Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:06:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653299 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #870 dnia: Sierpnia 13, 2012, 12:23:06 pm »

Zabrałem ostatnio mamę na KRR i na końcu Mszy, jak zwykle śpiewaliśmy Salve Regina. Mama powiedziała, że pamięta z dzieciństwa, że Salve Regina zawsze śpiewali na mszach pogrzebowych, nie pamięta, żeby też na mszach śpiewanych niedzielnych. Czy ktoś wie może jak to było? Czy obecne Salve Regina w niedzielę to po prostu nasz lokalny zwyczaj czy tak być powinno czy co? :D
Dziękuję z góry za odpowiedź(i)

Tak, tradycyjne miejsce Salve Regina w tonie uproszczonym w Polsce to liturgia pogrzebowa. Na inne okazje przeznaczony był ton uroczysty.

Skąd zwyczaj śpiewu Salve Regina po Mszy? Być może przyszedł do nas na fali odrodzenia chorału po II wojnie (pojedyncze ośrodki odnowy liturgicznej, jak Tyniec), albo dopiero z odrodzeniem Mszy trydenckiej w latach 90-tych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2012, 12:38:04 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #871 dnia: Sierpnia 13, 2012, 13:45:04 pm »

Dzisiaj trafiłem na artykuł opisujący cud w moim mieście, czyli w Wyszkowie:

http://viscobar.cba.pl/?p=966

Czy ktoś z Państwa wie coś na ten temat?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #872 dnia: Sierpnia 14, 2012, 13:03:11 pm »

I. Czy Henoch i Eliasz zostali wniebowzieci? Słyszałem że tak ale jeśli to chyba na pewien czas bo raczej poza Maryją nikt z ludzi nie zostal zabrany do nieba przed dniem sądu? Czy było to ciało przemienione bo chyba nie doczesne?
II. Propo Wniebowzięcia Niebo jest stanem duszy ale Pan Jezus wniebowstapił tam własna mocą z swoją Duszą Ciałem i Bóstwem a potem zabrał swoja Matke z Duszą i Ciałem  wiem ze ciało chwaleble różni się od tego które teraz posiadamy ale czy nie potrzebuje miejsca Skoro jest w Niebie?
Dziękuję za odpowiedz znam te teksty Pisma Świetego ale ze względu na to że są dośc enigmatyczne i że żadne proroctwo nie jest do własnej interpretac (2 Pt 1,19) prosze o informacje co o tej sprawie mówi Magisterium Kościoła Świętego?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #873 dnia: Sierpnia 15, 2012, 21:00:22 pm »

Dzisiaj oglądałem film "Prymas, trzy lata z tysiąca" i zaciekawiła mnie postac ks. Skorodeckiego. Co Państwo wie na temat tej osoby, czy była ona jak w tym filmie, czy jak niektórzy twierdzą agent?

Czy może mi ktoś polecic jakąs dobrą książkę o prymasie Stefanie Wyszyńskim? Chciałbym się także dowiedzieć o zdaniu kardynała o postanowieniach soborowych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2012, 10:56:19 am wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #874 dnia: Sierpnia 17, 2012, 11:03:54 am »

Przed chwilą wyczytałem dość dziwny tekst. Chciałbym się dowiedzieć co Państwo sądzą o tym pomyśle???

http://nowadebata.pl/2012/07/25/my-partyzanci/


P.S Czy nikt nie może mi odpowiedzieć na pytanie z poprzedniego postu?

Wracam jeszcze do ks. Skorodeckiego. Tutaj natknąłem się na taki link

http://www.bhp.org.pl/index.php?name=News&file=article&sid=118&theme=Printer

 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2012, 14:30:33 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #875 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:39:59 pm »

Czy nikt nie zainteresuje się moimi pytaniami  ???

A tutaj drugie: Czy czytał/ słyszał ktoś z Państwa o tej książce?

