Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:06:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 654066 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #270 dnia: Lutego 01, 2011, 12:01:53 pm »

Napisałem to ironicznie, odnosząc się do niedawnej ustawy naszego Sejmu. Może trochę zbyt niejasno i ostro napisałem. Jestem ze wsi i trochę znam sprawę od drugiej strony. Znam panoszących się lekarzy weterynarii, którzy wymyślają przedziwne, nieżyciowe przepisy, utrudniające życie rolnikom itp. Poznałem też w życiu różnych "obrońców zwierząt" i mogę zaświadczyć, że ci ludzie mają często nie po kolei w głowach.
Obecnie są środowiska ludzi, którzy stawiają zwierzę w centrum zainteresowania i chcą narzucić swój punkt widzenia innym i są promowani w środkach masowego przekazu.  Doprowadzą do zakazu wiązania psów, do zakazu hodowli zwierząt futerkowych i czego tam jeszcze (pewnie marzy im się zakaz jedzenia mięsa).
Mój stosunek do zwierząt jest taki: potępiam wszelkie znęcanie się, okrucieństwo (łącznie z trzymaniem na zbyt krótkim łańcuchu), zabijanie tylko dla przyjemności (mam na myśli myśliwych strzelających do np. byków w okresie godowym, kiedy najłatwiej je podejść), corridę, niehumanitarne zabijanie w rzeźniach, utrzymywanie kur w za ciasnych klatkach i sztuczne windowanie wydajności zwierząt hodowlanych (kosztem ich dobrostanu i jakości otrzymanego produktu). Ale nie pochwalam też zbierania żywności dla psów w schroniskach kiedy głodują ludzie, domagania się zakazu strzelania do psów w okręgach łowieckich, wypuszczania na wolność zwierząt futerkowych, potępiania ludzi za noszenie futer, chorobliwego ratowania koni przeznaczonych na rzeź tylko dlatego, że są końmi, potępiania ludzi innych kultur tylko dlatego, że jedzą psy itp.
Jak odnosimy się do zwierząt świadczy o naszej kulturze. Do zwierząt należy odnosić się z szacunkiem, okazywać im miłość, ale nie uczłowieczać!

Ad Pedro Veron. Wydaje mi się, że wówczas Eklezjastes miał rację, niebo było zamknięte, dusze zmarłych wędrowały do Szeolu, z którego wywiódł je dopiero Jezus Chrystus po swojej śmierci. Izraelici nie mieli perspektywy zbawienia, nie znali też Wcielonego Słowa, więc można powiedzieć byli podobni do bydląt. Patrz Psalm 88 (87) tam psalmista wyraźnie daje do zrozumienia, że jeszcze nie zna prawdy o zmartwychwstaniu "Któż Cię wychwala w Szeolu".
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 12:36:55 pm wysłana przez jędrek » Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #271 dnia: Lutego 01, 2011, 13:53:19 pm »

Panie Jędrku, Pan napisał coś o ,,Szeolu". Co to jest???    ::)
 :)
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #272 dnia: Lutego 01, 2011, 14:30:33 pm »

Bardzo ładnie panie "jędrku"  ;D

Szeol (hebr. שאול) w Starym Testamencie, a przede wszystkim we wczesnym judaizmie, miejsce pobytu zmarłych, pozbawionych wszelkiej radości istnienia i życia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szeol
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #273 dnia: Lutego 01, 2011, 14:31:49 pm »

Czy jest jakieś forum dyskusyjne dla dzieci na temat histori?
Zapisane
Kawod Elohim!
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #274 dnia: Lutego 01, 2011, 15:44:52 pm »

Ładnie Pani Mamo :) Jeszcze od siebie dopiszę  ;D
Szeol czyli Otchłań, " piekła" (zstąpił do piekieł), Limbus Patrum. Miejsce gdzie przebywały dusze zmarłych od Adama do Pana Jezusa.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
MK
Gość
« Odpowiedz #275 dnia: Lutego 01, 2011, 16:18:57 pm »

Czy jest jakieś forum dyskusyjne dla dzieci na temat histori?
To Pan zadał też to pytanie na Forum DWŚ?  :) Ale nie znam niestety żadnego.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #276 dnia: Lutego 01, 2011, 16:31:00 pm »

Gdzie to jest napisane ? Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi ?
Kan 1323 i 1324. kara ekskomuniki mocą samego prawa jest wymierzana za akt DOBROWOLNY.

