Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:38:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653452 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #1095 dnia: Lutego 28, 2013, 08:24:41 am »

3. Czy ściągnie takich filmików:
http://vimeo.com/8329262
http://www.youtube.com/watch?v=FD9QxVTfVe4
http://www.youtube.com/watch?v=ZtPQc2NjBAk
http://www.youtube.com/watch?v=-mtJZUqJ_lY
http://www.youtube.com/watch?v=5lvU-DislkI
http://www.youtube.com/watch?v=YVIPF_PmHuQ jest nielegalne ?
4. Czy macie państwo jakieś inne filmiki szokujące dotyczące odnowy, neokatechumenatu, novus ordo, msze bitowe, klownowe itd., rekolekcje z charyzmatycznymi kapłanami... możliwe do przegrania? Może są w internecie i można je legalnie ściągnąć? Zależy mi na legalności owych materiałów.

Według polskiego prawa nie ma znaczenia, czy ogląda Pan dany film, czy go pobiera na dysk. Nie ma też znaczenia, czy film został umieszczony w internecie legalnie, czy nielegalnie. Może Pan pobrać dowolny film i spokojnie korzystać z niego w granicach dozwolonego tzw. użytku osobistego.

ale wg regulaminu youtube jest to zabranione, no chyba że sie mylę. Mój angielski nie jest oszołamiający dlatego byłbym wdzięczny gdyby ktoś to sprawdził :)
Po za tym wiem że ktoś tu kiedyś podał tutaj bezpośredni link do wykładu z fides et ratio czy cos w tym stylu-  chodzi o plik dzwiękowy a nie film
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1096 dnia: Lutego 28, 2013, 08:25:12 am »

Mowiac prosto, a nawet prostacko, to kwestia communicatio in sacris jest kwestia dyscyplinarna, a wiec z natury zmienna i adoptowalna do sytuacji. To konstatacja oczywista, ale nie mozna sie na niej zatrzymywac, jak to czynia indultowcy, konserwatysci etc. twierdzac, ze Asyz jest super, ze interkomunia w nowym KPK jest OK i wogole nie ma problemu, ze miedzy surowym zakazem Leona XIII i Piusa XI, a wojtylianskim ekumanactwem jest wspaniala hermneutyka ciaglosci. Nalezy sobie postawic pytanie z jakich to powodow doktrynalnych wyplywal obecny przez setki lat w Kosciele bezwzgledny zakaz communicatio in sacris, za ktory tysiace meczennikow oddalo zycie i czy nowa dyscyplina owych racji doktrynalnych nie narusza i nie odwraca? Dopiero wtedy dyskusja nad cytatami i przepisami bedzie miala sens.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1097 dnia: Marca 02, 2013, 20:58:37 pm »

Niby było zakaz komunikacji, a w kościołach rzymskokatolickich starozakonni muzykę robili.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1098 dnia: Marca 04, 2013, 21:54:22 pm »

Mam głupie (chyba) pytanie.

Kilka lat temu byłem świadkiem pewnej niecodziennej sytuacji. Otóż podczas Komunii św., gdy kapłan podszedł do ministrantów z kielichem Krwi Pańskiej, żeby oni mogli Ją spożyć, pewien młody i niedoświadczony ministrant, po usłyszeniu słów Krew Chrystusa, nie wiedząc jak Ją spożyć, zanurzył palec w kielichu, a następnie go po prostu oblizał.

Wiem, że sytuacja może być nieco komiczna (albo i odwrotnie, może kogoś zdenerwować), ale proszę o odpowiedź kogoś, kto się na tym zna, na moje pytanie:

Czy w takim przypadku mamy do czynienia z profanacją Najświętszego Sakramentu? Czy podchodzi pod to jakiś kanon (dobrze by było, gdyby ktoś przytoczył tu odpowiednie przepisy, sam znaleźć nie mogę). Czy można mówić tu o karze ekskomuniki (nie chcę na nikogo rzucać anatem, po prostu się martwię)?

Moim zdaniem ten ministrant nie był świadomy tego, jak się przyjmuję Krew Pańską. To jest bankowe. Ale, no właśnie, czego był świadomy?

Jeszcze dodam, że nie mam pojęcia, czy Krew Pańska, która znalazła się na palcu owego człowieka, w całości została spożyta, albo czy przypadkiem gdzieś tam nie rozlała się na dywan w prezbiterium, albo czy nie została wytarta o ubranie...

Sprawa dosyć nietypowa. Proszę o jakąś rozsądną odpowiedź.

pzdr

Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #1099 dnia: Marca 09, 2013, 12:55:04 pm »

Skąd wzięły się rozbieżności w Suscipiat?
Obecnie jest: "Suscipiat Dominus sacrificium de manibus tuis...", ale w mszaliku ks. Tomanka z roku 1950 jest
"Suscipiat Dóminus hoc sacrificium de manibus tuis".

Po wpisaniu w Google Książki frazy "hoc sacrificium de manibus tuis" pojawia się wiele pozycji z XVII - XX w. (nawet z imprimatur, np. Miesiąc Maryi zawierający Msze św. na wszystkie dni maja oraz rozmyślania na każdy dzień, Kraków 1913). Widać było to nadużycie szeroko rozpowszechnione. Taką odpowiedź ministranta znalazłem też w Mszale premonstratensów (neogallikańskim) z 1787 r. (s. 290). W ogóle w różnych modlitewnikach neogallikańskich pojawia się takie zdanie, chociaż w Mszale paryskim z 1736 r. jest tak jak w Mszale rzymskim.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1100 dnia: Marca 09, 2013, 14:44:00 pm »

Mam głupie (chyba) pytanie.

