Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:27:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653703 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #660 dnia: Maja 28, 2012, 23:51:56 pm »

Zgorszenie jest i to tym większe, że ludzie pokazują się w kościele. Ktoś może brać przykład. Moim zdaniem rozgrzeszenie powinno być poprzedzone obietnicą jakiegoś porządnego zadośćuczynienia.
Zapisane
Deus caritas est
adept
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #661 dnia: Maja 29, 2012, 23:19:48 pm »

Myślę, że to trochę przesadzone. Grzech zgorszenia może występować, jeśli taka para żyje ze sobą w grzechu i tego nie ukrywa. To że ludzie czasem się czymś gorszą nie zawsze oznacza, że jest ku temu powód. Przykładowo jeśli Pani X widziała znajomego księdza Y przytulającego się z kobietą Z mogła poczuć się zgorszona, jeśli od razu przyjęła sobie wersje iż ich relacja jest "cielesna". Jeśli jednak relacja ta jest inna np. ów kobieta Z jest tego księdza Y siostrą, kuzynką to czy zgorszenie tej kobiety X można uznać za grzech księdza Y czy ów kobiety Z  czy raczej za grzech kobiety X, która nie posiada żadnej wiedzy na temat ich relacji. I teraz wracając do przykładu narzeczonych. Czy ludzie widzący ich mogą się zgorszyć ? Oczywiście, ale jeśli nie posiadają prawdziwej wiedzy na ten temat to sami grzeszą pychą. Nie polecam w żadnym wypadku mieszkania młodych ze sobą przed ślubem, choćby to miało być tylko na tydzień przed, właśnie z uwagi na wielkie pokusy i trudności jakie mogą ich spotkać, ale gorszenie się samym faktem mieszkania ze sobą lub kiedy nie znamy naprawdę sytuacji danych osób jest zwykłym grzechem pychy.   
Zapisane
"Sic enim dilexit Deus mundum, ut Filium suum unigenitum daret, ut omnis, qui credit in eum, non pereat, sed habeat vitam aeternam." J 3,16
Deus caritas est
adept
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #662 dnia: Maja 30, 2012, 01:34:27 am »

http://www.deuscaritasest.e-blogi.pl/
Zapisane
"Sic enim dilexit Deus mundum, ut Filium suum unigenitum daret, ut omnis, qui credit in eum, non pereat, sed habeat vitam aeternam." J 3,16
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #663 dnia: Maja 30, 2012, 09:10:56 am »

Sęk w tym, że w tym przypadku mają. Mieszkanie ze sobą to też znak małżeństwa. Sprawa musi być zawsze postawiona jasno.
Problem polega na tym jekie praktyczne skutki niesie za sobą kategorycznie wyrażony zakaz dla osób, które wokół siebie widzą powszchność takich praktyk. Czy rozmawiać z tymi osobami na ten temat?
Czy publiczne przytulanie się księdza z matką, kuzynką jest ok to bym nie powiedział.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #664 dnia: Maja 30, 2012, 10:54:25 am »

Zgorszeniem nie jest "co sobie ludzie pomyślą", ale to że inni naśladują (niekonicznie wnikając w szczegóły) ...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #665 dnia: Maja 30, 2012, 12:46:59 pm »

w dodatku to ,,mieszkanie z sobą" staje się powszechne w Polsce. Rodzice młodych nic nie mówią, bo boją się, że dzieci się wkurzą na nich i tolerują to, a młodzi mają gdzieś to co mówią ,,czarni"
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #666 dnia: Maja 30, 2012, 16:34:31 pm »

Przykładowo jeśli Pani X widziała znajomego księdza Y przytulającego się z kobietą Z mogła poczuć się zgorszona, jeśli od razu przyjęła sobie wersje iż ich relacja jest "cielesna". Jeśli jednak relacja ta jest inna np. ów kobieta Z jest tego księdza Y siostrą, kuzynką to czy zgorszenie tej kobiety X można uznać za grzech księdza Y czy ów kobiety Z  czy raczej za grzech kobiety X, która nie posiada żadnej wiedzy na temat ich relacji.
Dlatego też księża powinni unikać takich sytuacji publicznie.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #667 dnia: Czerwca 07, 2012, 13:35:31 pm »

Witam!

Czy może mi ktoś polecić jakaś dobrą stronę z rozważaniami tajemnic różańca (ale przedsoborowego)?
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #668 dnia: Czerwca 07, 2012, 15:41:16 pm »

Czy może mi ktoś polecić jakaś dobrą stronę z rozważaniami tajemnic różańca (ale przedsoborowego)?
yyy... jakiego?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #669 dnia: Czerwca 07, 2012, 16:10:41 pm »

Z 3 tajemnicami (radosna, bolesna i chwalebna)
Zapisane
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #670 dnia: Czerwca 07, 2012, 19:27:01 pm »

No nie wiem, nie wiem, wszak św. Maxymilian Marya Kolbe pisał był już rozważania do Tajemnic Światła :)
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #671 dnia: Czerwca 07, 2012, 22:44:54 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,nie raz czytałem jako by Pan Jezus złożył śluby nazireatu,jednak nie wiem skąd te informacje sie wzięły  Chrystus zbliżał sie do zwłok z drugiej strony nie w celach pogrzebowych ale wskrzeszenia w kanie przemienił wodę w wino choć nie ma informacji czy je pił ale to dosyć prawdopodobne,jeśli chodzi o eucharystie to po przeistoczeniu pozostaje tylko postać wina wiec tu nie widze problemu,chciałem spytać czy Pan Jezus złożył te śluby czy nie?Jeśli tak to czasowe czy wieczny?A może to pomyłka wynikająca z podobieństwa nazwy Nazarejczyk?Z góry Bóg zapłać.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #672 dnia: Czerwca 07, 2012, 23:30:08 pm »

Z tego co słyszałem i czytałem to Pan Jezus mieszkał jakiś czas w Nazarecie i stąd ten przydomek. Wątpię, żeby wszyscy tam byli abstynentami. W ogóle abstynencja od wina w tamtych czasach i w tamtym klimacie nie miała wielkiego sensu.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #673 dnia: Czerwca 08, 2012, 09:50:53 am »

Może mi ktoś wytłumaczyć pewną rzecz bo niezbyt rozumiem?

Otóż jak czyta się o metodach na dobrą modlitwę to wyskakuje zawsze, żeby kontemplować, ale zastanawiam się czy przed/po modlitwie czy w trakcie jej? Bo na przykład odmawiając jakąś krótką koronkę (np. do Serca Jezusa) to mam rozmyślać o grzechach czy innych rzeczach?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #674 dnia: Czerwca 08, 2012, 15:04:07 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Dziękuje za odpowiedz w poprzednim temacie chciałem jeszcze spytać i liczbe świec wiem ile jest ich podczas mszy cichej spiewanej i z asystą ale nie raz widziałem wierzą liczbę np.10 były to na ogół prze z udziałm biskupa jakie są przepisy w tej sprawie?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!