Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:55:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653622 razy)
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #420 dnia: Maja 29, 2011, 18:42:26 pm »

Moze powinna Pani napisać o tym bezprawiu do Papieża, bo to jest okropne. Jeśli stwierdzono nieważność na tych dzisiejszych mętnych podstawach, to chyba nic innego nie można poradzić. Papież niedawno ostrzegał przed tymi unieważnianiami szybkimi i nieuzasadnionymi.
Wie Pani, gdybym była katoliczką to może i tak bym zrobiła. Tylko PO CO? CO to by zmieniło? Unieważniłby orzeczenie i kolejny ślub? Absurdalny absurd. Jedno dziecko byłoby bękartem w kratkę?  :o Tak abstrahując od statusu dziecka, to w przypadku orzeczenia okazuje się, że zostało ono poczęte w wyniku cudzołóstwa skoro małżeństwa nie było. Nieświadomego ale.... dziwna jest taka moralność
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #421 dnia: Maja 29, 2011, 21:52:03 pm »

Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli jedna ze stron twierdzi, ze było zawarte w dobrej wierze, to nie ma podstaw do takiego orzeczenia?
Jakiego orzeczenia? Nieważności - nie. "W dobrej wierze" = nie  wiedząc o nieważności.

I dalej - jaki jest status takiego dziecka.
Jeśłi małżeństwo jest mniemane - to dziecko ma status "prawego pochodzenia" (kan 1137 cytowany przez P. Artura R).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #422 dnia: Czerwca 01, 2011, 13:21:47 pm »

Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli jedna ze stron twierdzi, ze było zawarte w dobrej wierze, to nie ma podstaw do takiego orzeczenia?
Jakiego orzeczenia? Nieważności - nie. "W dobrej wierze" = nie  wiedząc o nieważności.

I dalej - jaki jest status takiego dziecka.
Jeśłi małżeństwo jest mniemane - to dziecko ma status "prawego pochodzenia" (kan 1137 cytowany przez P. Artura R).
Ok, tylko to cały czas...... ludzki osąd. Gdzie Pan tu widzi wolę Boga? A GDZIE sumienie?
Zapisane
Loviche
adept
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #423 dnia: Czerwca 01, 2011, 19:06:51 pm »

Poszukuje informcaji (najlepiej jakihś odnośników bibliograficznych) odnośnie tego, czy i jeśli tak to w którym roku i z czyich rąk Orygenes otrzymał święcenia diakonatu.
Niestety mam tą świadomość, że informacji na ten temat w literaturze polskiej niema(albo ich nie odnalazłem), dlatego tym bardziej będe wdzięczny za odpowiedź.
Zapisane
"Gdy więc stoimy przy ołtarzu, przemieńmy tak swojego ducha, aby cokolwiek w nim było grzesznego, całkowicie zgasło, a cokolwiek rodzi przez Chrystusa życie nadprzyrodzone, wzmogło się i spotężniało. W taki sposób mamy się stać wraz z Hostią Niepokalaną ofiarą miłą Ojcu Przedwiecznemu" pap. Pius XII
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #424 dnia: Czerwca 24, 2011, 23:20:12 pm »

Zdobywał sobie rozgłos i autorytet również poza Aleksandrią. Uciekając z miasta przed zamieszkami religijnymi, stłumionymi przez Karakallę w 216 roku, dotarł do Palestyny, gdzie biskupi Cezarei i Jerozolimy poprosili go o wygłaszanie kazań podczas nabożeństw, co w samej Aleksandrii obudziło sprzeciwy, jako że Orygenes był laikiem. Podczas następnej podróży do Palestyny około roku 230 z rąk tych samych biskupów otrzymał święcenia kapłańskie, ale i tym razem nie udało mu się uniknąć problemów. Biskup Demetriusz, którego od dawna raziły poglądy Orygenesa, wykorzystał zdarzenie z młodości Orygenesa, nazwane przez Euzebiusza z Cezarei „śmiałym czynem”(kastracja) i zgodnie z prawem zakazującym udzielania święceń kapłańskich eunuchom stwierdził nieważność jego święceń. Potępiony przez synod aleksandryjski, został Orygenes w 232 roku usunięty z Aleksandrii. Osiadł w Cezarei, gdzie założył własną szkołę teologiczną, która osiągnęła duży rozgłos.

Euzebiusz z Cezarei, Historia Kościoła, VI, 8

Wikipedia :D :P 8)
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #425 dnia: Czerwca 27, 2011, 08:51:39 am »

Poszukuje informcaji (najlepiej jakihś odnośników bibliograficznych) odnośnie tego, czy i jeśli tak to w którym roku i z czyich rąk Orygenes otrzymał święcenia diakonatu.
Niestety mam tą świadomość, że informacji na ten temat w literaturze polskiej niema(albo ich nie odnalazłem), dlatego tym bardziej będe wdzięczny za odpowiedź.
kiedyś nie zawsze udzielano świeceń diakonatu przed kapłańskimi temu też Orygenes nie musiał ich wcale przyjmować aby zostać kapłanem. Ks. Franciszek Drączkowski w Patrologii (s.120, Wyd. II Pelplin-Lublin 1999) wspomina o udzieleniu święceń kapłańskich w Cezarei Palestyńskiej w 230 roku przez bp. Teokryta i bp. Aleksandra. Ważność tych świeceń potępiły dwa synody w 230 i 231 roku
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #426 dnia: Czerwca 29, 2011, 17:37:06 pm »

To trochę niezgodne z tematem... :-[
Czy może istnieć coś takiego jak UFO? :-[
Lub istoty poza ziemskie (to trochę głupie) np.AVATAR z planety PANDORY? :-[
Zapisane
Kawod Elohim!
kamilek
Gość
« Odpowiedz #427 dnia: Czerwca 29, 2011, 18:15:53 pm »

.
Zapisane
MK
Gość
« Odpowiedz #428 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:32:33 pm »

Nie wiem co to za strona ale czytałem kiedyś taki artykulik na temat UFO i wydaje mi się sensowny: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/new-age-homeopatia/353-ufo-diabelska-sztuczka
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #429 dnia: Lipca 01, 2011, 10:36:31 am »

Dziękuję za odpowiedź! ;D
A o co chodzi z ODPUSTEM? ???
Zapisane
Kawod Elohim!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #430 dnia: Lipca 01, 2011, 20:21:27 pm »

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/odpust2.html
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #431 dnia: Lipca 21, 2011, 21:27:38 pm »

Czy Pan Wołodyjowski popełnił samobójstwo? :-\
Zapisane
Kawod Elohim!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #432 dnia: Lipca 21, 2011, 21:43:52 pm »

Czy Pan Wołodyjowski popełnił samobójstwo? :-\
postac literacka. nie zyla, nie byla, nie wazne.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #433 dnia: Lipca 21, 2011, 21:45:36 pm »

Czy Pan Wołodyjowski popełnił samobójstwo? :-\
postac literacka. nie zyla, nie byla, nie wazne.

A gdyby dajmy na to, kiedyś w tamtych czasach i nie tylko, bo jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogła istnieć postać, która popełniła samobójstwo przez plamę na honorze, to czy jest to do końca godne potępienia? Bo z historii wiem, że był to częst precedens. "On splamił mój honor" - mówi, "nie moge tak żyć" - w tym stylu.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #434 dnia: Lipca 21, 2011, 21:53:18 pm »

Czy Pan Wołodyjowski popełnił samobójstwo? :-\
A o którego Wołodyjowskiego chodzi? Historycznego, czy literackiego?
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!