Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:13:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 654069 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #195 dnia: Stycznia 20, 2011, 15:13:04 pm »

ja dorzucę swoje: czy święci w niebie widzą nasze grzechy jak je robimy, np. jak przeklinam to moja babcia to słyszy  (zakładając, że jest w niebie) ;), ogólnie pytanie serio
Nie byłaby to dla Niej wizja uszczęśliwiająca, więc przypuszczam, że jest to jej oszczędzone - tak na chłopski rozum.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #196 dnia: Stycznia 20, 2011, 18:37:44 pm »

ja dorzucę swoje: czy święci w niebie widzą nasze grzechy jak je robimy, np. jak przeklinam to moja babcia to słyszy  (zakładając, że jest w niebie) ;), ogólnie pytanie serio
Nie byłaby to dla Niej wizja uszczęśliwiająca, więc przypuszczam, że jest to jej oszczędzone - tak na chłopski rozum.

no właśnie też tak myślę

ale teraz można się zastanawiać jak np. Najświętsza Maryja Panna może być nieskończenie szczęśliwa w niebie albo sam Bóg skoro widzą nasze grzechy
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #197 dnia: Stycznia 20, 2011, 23:17:03 pm »

Zobaczą te grzechy, których nie wyznaliśmy w sakramencie pokuty...  O wyznanych, odpokutowanych i wybaczonych chyba nawet sam Pan Bóg nie pamięta :)

"Apologetyczny katechizm katolicki" (Te Deum 2002) na str. 183 podaje:

Bóg ujawni na sądzie [ostatecznym] grzechy odpuszczone, ale zarazem przedstawi szczerą pokutę, która wyjednała win wybaczenie. Grzechy te zatem nie przyniosą wstydu sprawiedliwym.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #198 dnia: Stycznia 21, 2011, 09:20:27 am »

Dlaczego nie można czytać apokryfów? (...)Przecież chyba część dawnego Martyrologium jest z nich wzięta
Raczej - kozystały z tych samych źródeł - historii życia (ew. legend dotyczących) świętego


ja dorzucę swoje: czy święci w niebie widzą nasze grzechy jak je robimy, np. jak przeklinam to moja babcia to słyszy  (zakładając, że jest w niebie) ;), ogólnie pytanie serio
Prawdę mówiąc - co za róznica? Nie wystarczy, że na pewno widzi je Pan Bóg?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #199 dnia: Stycznia 23, 2011, 21:31:40 pm »

Jak np. Noszę pierścionki z Trójcą Św. To to jest beszczeszczenie a jak noszę talizmany z np. Ying i Yang to są znaki magiczne więc co nosić dla ozdoby (oczywiście męskie np. Pierścienie)
Zapisane
Kawod Elohim!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #200 dnia: Stycznia 23, 2011, 21:45:24 pm »

Ja noszę do ozdoby tylko zegarek. Dobry, ruski, mechaniczny t.zw. Komandirskij(wojskowy). Super dokładnie chodzi.
Noszę też szkaplerz ale nie dla ozdoby. :)
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #201 dnia: Stycznia 23, 2011, 21:52:53 pm »

Dziękuje, ale ja mam inny problem. Bo np. różni pakerzy albo ... piosenkarze mają talizmany, pierścienie, kolczyki, itp. Bo mój kolega nosi takie rzeczy i mówi że daje mu to szczęście ( lecz ja mu odpowiedziałem że prawdziwe szczęście daje Pan Bóg 8) )
Zapisane
Kawod Elohim!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #202 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:01:28 pm »

Pierścienie atlantów i tym podobne śmieci jako katolikowi odradzam. I za wiele ozdóbek u faceta też nie popieram. Zegarek wystarczy.
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #203 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:12:12 pm »

Mam taki jeszcze jeden problem. Moja mama nie pozwala mi zrobić sobie kolczyka ( jednego :P) a mi sie wydaje że fajnie nowoczesny chłopak wygląda z kolczykiem na lewym uchu... Mówię mamie że Saul albo król Dawid mieli ozdoby... w tym napewno kolczyki  a mama nic ::) ::) ::)
Zapisane
Kawod Elohim!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #204 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:19:16 pm »

Mam taki jeszcze jeden problem. Moja mama nie pozwala mi zrobić sobie kolczyka ( jednego :P) a mi sie wydaje że fajnie nowoczesny chłopak wygląda z kolczykiem na lewym uchu... Mówię mamie że Saul albo król Dawid mieli ozdoby... w tym napewno kolczyki  a mama nic ::) ::) ::)
I mama ma rację. Popatrz ilu mężczyzn Na Piasku ma kolczyk(i) w uchu, uszach. Ja nie widziałem ani jednego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #205 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:21:45 pm »

Też prawda... No to bym nie nosił do kościoła ;D :D ;) :)
Zapisane
Kawod Elohim!
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #206 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:23:35 pm »

Popieram Twoja mame. Precz z kolczykami itp. Podobnie z dlugimi wlosami. Chlopak powinien byc zawsze jak zolnierz - wlosy na max. 7 mm.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #207 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:27:51 pm »

Tejonek juz poszedł spać, a ja bardzo Państwu dziękuje za pomoc w wychowywaniu dzieci.
Odpowiedzi na forum sa dla dzieciaków bardzo ważne i pomagaja kształtować światopogląd.
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #208 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:31:24 pm »

Popieram Twoja mame. Precz z kolczykami itp. Podobnie z dlugimi wlosami. Chlopak powinien byc zawsze jak zolnierz - wlosy na max. 7 mm.
E tam zaraz :P
Chociaż faktycznie mniej zachodu z krótkimi włosami... Na razie rosna znów :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #209 dnia: Stycznia 23, 2011, 22:41:18 pm »

Podobnie z dlugimi wlosami. Chlopak powinien byc zawsze jak zolnierz - wlosy na max. 7 mm.
czemu "powinien'' ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!