To przy takiej interpretacji chodzenie do spowiedzi jest niebezpieczne.

Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #277 dnia: Lutego 01, 2011, 18:36:26 pm »

To przy takiej interpretacji chodzenie do spowiedzi jest niebezpieczne.
Nie - grzeszenie jest niebezpieczne - i niebezpieczny jest stan braku Łaski. Tajemnica spowiedzi jest tylko środkiem mającym ułatwić penitentowi spełnienie jednego z warunków ważności spowiedzi. Na to, że nasze grzechy moga się kiedyś "upublicznić" (a będą publicznie znane na Sądzie) - zgadzamy się grzesząc...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #278 dnia: Lutego 01, 2011, 18:48:27 pm »

Panie "jp7" ale jak będzie na tym Sądzie Ostatecznym, jak to upublicznienie będzie wyglądać to też pan wie?  :) Ja nie jestem kanonista, ale te kanony co pan zacytował to nie odnoszą się do tzw. pieczęci sakramentalnej, do ujawniania ze spowiedzi. Tajemnica spowiedzi różni się od wszystkich innych tajemnic, do których możemy być zobowiązani. Kanon 1550 § 2:
"2° kapłanów w odniesieniu do wszystkiego, co poznali z sakramentalnej spowiedzi, chociażby penitent prosił o ujawnienie tego; co więcej, tego, co przez kogokolwiek i w jakikolwiek sposób zostało usłyszane z okazji spowiedzi, nie można w sądzie przyjąć nawet jako śladu prawdy."
http://www.kuria.lomza.pl/sad/drukuj.php?tab=1&i=89
Tajemnica spowiedzi obowiązuje kapłana absolutnie.!
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 19:03:28 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #279 dnia: Lutego 01, 2011, 20:29:37 pm »

Niestety - spowiednik pod wpływem ciężkiej bojaźni, czy tortur - karą wiążącym mocą samego prawa nie podlega.
Słyszałem, że tajemnica spowiedzi obowiązuje do tego stopnia, że gdyby chwile przed Mszą ministrant wyspowiadał się celebransowi, że dodał trucizny do wina przygotowanego w ampułce do konsekracji, to ów celebrans nie ma prawa zmienić tego wina, jeśli ktoś mógłby to zobaczyć i skojarzyć z tym, że wcześniej spowiadał ministranta.
A więc powinien świadomie wypić truciznę raczej, niż doprowadzić do sytuacji, w której cokolwiek, choćby pośrednio wskazywało na treść wysłuchanej spowiedzi, nawet tak nieznacznie, że raczej nikt nie domyślił by się tej treści dokładnie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #280 dnia: Lutego 02, 2011, 01:44:33 am »

Ale to co Państwo piszecie nie stoi w sprzeczności z tym, co ja napisałem. Tajemnica spowiedzi obowiążuje. Jej złamanie zasługuje na karę. Ale karą za nieświadome lub niedobrowolne złamanie tajemnicy nie jest ekskomunika (chyba, że ekskomunika nałożona potem przez kompetentnego przełożonego). Ujmijmy to tak - poza nadzwyczajną łaską - nie ma ludzi, którzy nie powiedizeli by tego co wiedzom "profesjonalnym" prześladowcą. Ew. są tacy, którzy wskutek "przesłuchania" zbyt szybko (aby wyjawić) by umarli.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #281 dnia: Lutego 02, 2011, 14:18:13 pm »