Kilka lat temu byłem świadkiem pewnej niecodziennej sytuacji. Otóż podczas Komunii św., gdy kapłan podszedł do ministrantów z kielichem Krwi Pańskiej, żeby oni mogli Ją spożyć, pewien młody i niedoświadczony ministrant, po usłyszeniu słów Krew Chrystusa, nie wiedząc jak Ją spożyć, zanurzył palec w kielichu, a następnie go po prostu oblizał.

Wiem, że sytuacja może być nieco komiczna (albo i odwrotnie, może kogoś zdenerwować), ale proszę o odpowiedź kogoś, kto się na tym zna, na moje pytanie:

Czy w takim przypadku mamy do czynienia z profanacją Najświętszego Sakramentu? Czy podchodzi pod to jakiś kanon (dobrze by było, gdyby ktoś przytoczył tu odpowiednie przepisy, sam znaleźć nie mogę). Czy można mówić tu o karze ekskomuniki (nie chcę na nikogo rzucać anatem, po prostu się martwię)?

Moim zdaniem nie zaciągnął kary ekskomuniki. W KPK jest dział o karach - tam można przeczytać i o granicy wiekowej koniecznej do zaistnienia ekskomuniki, i o świadomości zniewagi, której tutaj zabrakło.

Aż mi się przypomniał stary wątas z Fidela o wylizywaniu pateny ;)

http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?p=35468#35468
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1101 dnia: Marca 10, 2013, 15:59:29 pm »

Czy w Nowennie Pompejańskiej westchnienie do MB Królowo Różańca Świętego, módl się za nami! Odmawiamy po O mój Jezu O Maryjo i Pod Twoją obrone czy przed?
http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 16:02:13 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #1102 dnia: Marca 11, 2013, 15:52:35 pm »

Czy ktoś wie gdzie znajdę tabelę z wzorami kroju stuł i ich wykończeń???
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1103 dnia: Marca 11, 2013, 16:03:31 pm »

Wydaje mi się, że podano na Rebelce, w jednym z linków:

http://rebelya.pl/forum/watek/9325/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #1104 dnia: Marca 11, 2013, 16:31:46 pm »

hmmm niestety większość linków nie działa...  :(

 ktoś ma jeszcze jakiś pomysł???
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2013, 17:25:47 pm wysłana przez padre » Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1105 dnia: Marca 13, 2013, 08:52:06 am »

Wyślę Księdzu na maila.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1106 dnia: Marca 16, 2013, 18:57:08 pm »

Powiedzcie mi, jak się nazywa taki strój (jak najbardziej przedsoborowy) duchownego, i dlaczego dzisiejsi księża-tradycjonaliści już takiego nie noszą?



(na zdjęciu x. Carl Ulitzka)
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1107 dnia: Marca 19, 2013, 13:57:34 pm »

Ostatnio na jednym z katolickich (o ile można je tak nazwać) forów - katolik.pl jeden z użytkowników pisał coś o dogadaniu się Kościoła Katolickiego z prawosławnymi w sprawie filioque. Czy ktoś z państwa wie o co chodzi?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1108 dnia: Marca 19, 2013, 15:26:39 pm »

Musi Pan przedstawić szerszy kontekst tej wypowiedzi, bo nie wiadomo o co chodzi. Może o to, że niektórzy prawosławni uznali, że jest do przyjęcia rozumienie Filioque jako "od Ojca przez Syna" i przyjmują tłumaczenia Kościoła, że tak rozumie "Filioque". Przy czym część odszczepieńców wschodnich i tak nie uznaje ważności katolickich chrztów, tłumacząc, że nawet jeżeli filioque jest rozumiane przez Kościół jako tożsame ze sformułowaniem "od Ojca przez Syna" to i tak formuła "od Ojca i Syna" sugeruje coś innego, przez co może wypaczać wiarę poszczególnych wiernych, a nawet kapłanów, którzy nie będą tego rozumieć (twierdzą, że wówczas wiara trynitarna nie jest prawidłowa, co skutkuje nieważnością Chrztu). Nie jestem jednak w stanie obecnie podać, czy któreś z cerkwi schizmatyckich w całości odrzucają tłumaczenie Kościoła, czy raczej taka opinia panuje tylko w jakichś grupkach. Jeżeli tylko w grupkach, to można mówić o "dogadaniu się". 
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 15:29:48 pm wysłana przez Kamil » Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1109 dnia: Marca 19, 2013, 15:38:39 pm »

Niestety szerszego kontekstu nie przedstawię, gdyż była to krótka wymiana zdań:

"micpol249 napisał(a):
aby doszło do unifikacji dwóch kościołów na pewno musi dojść do jakichś kompromisów, oby nie za dużych;p ale to i tak by było bardzo dobrze"

i odpowiedź:

"Małgosia napisał(a):
W sprawie filioque już prawie się dogadali. Gorzej będzie z grzechem pierworodnym, a najgorzej z Niepokalanym Poczęcie, Obawiam się o Atos :D
Reszta jest do dogadania :)"

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=22438
Zapisane
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!