Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:10:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653821 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #360 dnia: Kwietnia 05, 2011, 21:46:43 pm »

Można przybliżyć tę pobożność "dzienniczkową"? Czy w "Dzienniczku" jest coś heterodoksyjnego?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #361 dnia: Kwietnia 05, 2011, 22:14:14 pm »

Można przybliżyć tę pobożność "dzienniczkową"? Czy w "Dzienniczku" jest coś heterodoksyjnego?
Proszę mnie źle nie zrozumieć- jestem daleki od posądzania św. s. Faustyny tudzież treści jej objawień o uchybienia doktrynalne. Po prostu spotkałem się z takim powiedzeniem wśród osób, które są szczególnymi ich miłośnikami, że właśnie miłosierdzie jest największym z Bożych przymiotów. Skąd ono wynika- czy z jakiegoś tekstu w Dzienniczku czy skądś indziej- nie wiem.
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #362 dnia: Kwietnia 06, 2011, 11:23:04 am »

Gdyby po śmierci nie miał miłosierdzia, nikt z nas nie mógłby być zbawiony...
No, jest jeszcze wolna wola, bo jak dusza się zaprze ... Lepiej nie myśleć, tylko błagać o ratunek w godzinę śmierci ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #363 dnia: Kwietnia 06, 2011, 12:55:17 pm »

Cyt. ks. Łukasza na rekolekcjach Ignacjańskich (z notatek mojej mamy):
"Dziękować Bogu, że nie potępił mnie do tej pory. Dopóki żyjemy jest miłosierny, potem będzie sprawiedliwy.
Za życia Pan Bóg daje nam szansę nawrócenia.(ale może nas w każdej chwili powołać przed Swoje oblicze...) Po śmierci szans na nawrócenie nie ma...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #364 dnia: Kwietnia 06, 2011, 13:53:14 pm »

No właśnie! Takiego gada jak Mołotow Pan Bóg całkiem długo na tym swiecie trzymał. Widać spodziewał się jakiejś iskry nawrócenia. Z kolei znam przypadek, gdy pewien zawodowy ateusz nie obudził się po całkiem lekkim zabiegi chirurgicznym. Nie mamy prawa wyrokować jaki jest los każdego z nich ale ten drugi przypadek mrozi jednak krew w żyłach.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #365 dnia: Kwietnia 06, 2011, 19:28:23 pm »

Kiedy dokładnie zakończyły się czasy Starego Testamentu?
Zapisane
Kawod Elohim!
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #366 dnia: Kwietnia 11, 2011, 17:39:48 pm »

Kiedy rozdarła się na dwoje zasłona w świątyni po śmierci Chrystusa? Strzelam, ale tak mi się to kojarzy. Też Zmartwychwstanie Chrystusa jest takim momentem- ostateczne potwierdzenie, że Jezus jest Mesjaszem. Po Zesłaniu Ducha Świętego objawienie światu tej prawdy, co jest jakby zobowiązaniem do wierzenia w Jezusa, by się zbawić dla wszystkich, którzy usłyszą Dobrą Nowinę. Później rok 70.- ustanie aż do tej pory ofiar i kultu starotestamentalnego. Żydzi obecnie w synagogach nie składają ofiar, świątynia jerozolimska jedyne takie miejsce, gdzie wolno było to czynić, jest zburzona. Stąd jako ostateczną datę ustania Starego Przymierza- bo już nie jest wypełniane przecież, nie składają ofiar itd., dałabym rok 70. Ale to moje zdanie, nie jestem ekspertką. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #367 dnia: Kwietnia 11, 2011, 17:51:17 pm »

Kiedy dokładnie zakończyły się czasy Starego Testamentu?

Ja bym raczej, moim skromnym zdaniem, stawiał na Boże Narodzenie (albo Zwiastowanie), kiedy to "Słowo ciałem się stało", kiedy Mesjasz przepowiadany przez proroków Starego Testamentu zstąpił z nieba. Dlaczego? Otóż dlatego, że pan Tejonek pyta o zakończenie Starego Testamentu, a nie zakończenie mozaizmu. Również rozdarta zasłona, wg mnie, nie może być tą granicą, gdyż Nowy Testament to także Ewangelia, czyli i lata przed Męką Pana Jezusa. Takie jest moje zdanie, ale mogę sie mylić. Nie mam wykształcenia teologicznego  :)

P.S. No to żem zaszalał. Pierwszy post, w którym na serio ośmielam się sprzeciwiać starszym ode mnie  ;D ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2011, 17:53:04 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #368 dnia: Kwietnia 11, 2011, 22:33:31 pm »

Święty Jan Chrzciciel to największy prorok Starego Przymierza, ja "obstawiam" rozdarcie zasłony Przybytku, co jest znakiem, że Ojciec ten Przybytek opuszcza. Z kolei mówi się, że Kościół Święty wypłynął z Krwią i Wodą  z Otwartego Boku. Te Zdarzenia mogły być równoczesne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #369 dnia: Kwietnia 22, 2011, 15:38:56 pm »

Proszę o bardzo szybką odpowiedź. Kto z Państwa uważa, że 11-latek może oglądać film ,, Pasja"?
Zapisane
Kawod Elohim!
kamilek
Gość
« Odpowiedz #370 dnia: Kwietnia 22, 2011, 19:14:44 pm »

.
Zapisane
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #371 dnia: Kwietnia 22, 2011, 19:19:08 pm »

Tyle, że jest kilka filmów noszących tytuł "Pasja". Np. dzisiaj w TVP1 leciała "Pasja" z 2008 ( http://www.filmweb.pl/serial/Pasja-2008-506363 )
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #372 dnia: Kwietnia 22, 2011, 22:35:36 pm »

Dystrybutor filmu, Monolith Films, po konsultacji z biblistą, prof. ks. Waldemarem Chrostowskim postanowił, że film jest dozwolony od lat 15. Ks. prof. Chrostowski uważa, że 15-latkowie rzeczywiście mogą film Gibsona obejrzeć, ale "po przygotowaniu przez rodziców, nauczycieli i katechetów"

A od ilu lat "dozwolone" są filmy z Arnoldem S., w których to np. w.w. okłada drugiego osobnika po gębie dwuteownikiem ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kamilek
Gość
« Odpowiedz #373 dnia: Kwietnia 22, 2011, 23:04:31 pm »

.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #374 dnia: Kwietnia 26, 2011, 22:11:50 pm »

@ Pasja\
Czy ktoś wie, które wydanie Pasji jest nieocenzurowane? Jest wiele dostępnych na rynku, także wtórnym.
(chodzi o wyciętą scenę z sądu u Piłata. Pisał o tym ks.prof. Chrostowski)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!