Gdy zaczniemy walczyć miłością… Portrety kapelanów powstania
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #876 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:45:14 pm »

Co do x. Skorodeckiego to by trzeba sprawdzić czy są jego akta w IPN i co zawierają. Zresztą jeszcze nie ujawniono wszystkich dzienników kardynała Wyszyńskiego, może tam coś jest na ten temat.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #877 dnia: Sierpnia 18, 2012, 20:52:04 pm »

No oby, ale ten link o jego "miłości" do ministrantów to mnie przeraża, a i ten film (którego był konsultantem, z tego co słyszałem) ukazujący go jak takiego bohatera nawet.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #878 dnia: Sierpnia 19, 2012, 12:21:07 pm »

Mam takie małe pytanko, gdyż nadchodzi już rok szkolny, a jak wiadomo szkoła = ściąganie  ;D

Czy to jest grzech?? Bo jakby nie patrzeć jest to oszustwo, ale z drugiej strony człowiek nie zawsze może się czegoś nauczyć (zwłaszcza jak ma w 1 dniu co lekcje kart./ spr.) i dodatkowo wiele rzeczy jest albo mało, albo wcale niepotrzebna.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #879 dnia: Sierpnia 19, 2012, 12:24:36 pm »

To chyba grzech. Niestety sam go popełniałem jak chodziłem do szkoły. Ale teraz nawet gotowe ściągi sprzedają. No i wtedy nie było netu, gdzie wszystkie wypracowania są. teraz uczniowie mają łatwiej.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #880 dnia: Sierpnia 19, 2012, 12:41:11 pm »

U mnie rok temu za 5 miałem ściągi na większość kart/spr.

Jednak jakby nie patrzeć: w szkołach uczą nas takich rzeczy, że szok, z człowieka chcą zrobic robota do zarabiania i zaspokajania swoich potrzeb. Uczą nas, że człowiek pochodzi od małpy. pomimo iż Pismo Święte jasno stwierdza, że Bóg stworzył Adama człowiekiem, nie małpą (aż się prosi by zacytować  niewiarę o. Kolbego: NIE WIERZĘ, że szympansy czy inne pociechy darwinowskie (małpy) prześcigną nas w budowie samolotów lub innych wynalazków, bo nie widać u nich postępu. Po tylu wiekach nie zdobyły się nawet na napisanie skromnych dziejów swego małpiego postępu. ), że świat sam powstał z jakiś tam cząsteczek itp. Jednak nie ucząc się tego nie zdam i psikus.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #881 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:13:45 pm »

U mnie rok temu za 5 miałem ściągi na większość kart/spr.

Jednak jakby nie patrzeć: w szkołach uczą nas takich rzeczy, że szok, z człowieka chcą zrobic robota do zarabiania i zaspokajania swoich potrzeb. Uczą nas, że człowiek pochodzi od małpy. pomimo iż Pismo Święte jasno stwierdza, że Bóg stworzył Adama człowiekiem, nie małpą (aż się prosi by zacytować  niewiarę o. Kolbego: NIE WIERZĘ, że szympansy czy inne pociechy darwinowskie (małpy) prześcigną nas w budowie samolotów lub innych wynalazków, bo nie widać u nich postępu. Po tylu wiekach nie zdobyły się nawet na napisanie skromnych dziejów swego małpiego postępu. ), że świat sam powstał z jakiś tam cząsteczek itp. Jednak nie ucząc się tego nie zdam i psikus.

Nie musi kolega akceptować tych poglądów, musi je jedynie znać. Na sprawdzianie można wszak napisać "teoria taka i taka głosi, że człowiek pochodzi od małpy, a świat powstał se sam z nieczego".
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #882 dnia: Sierpnia 19, 2012, 15:30:33 pm »

No, ale jak się będę tego wszystkiego uczył to gdzie znajdę czas na modlitwę, czy sprawy duchowe?? 1 godziną dziennie się nie zadowolę, a z tego w przeciwieństwie do takiej nauki będą pożytki.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #883 dnia: Sierpnia 19, 2012, 19:21:35 pm »

czas trzeba sobie tak organizować, by też i z dziewczyną się spotkać panie Bobku :)
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #884 dnia: Sierpnia 19, 2012, 19:42:20 pm »

Panie ja mam tyle na głowie, że szok, a dodatkowo muszę się nauczyć do końca liceum (2 lata) języka obcego. Co tu mówić o dobrej organizacji czasu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 19:45:49 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
Strony: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!