Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:44:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653830 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #675 dnia: Czerwca 08, 2012, 20:31:16 pm »

Moje pytanie: Czy są jakiekolwiek dowody(chociaż minimalne) na to że Bugnini miał kontakty z masonerią? Albo może świadkowie?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #676 dnia: Czerwca 08, 2012, 20:51:02 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Dziękuje za odpowiedz w poprzednim temacie chciałem jeszcze spytać i liczbe świec wiem ile jest ich podczas mszy cichej spiewanej i z asystą ale nie raz widziałem wierzą liczbę np.10 były to na ogół prze z udziałm biskupa jakie są przepisy w tej sprawie?

Obszernie pisze o tym bł. arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski w swoim "Wykładzie liturgji Kościoła katolickiego" - tom I, strona 491 i kolejne.
Wersja elektroniczna: http://nowowiejski.cba.pl/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #677 dnia: Czerwca 11, 2012, 12:42:53 pm »

Moje pytanie: Czy są jakiekolwiek dowody(chociaż minimalne) na to że Bugnini miał kontakty z masonerią? Albo może świadkowie?
http://www.traditioninaction.org/ProgressivistDoc/A_075_BugniniMason.htm
W skrócie - na jednym ze spotkań zostawił teczkę. Gospodarz chcąc zidentyfikować właściciela teczki zajrzał do dokumentów...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #678 dnia: Czerwca 12, 2012, 12:24:06 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Chciałbym spytać jakie jest Tradycyjne spojrzenie na kary doczesne wymierzane przez Pana Boga,z jednej strony Pan Jezus mówi że ci na których zawaliła sie wieża w Siloa(Łk.13,3-5)nie byli większymi grzesznikami z drugiej strony kara spotkała Ananiasza i Safire(Dz.5,1-11). znalazłem też taki artykuł                                                                       

http://forumdlazycia.wordpress.com/2012/05/20/trzesienia-ziemi-to-kara-boza/

i taki

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/czy_katastrofa_jest_kara_od_boga__16365/

Jakie więc jest tradycjonalistyczne spojrzenie na tą sprawę?Jeśli Bóg każ w doczesności to w celu  nawrócenie z pewnością giną też sprawiedliwi,czy kary mogą sie spodziewać bardziej chrześcijanie gdyż poznali wole Pana i zasłużyli na wielka chłostę(Łk.12,41-48)czy poganie (oczywiście ci którzy słyszeli prawdę i jej nie przyjęli ). Jak w tej kwestii nie być pochopnym i obłudnym?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #679 dnia: Czerwca 12, 2012, 12:36:08 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Mam jeszcze jedno pytanie wiem ze przed soborem w Kościele Unickim istniały monstrancje czy umieszczane tam Ciało Pańskie było w postaci prosfory czy było w obu postaciach oraz czy była Uroczystość Bożego Ciała?Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia z chęcią zobacze.Czy Unici maja taki sam kanon Pisma Swiętego?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #680 dnia: Czerwca 12, 2012, 21:27:52 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Przepraszam za ta ilość pytań ale bardzo chciałbym wiedzieć na czym stoję

I. z tego co czytałem aby obowiązek niedzielny był zliczony to trzeba uczestniczyć we mszy w zwykłym kościele można potem w kaplicy Bractwa Kapłańskiego św.Piusa X ale jeśli zrobimy tylko to obowiązek nie będzie spełniony,jak sie ma sprawa?

II.Czy oglądanie kanałów związanych z ezoteryką lub innymi sprawami nie zgodnymi z nauką katolicką jest grzechem JEŚLI ROBI SIĘ TO PO TO ŻEBY WYŚMIAĆ TAMTE RZECZY BĄDŹ WIEDZIEĆ CZY DUŻO LUDZI DAJE SIE OMAMIĆ?

