Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:48:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653754 razy)
matipc
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 18, 2010, 18:32:11 pm »

1.Czy jest jakiekolwiek "trydenckie" seminarium(każdy wie o co chodzi) w którym językiem wykładowym jest nasz język ojczysty?
2.Jeśli nie to czy w Europie jest takie seminarium kształcące po angielsku?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 18, 2010, 19:15:40 pm »

ad 1.
Nie ma.
ad 2.
Nie słyszałem, ale polecam się Panu uczyć łaciny - w każdym tradiseminarium obowiązuje :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 18, 2010, 22:37:29 pm »

Po angielsku - w Ameryce FSSP. Tak to francuski: IDP, ICRSS, FSSP, FSSPX (dwa ostatnie także Niemiecki - przy FSSPX mogę się mylić. Do tego sporo innych zgromadzeń, czy zakonów, najpopularniejsze we Francji zdaje się - Le Barroux i Fontgombault i Kanonicy Regularni Matki Bożej. W Niemczech są jeszcze Trapiści z Mariawald, z takich bardziej znanych.
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 18, 2010, 22:49:01 pm »

Bodajże u benedyktynów z Nursji jest język angielski i Msza klasyczna.
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 18, 2010, 23:54:18 pm »

Po angielsku - w Ameryce FSSP. Tak to francuski: IDP, ICRSS, FSSP, FSSPX (dwa ostatnie także Niemiecki - przy FSSPX mogę się mylić.
Panu matipcowi chodziło o Europę :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
matipc
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 19, 2010, 00:21:43 am »

ehh tego się obawiałem... to kiepsko... jednak język to spory problem.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 19, 2010, 09:09:16 am »

ehh tego się obawiałem... to kiepsko... jednak język to spory problem.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu".
Zapisane
matipc
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 19, 2010, 14:41:24 pm »

Dlatego właśnie zadałem to pytanie... Ale dzięki za ten cytat, myślę, że mi pomoże  :)
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 19, 2010, 16:12:14 pm »

Proszę się nie zniechęcać. Nie trzeba świetnie mówić w danym języku. Trzeba mieć przede wszystkim dużo determinacji i chcieć się go dobrze nauczyć. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 16:39:10 pm wysłana przez MilesChristi » Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 22, 2010, 21:32:05 pm »


tu Kolega strzelił jak kulą w płot :D

Za czasów Piusa XII "Dzienniczek" s. Faustyny NIE ZOSTAŁ umieszczony na indeksie, dopiero "antypapież" vel "okupant" Jan XXIII podpisał dokument przygotowany przez kard. Ottavianiego

http://natcath.org/NCR_Online/archives2/2002c/083002/083002f.htm

In 1959, the Holy Office (the Vatican’s doctrinal agency, today known as the Congregation for Doctrine of the Faith) issued a cease and desist order against Faustina’s diary and the devotion to Divine Mercy, a ban that was to last almost 20 years, until 1978. Wojtyla had long been working to reverse the verdict, having launched the beatification process for Faustina in 1965 while he was archbishop of Kraków.

Officially, the 20-year ban is now attributed to misunderstandings created by a faulty Italian translation of the Diary, but in fact there were serious theological reservations -- Faustina’s claim that Jesus had promised a complete remission of sin for certain devotional acts that only the sacraments can offer, for example, or what Vatican evaluators felt to be an excessive focus on Faustina herself.

http://www.faustyna.eu/

OBIETNICA ŁASKI MIŁOSIERDZIA DLA KONAJĄCYCH

„Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Zatwardziałym grzesznikom, gdy będą ją odmawiać, spokojem napełnię dusze, a godzina ich śmierci będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych: Gdy dusza pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni duszy cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. (...) żadna dusza, która wzywała miłosierdzia mojego, nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci mojej. Napisz: Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny” (Dz. 1541).

„Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę (...). Kiedy przy konającym inni odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę” (Dz. 811).

-----

Wszystko zależy od interpretacji. Mogą być pewne interpretacje prowadzące do niekatolickich wniosków, ale przecież jest to identyczna zasada jak w przypadku innej obietnicy : Komunja Św w 9 pierwszych piątków miesiąca (ppm) -> nie trafisz do piekła. A przecież nikt nie twierdzi, nawet wśród dzisiejszych posoborowików, że po "zaliczeniu" owych 9 ppm masz pewność zbawienia. Czy tylko dlatego, że posoborowiki zasadniczą pewne są zbawienia niezależnie od okoliczności ?

Widzę, że prawdopodobnie znasz język kupców. Pytanie czy jest się czem chwalić.

I co ten Twój wywód ma niby oznaczać? Co merytorycznego wnosi do dyskusji?
W 5 sekund mogę źródła w internecie znaleźć, które stwierdzą, że to było za Piusa XII.
Jednak nie o tem była mowa.
Z punktu widzenia tej dyskusji, przyjęte przeze mnie stanowisko teologiczne  w postaci sedeprywacjonizmu, nie ma żadnego znaczenia merytorycznego.

Powiem tak. Jeśli ktoś nie odmawia tajemnic światła, a jednocześnie odmawia koronkę do miłosierdzia bożego powinien się zastanowić nad integralnością swojej wiary.

