Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:03:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653678 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #390 dnia: Maja 26, 2011, 10:40:14 am »

A jeżeliby załóżmy taka panna urodziła dziecko, ale potem zawarła ślub z kimś innym nie będącym ojcem tego dziecka, bo prawdziwy ojciec zmarł to czy to dziecko dalej by było dzieckiem nieprawego łoża?

- jeżeli dziecko ukończy 21 rok życia po śmierci ojca, a  przed zamążpójściem panny tj. swojej matki, za przyszłego ojczyma, to nie, chyba, że nieślubne dziecko stanie się pełnoletnie za życia niesakramentalnego taty. Wtedy tak.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #391 dnia: Maja 26, 2011, 12:30:34 pm »

Co prawda dzieckiem już dawno nie jestem, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego ludziom tak bardzo utrudnia się uczestnictwo w Mszach Trydenckich? Przykładowo parafia, w ktorej co tydzień odprawiana jest taka msza ma swoja strone internetową. Jest tam wiele informacji, ale o Mszy Trydenckiej nie ma nawet jednego słowa. Skąd ludzie maja sie dowiedzieć? Ja znalazłem całkiem przypadkowo. Z ludzi, ktorym mówiłem o KRR, tylko jedna osoba wiedziała, że była to Msza odprawiana przed ostatnim soborem, reszta pierwszy raz w życiu słyszała takie określenie.
Jestem pewny, że gdyby choć troche "rozreklamować" KRR (np. na stronie parafii) wielu ludzi przyszłoby z czystej ciekawości a pewnie nie mała część przekonałaby się do rytu nadzwyczajnego...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #392 dnia: Maja 26, 2011, 13:07:56 pm »

A z jakiego Pan miasta? Jeśli z Krakowa, pomoc w plakatowaniu informacjami o Mszy trydenckiej, mile widziana.  :) Akcję planuję na lipiec, gdyż albowiem będę miała wówczas chwilę wytchnienia, a dwa- dużo turystów w Krakowie, wakacje, a nóż ktoś skorzysta z krakowskiej oferty religijnej  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #393 dnia: Maja 26, 2011, 13:26:15 pm »

A z jakiego Pan miasta? Jeśli z Krakowa, pomoc w plakatowaniu informacjami o Mszy trydenckiej, mile widziana.  :) Akcję planuję na lipiec, gdyż albowiem będę miała wówczas chwilę wytchnienia, a dwa- dużo turystów w Krakowie, wakacje, a nóż ktoś skorzysta z krakowskiej oferty religijnej  ;D

Z okolic Warszawy...rzut beretem to to nie jest ;) w każdym razie życze jak najlepszych wyników planowanej akcji
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #394 dnia: Maja 26, 2011, 15:10:59 pm »

Co prawda dzieckiem już dawno nie jestem, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego ludziom tak bardzo utrudnia się uczestnictwo w Mszach Trydenckich? Przykładowo parafia, w ktorej co tydzień odprawiana jest taka msza ma swoja strone internetową. Jest tam wiele informacji, ale o Mszy Trydenckiej nie ma nawet jednego słowa.
Bo jeszcze by się Jego Ekscelencja (lub Eminencja) Ordynariusz dowiedział...


Z ludzi, ktorym mówiłem o KRR, tylko jedna osoba wiedziała, że była to Msza odprawiana przed ostatnim soborem, reszta pierwszy raz w życiu słyszała takie określenie.
W czasie soboru i trochę po soborze też.

Jestem pewny, że gdyby choć troche "rozreklamować" KRR (np. na stronie parafii) wielu ludzi przyszłoby z czystej ciekawości a pewnie nie mała część przekonałaby się do rytu nadzwyczajnego...
I dlatego się jej nie reklamuje... :-(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #395 dnia: Maja 26, 2011, 17:24:16 pm »

Z ludzi, ktorym mówiłem o KRR, tylko jedna osoba wiedziała, że była to Msza odprawiana przed ostatnim soborem, reszta pierwszy raz w życiu słyszała takie określenie.
Cytuj
W czasie soboru i trochę po soborze też.

