Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:51:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653723 razy)
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #615 dnia: Kwietnia 07, 2012, 18:12:33 pm »

Uprzedzam: to nie ze złośliwości, po prostu nie wiem, więc pytam, bo tak mnie naszło.

Czy biskupi FSSPX odprawiają Mszę Krzyżma św.? Jeśli nie, to skąd Bractwo bierze oleje święte do sakramentów, sakramentaliów itd.? Jeśli zaś tak, to czy to nie podpada pod uzurpację jurysdykcji ("ordynariusz + prezbiterium"...)?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #616 dnia: Kwietnia 07, 2012, 19:14:56 pm »

Odprawiaja. Nie podpada.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #617 dnia: Kwietnia 11, 2012, 17:33:08 pm »

Witam!
Mam do Państwa prośbę. Czy jest możliwość, by ktoś z Waszmość Panów wrzucił mi (zeskanował, podał link czy napisał) do następujących osób:
-do Apostołów powołanych przez Jezusa
-do św. Klemensa I
-do św. Cyryla i Metodego
-do św. Patryka apostoła Irlandii
-do św. Wojciecha
-do św. Stefana I (króla Węgier)
-do innych Apostołów, których znacie
Wiem, że to dużo, ale nigdzie nie mogę znaleźć tych modlitw :(
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #618 dnia: Kwietnia 11, 2012, 22:16:17 pm »

Modlitwy za przyczyną św. Wojciecha

http://www.wojciech-nasielsk.plock.opoka.org.pl/?q=node/82

Modlitwy ku czci św. Klemensa I

http://www.przeworsk.bernardyni.pl/kle.php

Różne modlitwy

http://adonai.pl/modlitwy/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2012, 22:26:54 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #619 dnia: Kwietnia 11, 2012, 22:38:16 pm »

Żywot świętego Stefana, króla węgierskiego

Modlitwa

Panie i Boże mój, udziel mi łaskawie tej łaski, abym i ja, jak Twój sługa Stefan święty, lekceważył sobie wszystkie dobra ziemskie i doczesne, a dążył jedynie ze wszech sił do osiągnięcia wiecznotrwałej korony niebieskiej. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który króluje w Niebie i na ziemi. Amen.

http://ruda_parafianin.republika.pl/swi/s/stefankr.htm

Apostołowie - (po lewej stronie na tej stronie)

http://ruda_parafianin.republika.pl/swi/swis.htm


Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #620 dnia: Kwietnia 12, 2012, 14:16:07 pm »

Bardzo dziękuje Panu za pomoc
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #621 dnia: Kwietnia 12, 2012, 22:08:48 pm »

Co Pana tak naszło na tych świętych, czym się Pan inspiruje?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #622 dnia: Kwietnia 15, 2012, 12:10:11 pm »

Jak Pan widzi mamy czasy ogromnej apostazji i tak jak Ci Apostołowie głosili Ewangelię i nawracali tak i nam trzeba, więc pragnę ich pomocy, by byli przy mnie i pomagali mi w nawracaniu.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #623 dnia: Kwietnia 28, 2012, 20:20:46 pm »

Witam!
Mam takie pytanie dotyczące samobójstwa u żołnierzy. Wiadomo co Kościół orzeka w sprawie samobójstwa zdrowego umysłowo człowieka, jednak jest wiele postaci takich jak kapitan Raginis, czy kapitan Zajączkowski, którzy odebrali sobie życie, by nie dostać się do niewoli, bądź tak jak w przypadku pierwszego kapitana wykonując przysięgę, iż tylko jako zwycięscy wyjdą żywo. Chciałbym się dowiedzieć czy i takie czyny i postacie są potępione.


Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #624 dnia: Kwietnia 28, 2012, 22:45:25 pm »

Oto co o sprawie mówi KKK:

"2282 Samobójstwo popełnione z zamiarem dania "przykładu", zwłaszcza ludziom młodym, nabiera dodatkowo ciężaru zgorszenia. Dobrowolne współdziałanie w samobójstwie jest sprzeczne z prawem moralnym. Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialność samobójcy.

2283 Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu. Kościół modli się za ludzi, którzy odebrali sobie życie."

Jeśli chodzi o kpt. Raginisa to trudno roztrzygnąć jakimi przesłankami się kierował. Trudno ocenić także jego stan psychiczny.

Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #625 dnia: Kwietnia 29, 2012, 07:17:25 am »

Dziękuje za pomoc.
Lżej mi trochę bo szczerze mówiąc bałem się o duszę takiego bohatera, ale skoro nie wszytko stracone to trzeba modlitwą mu pomóc.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #626 dnia: Kwietnia 29, 2012, 12:56:41 pm »

Kradzież jst grzechem. A odzyskanie swojej własności przez podstępne jej zabranie złodziejowi?
W świetle tego pytania, jak można zakwalifikować tzw. "uwolnienie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej" aresztowanego przez władze komnunistyczne w 1966 roku? Obraz decyzją władz politycznych został aresztowany i umieszczony w godnym miejscu, na Jasnej Górze. Gdy został podstępnie wywieziony, przechowywany był między innymi w komórce na węgiel. A Ksiądz Prymas, według słów ks.Józefa Wójcika, który był inicjatorem akcji uwolnienia obrazu, miał sprawcy, za czyn kradzieży obrazu z aresztu na Jasnej Górze, wyprzedzająco dać rozgrzeszenie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #627 dnia: Kwietnia 29, 2012, 17:12:15 pm »

Polecam haslo "compensatio occulta" w dowolnym slowniku teologii moralnej.
Dla protestanow i brawarystow to zarzut przeciw Kosciolowi, ze dopuszcza "katolicka kradziez" podobnie jak bocza sie na restrictio mentalis czyli "katolickie klamstwo".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #628 dnia: Maja 02, 2012, 08:12:45 am »

Witam!
Mam takie pytanie:
Czy jeżeli ktoś uznany był za Sługę Bożego to dana parafia może ubiegać się o relikwie tej osoby?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #629 dnia: Maja 02, 2012, 08:38:25 am »

Witam!
Mam takie pytanie:
Czy jeżeli ktoś uznany był za Sługę Bożego to dana parafia może ubiegać się o relikwie tej osoby?
raczej srednio :P  szczatkom takim nei oddaje sie czci <relikwiarzowej> :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!