III. Czy ściąganie filmów i muzyki z sieci na. z Chomika bądź Emula jest grzechem,jak ma sie sprawy z książkami?

IV. Czy kupowanie tańszej benzyny z zagranicy jest grzechem?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #681 dnia: Czerwca 12, 2012, 21:57:53 pm »

ad I. Zle pan czytal. List z PCED z 18 stycznia 2003 r mowi cos przeciwnego.

ad. IV. Jesli ktos uznaje, ze mozna chodzic na msze w rycie low-cost, to czemu nie kupowac benzyny low-cost ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #682 dnia: Czerwca 12, 2012, 22:30:56 pm »

Niech będzie pohwalony Jezus Chrystus.Chciał bym prosic o link do tego listu,jesli chodzi o informacie wyczytałem ją tyutaj
http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/05/komisja-ecclesia-dei-mowi-kepem.html
które zarządzenie obowiazuje?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #683 dnia: Czerwca 12, 2012, 22:36:37 pm »

P.S. Czyli propo punktu IV wiem że najlepiej zapytac kapłana zwłaszcza przy spowiedzi jedna z tego co pan napisał wynika że nie jest to grzech a moze należy rozpatszyc to w własnym sumieniu?Jeśli chodzi o filmy itp. to niektuży ksieza mogą mieć problem z zrozumieniem o co chodzi a wyjaśnienie zawiłosci trwało by bardzo dłuuugo.Bóg zapłać za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2013, 00:14:19 am wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #684 dnia: Czerwca 12, 2012, 23:06:11 pm »

Odpowiedz byla ironiczna, ale na powaznie, to czemu kupowanie czegos taniej ma byc grzeszne ? To raczej kupowanie tego samego drozej bez powodu moze byc grzechem przeciw roztropnosci, oszczednosci, a nawet sprawiedliwosci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #685 dnia: Czerwca 12, 2012, 23:14:55 pm »

I.Obowiązek jest spełniony. Wpis na blogu p. Krusejdera nie dotyczył kaplicy FSSPX
II.Należy unikać oglądania. Oglądanie żeby sie pośmiać jest niebezpieczne i moze byc grzechem, bo diabeł nie śpi. Na oglądanie w celach badawczych powinien Pan sie postarać o dyspensę, jeśli ma Pan ku temu ważny powód.
III. W wiekszości przypadków nie jest grzechem, ale jeżeli robi to ktoś nagminnie to moze być, należy sie skonsultować ze spowiednikiem
IV. Nie jest grzechem
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #686 dnia: Czerwca 13, 2012, 09:51:44 am »

I. z tego co czytałem aby obowiązek niedzielny był zliczony to trzeba uczestniczyć we mszy w zwykłym kościele można potem w kaplicy Bractwa Kapłańskiego św.Piusa X ale jeśli zrobimy tylko to obowiązek nie będzie spełniony,jak sie ma sprawa?
Nie. Msza w kaplicy FSSPX spełnia obowiązek niedzielny. Nie spełnia [prawdopodobnie] Msza odprawiana w kaplicy wymienionej w pytaniu i przez kapłana wymienionego w pytaniu do ED

III. Czy ściąganie filmów i muzyki z sieci na. z Chomika bądź Emula jest grzechem,jak ma sie sprawy z książkami?
Grzechem byłby jeśli by Pan tak ściągnięte pliki sprzedawał. Z Chomika zresztą nie jest nawet przestępstwem...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #687 dnia: Czerwca 13, 2012, 09:56:36 am »

Z Chomika zresztą nie jest nawet przestępstwem...

Jeśli płaci sie chomikowi za ściąganie, to jest to czynem zabronionym przez polskie prawo
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #688 dnia: Czerwca 14, 2012, 15:12:50 pm »

Niech będzie pochwaony Jezus Chrystus.Dziekuje Państwu za odpowiedzi,czemkam na odpowiedzi dotyczące kary doczesnej wymieżanej przez pana Boga,oraz monstranci u Unitów i Ich kanonu  Pisma Świętego :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2012, 15:17:03 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #689 dnia: Czerwca 14, 2012, 16:05:08 pm »

P.S. czy zakonnicy nie bendący kapłanami mogą błogosławic mam na mysli tego typu błogosławieństwo
http://breviarium.blogspot.com/2010/08/ks-dominik-lagneau-fsspx-bogosawi.html
jak często można udzielać takie błogosławieństwa? W internecie znalazłem taki fragment z Przeżyć z duszami czyśćcowymi Marri Simmy:
 Niezapomniane było też dla mnie spotkanie z tym księdzem, którego prawa dłoń była czarna. Zapytałam go, skąd to się wzięło. „Powinienem był więcej błogosławić! - wyjaśnił mi. - Powtarzaj to każdemu księdzu, którego spotkasz, że trzeba udzielać więcej błogosławieństw. W ten sposób można rozdzielać więcej łask i osłabić moc szatana"
Czy siostry zakonne także mogą błogosławić?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!