Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:11:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653463 razy)
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #810 dnia: Lipca 24, 2012, 22:44:36 pm »

Proszę o jakąś praktyczną radę :'(
Na poziomie swiadomosci sumienia - odpowiedzialnosc grzechu spada w tym wypadku na kaplana - to on powinien zadbac aby nie profanowac Ciala Panskiego rozsypujac jego czastki na prawo i lewo.
Praktycznie to jedynie wobec widocznych sladow Postaci na palcach, szatach nalezy (wiem, tu trzeba duzo odwagi) uprzytomnic odpowiedzialnego - a jak trzeba to i odmowic podania reki z tej racji - domyslanie sie i wszelka spekulacja jest prosta recepta na skrupuly, z ktorch Zly jest wstanie wychodowac obsesje.
Seminarium - gratuluje odwagi i + Bóg dodał sił.
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #811 dnia: Lipca 25, 2012, 22:21:34 pm »

Na poziomie swiadomosci sumienia - odpowiedzialnosc grzechu spada w tym wypadku na kaplana - to on powinien zadbac aby nie profanowac Ciala Panskiego rozsypujac jego czastki na prawo i lewo. (...)

Podobnie cząstki Ciała Pańskiego mogą się znajdować na korporale, który z reguły jest "wielokrotnego użytku". A ministrant (nawet starszy wiekiem kościelny-ministrant) przy rozkładaniu korporału potrząsa nim jak ścierką na kurze, a gdy coś spadnie na obrus ołtarzowy (co?) to zgarnia to na posadzkę.
Zauważam również lekceważenie vasculum, gdy kapłan przychodzi do pomocy udzielać Komunię św. a po zakończeniu posługi odchodzi do zakrystii nie skorzystawszy z vasculum. Czy to jest nieznajomość przepisów czy też lekceważenie możliwości profanacji Ciała Pańskiego, jeżeli na palcach kapłana pozostały partykuły konsekrowanej Hostii?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #812 dnia: Lipca 25, 2012, 22:26:14 pm »

Cytuj
Znak pokoju przekazuje się przed śpiewem Baranku Boży po wezwaniu kapłana lub diakona: „przekażcie sobie znak pokoju”. Kapłan może przekazać znak pokoju usługującym, jednak winien zasadniczo pozostać w obrębie prezbiterium, ażeby nie zakłócać celebracji liturgicznej. Celebrujący Eucharystię biskup najpierw przekazuje znak pokoju stojącym najbliżej niego koncelebransom, a dopiero później asystującemu mu diakonowi (OWMR 239). Zasadniczo można przekazać pokój za pomocą podania ręki i wypowiedzenia słów: Pokój Pański niech zawsze będzie z Tobą lub w formie skróconej; Pokój z Tobą. Odpowiedź na te słowa brzmi: Amen (OWMR 154 oraz Wskazania Episkopatu Polski z dnia 9 marca 2005r.). Wypada jednak, aby każdy przekazywał z umiarem znak pokoju tylko osobom najbliżej stojącym (OWMR 82). Należy jednak zachować jednolitość znaku w danym zgromadzeniu (OWMR 42).

Cytuj
Tzn. że mogę na to się powołać:)

Zasadniczo, tak.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #813 dnia: Lipca 25, 2012, 22:39:45 pm »

Tzn. że mogę na to się powołać:)
Ale po co? To nie pańska "brocha" co kapłan robi z rękoma... Nie radzę się powoływać na te przepisy. Zasadniczo to tam można prawie wszystko zrobić...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #814 dnia: Lipca 25, 2012, 23:08:05 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=iBuvKCe3g1k
zasadniczo.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #815 dnia: Lipca 26, 2012, 11:37:52 am »

W takim wypadku należy upomnieć Kapłana, a jeśli i to nie pomoże to przekazać znak pokoju skinieniem głowy co według mnie i tak jest leprze od podawania ręki; musze się nie zgodzić z Panem Michałem Warczachowskim trzeba dokonać wszelkich starań aby Pan Jezus był godnie traktowany to tak jak by powiedzieć Św. Weronice że to nie Jej sprawa co inni robią z Chrystusem.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #816 dnia: Lipca 26, 2012, 12:25:19 pm »

