Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:59:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 654010 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #900 dnia: Sierpnia 25, 2012, 19:57:36 pm »

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy przy praktykowaniu

Czego?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #901 dnia: Sierpnia 25, 2012, 19:58:57 pm »

Z rozmachu zapomniałem napisać, że o Świętą Godzinę idzie  :-[
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #902 dnia: Sierpnia 25, 2012, 21:30:53 pm »

Chciałem zapytać skąd popularność krucyfiksu tzw. koniczynowego (brabanckiego, św. Łazarza, pasyjnego lub liliowego) w Tradycji katolickiej?
Nigdzie nie można znaleźć na ten temat informacji, a zauważam, że właśnie taki motyw jest bardzo popularny w środowiskach Tradycji.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #903 dnia: Sierpnia 26, 2012, 17:36:03 pm »

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy przy praktykowaniu należy odmawiać jakieś modlitwy, czy wystarczy samo rozmyślanie, jeżeli tak to czy są jakieś przypisane do tej praktyki (wolałbym starsze modlitwy) i czy konieczne jest mieć głowę cały czas pochyloną do ziemi?
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/godzina_swieta_29135
http://www.bkaznodziejska.pl/nr/sytuacje_duszpasterskie/pierwszy_czwartek_listopada_godzina.html
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #904 dnia: Sierpnia 26, 2012, 17:55:10 pm »

Chciałem zapytać skąd popularność krucyfiksu tzw. koniczynowego (brabanckiego, św. Łazarza, pasyjnego lub liliowego) w Tradycji katolickiej?
Nigdzie nie można znaleźć na ten temat informacji, a zauważam, że właśnie taki motyw jest bardzo popularny w środowiskach Tradycji.
Symbolizuje Chrystusa jako jedno z Trójcy Przenajświętszej lub Pana Jezusa wśród dwunastu Apostołów. Niestety mi również nie udło sie znaleźć informacji co do jego popularności sądze jednak że zaważyły walory czysto estetyczne i/lub poboznosc ludowa podobnie jak z innymi popularnymi symbolami czy nabożeństwami Chrześcijańskimi.
 
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #905 dnia: Sierpnia 26, 2012, 19:51:07 pm »

A czy konieczne są modlitwy, czy wystarczy czuwać?

Czy są modlitwy, którym św. Małgorzata Maria się modliła podczas Świętej Godziny?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #906 dnia: Sierpnia 27, 2012, 13:14:28 pm »

Czy zbyt długie spędzanie czasu przy historii może być okazją do grzechu?? Niejeden święty, czy inny pisarz katolicki pisał bądź mawiał, że wszystko poza Chrystusem i Kościołem to marność nad marnościami, które dodatkowo mogą nas oddalać od Boga.

P.S ponawiam poprzednie pytania.
Zapisane
lapsi
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #907 dnia: Sierpnia 27, 2012, 14:46:58 pm »

Czy zbyt długie spędzanie czasu przy historii może być okazją do grzechu?? Niejeden święty, czy inny pisarz katolicki pisał bądź mawiał, że wszystko poza Chrystusem i Kościołem to marność nad marnościami, które dodatkowo mogą nas oddalać od Boga.

P.S ponawiam poprzednie pytania.

Czy w kontekście "poprzednich pytań" chodzi o to, żeby usprawiedliwić tym swoje lenistwo i nieuczciwość?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #908 dnia: Sierpnia 27, 2012, 15:30:30 pm »

Czy zbyt długie spędzanie czasu przy historii może być okazją do grzechu?? Niejeden święty, czy inny pisarz katolicki pisał bądź mawiał, że wszystko poza Chrystusem i Kościołem to marność nad marnościami, które dodatkowo mogą nas oddalać od Boga.

P.S ponawiam poprzednie pytania.
Jeśli nie przeszkadza to Panu w myśleniu o Chrystusie  i praktychach pobożnych to nie, jak Pan widzi tu też często poruszane są tematy historyczne ja osobiście w dziejach Świata zawsze staram sie widzieć Palec Boży.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 15:34:22 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #909 dnia: Sierpnia 27, 2012, 15:57:19 pm »

Czy zbyt długie spędzanie czasu przy historii może być okazją do grzechu?? Niejeden święty, czy inny pisarz katolicki pisał bądź mawiał, że wszystko poza Chrystusem i Kościołem to marność nad marnościami, które dodatkowo mogą nas oddalać od Boga.

Ależ to kwestia indywidualna, do stopniowego rozeznania! Dla jednej osoby, notoryczne zarywanie nocy z powodu jakiegoś zajęcia/pasji będzie jej powołaniem. Dla innej osoby, niemal każda pasja będzie bliską okazją do grzechu. Są dusze wybitnie czynne, dusze wybitnie kontemplatywne i dusze pół na pół...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 16:00:19 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #910 dnia: Sierpnia 27, 2012, 21:55:48 pm »

A czy konieczne są modlitwy, czy wystarczy czuwać?

Czy są modlitwy, którym św. Małgorzata Maria się modliła podczas Świętej Godziny?
Istotą nabożeństwa jest czuwanie z myślą o agonij Chrystusa w ogrójcu. Więc modlitwy w jakiejś konkretnej intencji nie są konieczne, ale przecież wszystko co kierujemy w stronę Boga(oczywiście jeśli nie jest to bluźnierstwem itp.) jest swego rodzaju modlitwą.

http://www.sercanie.pl/scj/peregrynacja/godzina.html

JEŚLI COS NAPISAŁEM NIE TAK PROSZĘ MNIE POKRWAWIĆ NIE CHCIAŁ BYM WPROWADZAĆ W BŁĄD WSÓL FORUMOWICZA  a jeśli dobrze to proszę o potwierdzenie tego aby nie mieć zbędnych wyrzutów sumienia.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #911 dnia: Sierpnia 28, 2012, 08:21:04 am »

Czy zbyt długie spędzanie czasu przy historii może być okazją do grzechu?? Niejeden święty, czy inny pisarz katolicki pisał bądź mawiał, że wszystko poza Chrystusem i Kościołem to marność nad marnościami, które dodatkowo mogą nas oddalać od Boga.

P.S ponawiam poprzednie pytania.

Czy w kontekście "poprzednich pytań" chodzi o to, żeby usprawiedliwić tym swoje lenistwo i nieuczciwość?

Niezbyt rozumiem.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #912 dnia: Sierpnia 28, 2012, 08:46:38 am »

Co do rozstrzygnięcia to u mnie jest problem. Bo sama historia mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, jednak cały czas dręczy mnie to, że nie mogę się całkowicie oddać Bogu i to chyba jest moim problemem.  Zawsze, gdy czytam coś co ma związek z historią to często jest tak, że dręczą mnie myśli, że robię coś co odsuwa mnie od Zbawiciela, nawet wtedy, gdy czytam o historii Kościoła, żywoty kapłanów takich jak ks. Gurgacz czy nawet gdy siedzę i zastanawiam się kto opracował plan bitwy warszawskiej...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #913 dnia: Sierpnia 28, 2012, 09:20:10 am »

niedługo do szkoły i czasu nie będzie na dylematy
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #914 dnia: Sierpnia 28, 2012, 09:49:21 am »

A ile tej szkoły. Jakoś i wcześniej miałem czas na historię, ale przynajmniej tv nie będzie  ;D.
Zapisane
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!