racja

Jestem pewny, że gdyby choć troche "rozreklamować" KRR (np. na stronie parafii) wielu ludzi przyszłoby z czystej ciekawości a pewnie nie mała część przekonałaby się do rytu nadzwyczajnego...
Cytuj
I dlatego się jej nie reklamuje... :-(

Nie chcę posądzać wielu duchownych i może przesadzam, ale czy to nie jest działanie na szkodę dusz wielu ludzi?

p.s. jak poprawnie cytowac?  :-[
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2011, 17:30:33 pm wysłana przez Emte » Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #396 dnia: Maja 26, 2011, 18:44:43 pm »

Jeśli jest orzeczone unieważnienie sakramentu małżeństwa to dziecko urodzone przed tym orzeczeniem jest z "prawego łoża" czy nie?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #397 dnia: Maja 26, 2011, 19:27:32 pm »

Nie chcę posądzać wielu duchownych i może przesadzam, ale czy to nie jest działanie na szkodę dusz wielu ludzi?

Pewnie, że jest.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #398 dnia: Maja 26, 2011, 20:25:19 pm »

Jeśli jest orzeczone unieważnienie sakramentu małżeństwa to dziecko urodzone przed tym orzeczeniem jest z "prawego łoża" czy nie?
Przecież papież nie można rozwiązać małżeństwa zawartego i dopełnionego, a skoro są dzieci, to zostało dopełnione. Jeżeli zaś, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, chodzi Pani o stwierdzenie nieważności małżeństwa, to jest z nieprawego łoża - małżeństwa nigdy nie było.
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #399 dnia: Maja 27, 2011, 19:06:43 pm »

Jeśli jest orzeczone unieważnienie sakramentu małżeństwa to dziecko urodzone przed tym orzeczeniem jest z "prawego łoża" czy nie?
Przecież papież nie można rozwiązać małżeństwa zawartego i dopełnionego, a skoro są dzieci, to zostało dopełnione. Jeżeli zaś, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, chodzi Pani o stwierdzenie nieważności małżeństwa, to jest z nieprawego łoża - małżeństwa nigdy nie było.
no tak, dokładnie o to mi chodziło. Niemniej jest tu swoisty paradoks. Przez, powiedzmy pięć lat, dopóki nie ma tego typu stwierdzenia dziecko jest z prawego łoża i nagle hop - mówiąc brzydko mamy bękarta... zastanawia mnie jeszcze kwestia gdzie NIE ma tego typu stwierdzenia (z różnych przyczyn) a de facto małżeństwo było zawarte nieważnie. No i jeszcze które prawo kanoniczne należałoby brać pod uwagę w tego typu przypadkach. Na dzień dzisiejszy uzyskać tego typu stwierdzenie nieważności małżeństwa jest niezmiernie łatwo. Czasem, niestety, wystarczą same znajomości odpowiednio wysoko w hierarchii postawione i żadne sprzeciwy strony "słabszej" nie są brane pod uwagę...
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #400 dnia: Maja 28, 2011, 18:51:35 pm »

Czy dobicie rannego, proszącego (bądź nie) o to jest moralne i prawe z punktu widzenia Wiary Katolickiej?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #401 dnia: Maja 28, 2011, 19:56:16 pm »

W średniowieczu "na wyposażeniu" rycerza - oprócz miecza - był sztylet nazywany "mizerykordia". Nietrudno domyślić się, skąd się wzięła jego nazwa.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #402 dnia: Maja 28, 2011, 20:18:46 pm »

W średniowieczu "na wyposażeniu" rycerza - oprócz miecza - był sztylet nazywany "mizerykordia". Nietrudno domyślić się, skąd się wzięła jego nazwa.

Dziękuję za odpowiedź  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #403 dnia: Maja 28, 2011, 20:20:15 pm »

Czy dobicie rannego, proszącego (bądź nie) o to jest moralne i prawe z punktu widzenia Wiary Katolickiej?

A czy nie prosciej zadzwonić po karetkę ?
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2011, 22:27:19 pm wysłana przez ant » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #404 dnia: Maja 28, 2011, 22:02:34 pm »

Czy dobicie rannego, proszącego (bądź nie) o to jest moralne i prawe z punktu widzenia Wiary Katolickiej?
Jeśli można udzielić mu skutecznej pomocy - nie. Jeśli nie można - to nie wiem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!