Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:01:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653460 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #90 dnia: Listopada 07, 2010, 11:02:23 am »

Ta czapka nazywa się biret. Są różne rodzaje biretu. Są trójrożne(ks. Grzegorz) i czterorożne(ks. Konstantyn). Trójrożne z tego co wiem pochodzą z Włoch, natomiast czterorożne z Hiszpanii. W Polsce najczęściej używa się tych z 3 rogami. Ksiądz Konstantyn ma pewne związki z krajami hiszpańskojęzycznymi, więc to może przez sentyment:)
Lekko sprostuję: biretów z czterema rogami używa się we Francji, w Niemczech, także w Hiszpanii. Nie jest to jednak biret typowo hiszpański, który wyglądał tak:
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #91 dnia: Listopada 08, 2010, 15:14:03 pm »

Co prawda nie jestem dzieckiem, ale mam błahe pytanie. Kto to jest brawario (skąd ta nazwa) i dlaczego jego poglądy nt. moralności nie są do końca "lubiane" przez tradsów?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #92 dnia: Listopada 08, 2010, 21:36:55 pm »

Co prawda nie jestem dzieckiem, ale mam błahe pytanie. Kto to jest brawario (skąd ta nazwa) i dlaczego jego poglądy nt. moralności nie są do końca "lubiane" przez tradsów?
Brawario to nick, jakim posługuje się Pan Mirosław Salwowski pisząc m.in. na Frondzie. Na naszym forum dostał bany na różnych kontach. Co do drugiego pytania - jego poglądy po prostu śmierdzą jansenizmem...
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #93 dnia: Listopada 09, 2010, 01:06:54 am »

Dziękuję. Chciałbym jeszcze dopytać. Jak odsiać to co jest jansenistyczne w jego poglądach.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #94 dnia: Listopada 09, 2010, 09:45:55 am »

Nie patrzec na cialo i seksualnosc  jak na klebowisko grzechu,nierzadu i nieczystosci.. Wystarczy.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #95 dnia: Listopada 09, 2010, 11:29:43 am »

Dziękuję. Chciałbym jeszcze dopytać. Jak odsiać to co jest jansenistyczne w jego poglądach.
Najlepiej to chyba go nie czytywać.
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #96 dnia: Listopada 10, 2010, 20:16:10 pm »

Przyrzekłem świętemu że na Bierzmowanie wezmę imię 안드래김 (Andre Kim,a raczej Andrzej...) a jednak zmieniłem zdanie. Czy Św.Andrzej się obrazi? Wiem że to dziecinne... :-]
Zapisane
Kawod Elohim!
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Listopada 10, 2010, 21:55:58 pm »

Jak się przyrzekło - trzeba dotrzymać. Jeśli już za późno można odbyć pielgrzymkę do jakiegoś kościoła pw. Świętego Andrzeja. Jego święto jakoś specjalnie czcić. Warto też na ten temat porozmawiać z księdzem, ale tak żeby miał na czas na rozstrzygnięcie czy sprawa rzeczywiście jest poważna.
Zapisane
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #98 dnia: Listopada 11, 2010, 21:07:55 pm »

Jak odnaleźć swoje powołanie?  :)
Skąd ludzie wiedzą że ta rzecz lub zawód jest jego powołaniem?
Skąd mam wiedzieć że akurat to zajęcie lub zawód jest wolą Boga?  ???
 :)
Powołanie i jego rozeznanie jest  sprawą trudną jednak podstawą jest zawsze trwanie na modlitwie i pytanie się Pana - Jaka jest twoja wola?
jeśli wydaje sie ci ze to droga powałania do szczególnej służby w Kościele to nie bój sie odpowiedzieć tak zawsze mozna w okresie formacji rozeznać głebiej czy to ta droga czy nie
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #99 dnia: Listopada 11, 2010, 21:09:27 pm »

Ta czapka nazywa się biret. Są różne rodzaje biretu. Są trójrożne(ks. Grzegorz) i czterorożne(ks. Konstantyn). Trójrożne z tego co wiem pochodzą z Włoch, natomiast czterorożne z Hiszpanii. W Polsce najczęściej używa się tych z 3 rogami. Ksiądz Konstantyn ma pewne związki z krajami hiszpańskojęzycznymi, więc to może przez sentyment:)
Lekko sprostuję: biretów z czterema rogami używa się we Francji, w Niemczech, także w Hiszpanii. Nie jest to jednak biret typowo hiszpański, który wyglądał tak:

kiedyś biret czterorożny nosili doktorzy Teologii, a także w niektórych diecezjach proboszczowie a teraz mało kto do tego się stosuje
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #100 dnia: Listopada 12, 2010, 00:00:09 am »


kiedyś biret czterorożny nosili doktorzy Teologii, a także w niektórych diecezjach proboszczowie a teraz mało kto do tego się stosuje
Tzn., że nie stosują się do czego?
Birety doktorski i liturgiczne, to zupełnie różne zagadnienia.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #101 dnia: Listopada 12, 2010, 00:06:41 am »

Właśnie w "Biografii Abp.Lefebvre " wyczytałem, że po uzyskaniu doktoratu z teologii mógł zmienić biret trójrożny na czterorożny, który oznacza pełnię wiedzy teologicznej ( np .doktorat, pewnie też biskupstwo i stąd też probostwo ).  Ale Xiądz Dobrodziej to gdy idzie o wiedze teologiczną smiało może nosić nawet i "pięcio i więcej rożny" według mnie  ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #102 dnia: Listopada 13, 2010, 14:19:49 pm »

Otrzymanie tytułu doktora teologii nie sprawia, że dany ksiądz może nosić biret z czterema rogami. To, jaki biret nosi zależy od lokalnej tradycji, a nie od stopnia naukowego!
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #103 dnia: Listopada 13, 2010, 21:18:43 pm »

Pomogą modlitwa, jakieś rekolekcje ignacjańskie, być może znalezienie jakiegoś kierownika duchowego.
Nigdy nie będziesz chyba w 100% pewna, czy to jest Twoje powołanie, zawsze będą wątpliwości i kryzysy. Czasem dopiero po wielu latach dowiadujemy się, że nasze powołanie jest inne niż dotychczas sądziliśmy i pociąga to za sobą radykalne zmiany.
Oczywiście byle nie było to rozbicie małżeństwa, czy odejście z kapłaństwa/zakonu. Jest czas rozeznawania powołania i czas na decyzję i amen. Tak samo, jak jest czas życia na ziemi, moment śmierci i amen. Już nie da się po śmierci pewnych rzeczy zmienić i np. po znalezieniu się w piekle ubłagać Pana Boga o powrót na ziemię i zmianę życia, czy o czyściec ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #104 dnia: Listopada 14, 2010, 17:07:40 pm »

@ cabbage
Aż tak radykalnych zmian na myśli nie miałem ;) Gdy to pisałem myślałem o pewnym kleryku ze szczecińskiego seminarium, który wstąpił do tegoż po czterdziestce- mówił, że dopiero wówczas zrozumiał, do czego Pan Bóg go potrzebuje. Ale nie pociągnęło to oczywiście rozbicia rodziny (abstrahując od tego, że chyba raczej w sytuacji, gdyby opuszczał swoją żonę, to nie przyjęto by go do seminarium).
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!