narzędzi, to znaczy ludzkich zmysłów, wyobraźni i pamięci. To tutaj przychodzi ze swą pokusą. Jej dalsza historia zależy już od człowieka. Szatan z determinacją zasiewa chaos, zwątpienie, rezygnację. Dopóki człowiek mówi jego podszeptom "nie!", upadły anioł nie ma żadnych możliwości penetrowania sekretnego świata ludzkiej duszy. Staje się ona jego tronem dopiero wówczas, gdy człowiek świadomie i dobrowolnie odda się w jego władanie.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3LgmHFvRyTYJ:karmel.pl/lektorium/karmel/baza.php%3Fid%3D03+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Szatan nie może wpływać bezpośrednio na nasze władze duchowe, a więc siłą narzucić myśli czy aktów woli. Może jednak oddziaływać na wyobraźnię, na sferę emocjonalną. Tak samo szatan nie zna naszych myśli:
Czy szatan zna nasze myśli? -  odpowiada kapłan:
(...)
http://www.gloria.tv/?media=300146
Zapisane
pietka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #1117 dnia: Marca 23, 2013, 16:22:35 pm »

Witam. Jestem tu nowa. Pytam w imieniu mojej córki - ona nastawiałaby tu pięknych szlaczków. Czy tam gdzie modli się więcej ludzi, to czy ta modlitwa ma większą moc?
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1118 dnia: Marca 23, 2013, 19:07:38 pm »

Witam. Jestem tu nowa. Pytam w imieniu mojej córki - ona nastawiałaby tu pięknych szlaczków. Czy tam gdzie modli się więcej ludzi, to czy ta modlitwa ma większą moc?
To my Witamy ;)
Myślę, że jeśli wszyscy modlą się w tej samej intencji, to ta modlitwa jest więcej warta przed Obliczem Boga. W końcu gdzie dwóch albo trzech, tam Chrystus pomiędzy nimi.  :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
pietka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #1119 dnia: Marca 23, 2013, 22:34:44 pm »

Moja ostatnia rozmowa z córką. Ma 5 latek.
-Mamusiu, co robisz?
-Zapalam moje światło w Fatimie.
-Cooo???
Tu nastąpił mój śmiech, bo te " co??? " było niesamowicie zabawne. Nie tłumaczyłam jej wszystkiego ze szczegółami, bo po pierwsze mało by z tego zrozumiała, a po drugie pewnie nie doczekałaby końca moich tłumaczeń. Bardzo trudno mojej córce ustać w miejscu i posłuchać kogoś przez minutkę :)
-Kochanie zapalam taką świeczuszkę, żeby ktoś się pomodlił za ciebie i twoich braciszków, żebyście zawsze byli zdrowi i szczęśliwi.
-Przecież nie masz zapałek. Coś mnie oszukujesz.
-Kochanie, to taka magiczna świeczuszka, takie czarodziejskie światełko. Zapalam je, proszę, by inni ludzie pomodlili się do Bozi o wasze zdrówko.
-AAAAAAA...teraz rozumiem
To prawie jak z filmu Barei. Uśmiałam się przy tym niesamowicie. I właśnie przy tej rozmowie padło pytanie czy jak więcej ludzi się modli to czy ta modlitwa ma większą moc.Oj tysiące tych pytań. A mam jeszcze w domu dwóch półrocznych szkrabów. Głowa zaczyna boleć jak pomyślę co mnie czeka. :D

Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #1120 dnia: Marca 24, 2013, 13:24:21 pm »

Jakie obyczaje kultywują Państwo w Niedzielę Palmową?
Co Państwo robią z poświęconymi palmami? Słyszałem i widziałem swego czasu zwyczaj wkładania gałązek za krzyż. Wiadomo coś więcej o tym zwyczaju?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #1121 dnia: Marca 25, 2013, 09:46:55 am »

Jakie obyczaje kultywują Państwo w Niedzielę Palmową?
Co Państwo robią z poświęconymi palmami? Słyszałem i widziałem swego czasu zwyczaj wkładania gałązek za krzyż. Wiadomo coś więcej o tym zwyczaju?
Moja babcia zawsze wkładała poświęcone palemki za róg świętego obrazu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1122 dnia: Marca 25, 2013, 12:15:10 pm »

Jakie obyczaje kultywują Państwo w Niedzielę Palmową?
Co Państwo robią z poświęconymi palmami? Słyszałem i widziałem swego czasu zwyczaj wkładania gałązek za krzyż. Wiadomo coś więcej o tym zwyczaju?

Jak już coś pan słyszał i widział, to może się pan dużo więcej dowiedzieć nie tylko co się robi z palmami,  jak to wyglądało, ale i o innych  zwyczajach i obrzędach, etc...

Polecam panu te pozycję:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3151.msg164946.html#new
Zapisane
pietka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #1123 dnia: Marca 26, 2013, 23:18:17 pm »

A ja tak trochę z innej beczki. Jak to jest, że mamy tyle rodzajów Matki Bożej?;)) Matka Boska Częstochowska, Ostrobramska, Gromniczna, Fatimska. A, że ostatnio pisałam o Fatimie ( bardziej wspomniałam niż pisałam ) to może ktoś  napisze o Niej coś ciekawego. Może z jakichś źródeł wiecie więcej niż ja. Bo przyznam się, że wiem tylko podstawowe rzeczy. A tak pomyślałam sobie, że na jakiś czas zrezygnowałabym z koników pony na dobranoc, a może w formie fajnych opowiadań przybliżałabym postać Matki Boskiej córce. Piszcie co wiecie;)))
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #1124 dnia: Marca 28, 2013, 17:10:38 pm »

Mam wątpliwość w kwestii błogosławieństwa końcowego podczas mszy św. Bez podawania imiennych przykładów zapytam ogólnie, czy błogosławieństwo papieskie lub biskupie jest ważne jeśli celebrans pomyli słowa np. powie - benedicat vos omnipotens Deus, Pater et Filius et Spiritus Sancti (zamiast Sanctus)?
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Strony: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!