W takim wypadku należy upomnieć Kapłana, a jeśli i to nie pomoże to przekazać znak pokoju skinieniem głowy co według mnie i tak jest leprze od podawania ręki; musze się nie zgodzić z Panem Michałem Warczachowskim trzeba dokonać wszelkich starań aby Pan Jezus był godnie traktowany to tak jak by powiedzieć Św. Weronice że to nie Jej sprawa co inni robią z Chrystusem.
Może. Jeśli państwo coś wskórają to proszę mnie poinformować ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #817 dnia: Lipca 26, 2012, 13:29:59 pm »

Akt przekazania "znaku pokoju" w świadomości "wiernych posoborowych" wyewoluował na centralny punkt ich celebracji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #818 dnia: Lipca 26, 2012, 16:08:27 pm »

W takim wypadku należy upomnieć Kapłana, a jeśli i to nie pomoże to przekazać znak pokoju skinieniem głowy co według mnie i tak jest leprze od podawania ręki; musze się nie zgodzić z Panem Michałem Warczachowskim trzeba dokonać wszelkich starań aby Pan Jezus był godnie traktowany to tak jak by powiedzieć Św. Weronice że to nie Jej sprawa co inni robią z Chrystusem.

Pan corunius jest klerykiem. Taka postawa "nie podania ręki" i "zwracania uwagi" zostanie odebrana w taki sposób, że go uwalą już na dzień dobry. Można ewentualnie wykorzystać szansę w rozmowie, którą się delikatnie (niemal niezauważalnie) nakieruje na ten temat i tam zasugerować... Wiem, że to brzmi dziwnie i że należy chronić Cząstki Hostii, ale powtarzam - "zwracać uwagę" i "upomnieć kapłanów" to sobie może wierny świecki, któremu nic nie zrobią. Nie kleryk, bo nie jest nietykalny. Niestety niewielu księży jest otwartych na szczere i płynące z troski sygnały wod wiernych nt. liturgiiczne. A jeśli każdy kleryk, który w przyszłości mógłby faktycznie wpłynąć na rozwiązanie tego problemu zostanie uwalony na samym początku, to to sensu nie ma. Choć szkoda.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #819 dnia: Lipca 26, 2012, 16:52:44 pm »

Fakt ::) a takich duchownych nam potrzeba, może jakaś lekka dygresja a jeśli nakazuje to posłuszeństw to wina będzie Tych którrzy do tego zmuszają, A W TEJ NIEPOZORNEJ HOSTII JEST PRAWDZIWIE CAŁY PAN JEZUS WŁADCA WSZECHSWIATA GALAKTYKI,CZAS WSZYSTKO WOBEC NIEGO JEST PYŁEMA ON JEST TAK TRAWIONY BEZGRANICZNA MIŁOSCIA ŻE UKRYŁ SIĘ TAK NIEPOZORNY WŚRÓD NAS NA TYM ŚWIECIE.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 19:50:28 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #820 dnia: Lipca 26, 2012, 16:54:32 pm »

wina będzie Tych których do tego zmuszają
i nasza, jeśli nie będziemy się za nich modlić.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #821 dnia: Lipca 26, 2012, 17:00:30 pm »

Tak módlmy sie tak jak Pan Jezu bo nie wiedzą co czynią; módlmy się też za Pana Corunius  aby wytrwał w dobru i był wzorowym  Kapłanem i o dar jak największej  liczby Takich Duchownych.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 18:40:05 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #822 dnia: Sierpnia 03, 2012, 16:58:19 pm »

Czy czytał ktoś Ks. Don Ottawio Michelini „Orędzie Pana Jezusa do Kapłanów”?? Jak tak, to możecie mi powiedzieć coś więcej o tej książce, czy warta przeczytanie itp.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #823 dnia: Sierpnia 03, 2012, 19:58:01 pm »

Z tego co wiem to Orędzie nie jest uznane przez Magisterium Kościóła Świętego więc odradzam czytanie, chyba że coś sie w tej kwesti zmieni.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2012, 13:24:47 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #824 dnia: Sierpnia 03, 2012, 20:01:02 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus; chcialbym prosić o link do strony z przedsoborowymi rytami sakramentów oraz jeśli jest taka  możliwość także nabożeństw,z góry dziekuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2012, 20:03:41 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!