Czy jest jakieś forum dyskusyjne dla dzieci na temat histori?
To Pan zadał też to pytanie na Forum DWŚ?  :) Ale nie znam niestety żadnego.
Tak ja jestem tejonek ma forum krzyż i tejonek na DWS 8) A kim Pan jest na DWS?
Zapisane
Kawod Elohim!
MK
Gość
« Odpowiedz #282 dnia: Lutego 02, 2011, 15:02:15 pm »

Czy jest jakieś forum dyskusyjne dla dzieci na temat histori?
To Pan zadał też to pytanie na Forum DWŚ?  :) Ale nie znam niestety żadnego.
Tak ja jestem tejonek ma forum krzyż i tejonek na DWS 8) A kim Pan jest na DWS?
Modelarz kolejowy.  :P Ale tak jak ktoś napisał, tamte fora są nieco mniej fachowe, więc dziecku będzie łatwiej czytać dyskusje na nich. Forum DWŚ bardzo cenię, ale sam się tam nie wypowiadam zbytnio, niestety nie posiadam aż tak rozległej wiedzy żeby dyskutować o wymiarach śróbki w silniku P11, czy składu wszystkich dywizyj piechoty do szczebla drużyny.  :P
Aha, i dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie.  :)
Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #283 dnia: Lutego 03, 2011, 16:46:49 pm »

Ostatnio na lekcji religii ksiądz czytał nam książki o egzorcyzmach, egzorcystach i o przypadkach opętania. I rozmowa zeszła na temat Jana Pawła II. Ksiądz mówił że papież wypędzał złe duchy ( a przy okazji dodam, że nasz ksiądz dobrze wie, że dla mnie temat J. P. II jest drażniący. Tzn ja niczego złego głośno nie mówię, ale gdy ksiądz mowi o sprawach dotyczących papieża tak trochę "dziwnie" to odrazu ja wtrącam swoje trzy groszę. Używam tych argumentów co na Naszym forum. Nie na ostro, ale delikatnie. Zazwyczaj ja "wygrywam w tych rozmowach"  ;D  bo w końcu ksiądz nie wie jak mi odpowiedzieć  ::)  ;) ). Ale przejdę do rzeczy: czy papieże mogą wypędzać złe duchy? Czy mogą być tak jakby egzorcystami???  ::) I czy to prawda że Jan Paweł II uzdrawiał chorych i innych ludzi z różnymi problemami fizycznymi i psychicznymi?  :-\
 :)
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #284 dnia: Lutego 03, 2011, 18:38:31 pm »

Ksiądz mówił że papież wypędzał złe duchy ( a przy okazji dodam, że nasz ksiądz dobrze wie, że dla mnie temat J. P. II jest drażniący. Tzn ja niczego złego głośno nie mówię, ale gdy ksiądz mowi o sprawach dotyczących papieża tak trochę "dziwnie" to odrazu ja wtrącam swoje trzy groszę. Używam tych argumentów co na Naszym forum. Nie na ostro, ale delikatnie. Zazwyczaj ja "wygrywam w tych rozmowach"  ;D  bo w końcu ksiądz nie wie jak mi odpowiedzieć  ::)  ;) ). Ale przejdę do rzeczy: czy papieże mogą wypędzać złe duchy?
Z tego co wiem - we wspomnieniach egzorcystów to tylko imię Jana Pawła II powodowało lęk i wybuch nienawiści. O osobiście odprawionych egzorcyzmach nie słyszałem (choć "nie słyszałem" znaczy dokładnie to, co napisałem.)

Czy mogą być tak jakby egzorcystami???  ::)
Jakby egzorcystą może jakby być jakby każdy jakby kapłan, któremu jakby biskup jakby pozwoli. Zatem może też sam jakby biskup, w tym jakby biskup jakby Rzymu. ;)

I czy to prawda że Jan Paweł II uzdrawiał chorych i innych ludzi z różnymi problemami fizycznymi i psychicznymi? 
Nie. W każdym przypadku uzdrawia Pan Bóg. O ile wiem Jan Paweł II był jednym z modlących się o łaskę uzdrowienia dla kilku osób, które taką łaskę otrzymały.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!