Radek Buczyński
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 21:35:34 pm wysłana przez radek buczyński » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 23, 2010, 09:30:25 am »


1. Widzę, że prawdopodobnie znasz język kupców. Pytanie czy jest się czem chwalić.

2. W 5 sekund mogę źródła w internecie znaleźć, które stwierdzą, że to było za Piusa XII.

3. Jeśli ktoś nie odmawia tajemnic światła, a jednocześnie odmawia koronkę do miłosierdzia bożego powinien się zastanowić nad integralnością swojej wiary.


ad 1
Znam tyle języków, ze nie pamiętam już, których języków nie znam

ad 2
No to do dzieła !!

ad 3
Czekam na uzasadnienie tej tezy. Jestem wręcz go niezwykle ciekaw. Doprecyzuję:
- czy i dlaczego uważasz, że odmawianie tajemnic światła jest szkodliwe dla wiary ?
- czy i dlaczego uważasz, że odmawianie koronki do miłosierdzia Bożego jest szkodliwe dla wiary ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 29, 2010, 22:50:14 pm »

Pytanie:
Co o tym sądzicie?


KAPŁAN ZNAKIEM SPRZECZNOŚCI
Dla niektórych jest zwykłym egoistą,
Dla innych jest wszystkim i umie się dzielić tym co ma.
Niektórzy go błogosławią, inni zaś przeklinają;
Wszyscy chcą go osądzać.
Jeśli rozmawia z bogatymi: jest kapitalistą,
Jeśli przebywa z biednymi: jest komunistą
Jeśli wygląda młodo: jest za młody,
Jeśli chodzi zamyślony: jest wiecznie niezadowolony
Jeśli jest przystojny: dlaczego się nie ożenił?
Jeśli brzydki: żadna go nie chciała
Jeśli chodzi do kawiarni: jest pijakiem
Jeśli przebywa ciągle w domu: jest dzieciakiem
Jeśli chodzi pod koloratką: jest człowiekiem światowym
Jeśli zakłada sutannę: jest zbytnim tradycjonalistą
Jeśli jest otyły: niczego mu nie brakuje
Jeśli jest szczupły: na pewno choruje
Jeśli głosi kazanie dłużej niż dziesięć minut: nigdy nie skończy
Jeśli jest rzeczowy: nie umie nic powiedzieć
Jeśli ma długie włosy: jest zbyt nowoczesny
Jeśli ma krótkie włosy: jest przeszłościowy
Jeśli chrzci i udziela ślubów wszystkim: rozrzuca Sakramentami
Jeśli jest wymagający: oddala od siebie ludzi
Jeśli rozmawia i odwiedza parafian: nigdy go nie ma w domu
Jeśli siedzi w Kościele: niczym się nie interesuje
Jeśli nie organizuje zabaw: nigdy nic nie robi
Jeśli prowadzi prace w parafii: wyrzuca pieniądze
Jeśli mówi o kontemplacji Boga: jest rozkojarzony
Jeśli rozmawia o problemach praktycznych: jest materialistą
Jeśli ma radę parafialną: „ pozwala ciągać się za nos...”
Jeśli jej nie ma: jest księdzem władczym i zbyt klerykalnym
Jeśli cytuje Sobór Watykański II: jest księdzem zbyt nowoczesnym
Jeśli uczy katechizmu: jest księdzem jeszcze przed soborowym
Jeśli jest młody: nie ma doświadczenia
Jeśli jest stary: zrobiłby dobrze idąc na emeryturę
Ale, jeśli umrze.... kto go zastąpi?.... ( pomyśl nad tym!...)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:44:01 am »

ehh tego się obawiałem... to kiepsko... jednak język to spory problem.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Jesli zna juz Pan jeden jezyk to nauczene sie drugiego jest o wiele latwiejsze. Jesli pol roku przed wstapienie do seminarium zacznie sie Pan bardzo intensywnie uczyc to bez problemu Pan sobie poradzi (oczywiscie to tez zalezy od tego czy Panu w ogole latww przychodzi nauka). Niech Pan pamieta, ze pierwszy rok w tradsowym seminarium to tzw. rok propedeutyczny, ktorego celem, z tego co rozumiem, jest raczej glownie rozeznanie powolania i nauka dchowosci. Filozofia zaczyna sie ddopiero na drugim roku. Program pierwszego roku w seminarium IBP: http://www.seminairesaintvincent.fr/home.php?area=descr&bt=46&lang=po . Prosze raczej porozmawiac z klerykami danego seminarium czy jezyk jest problemem czy raczej sa inne problemy.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 15, 2010, 19:20:33 pm »

Języka tak, czy siak trzeba się nauczyć, nie ma zmiłuj. Trzeba rozumieć to, czego będzie się nauczanym. Trzeba też mieć na uwadze, że będąc w danym środowisku językowo - kulturowym, człowiek naturalnie, szybciej lub wolniej, "łapie" pewne rzeczy.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #44 dnia: Września 17, 2010, 10:27:06 am »

Jest pewne pytanie które zadają mi dzieci, a niestety nie umiem sensownie na nie odpowiedzieć:gdzie byliśmy przed naszym narodzeniem?czy nasze dusze istniały?
Kiedyś im mówiłam oględnie , ze "byliśmy wtedy u Boga" ale one z tego zaczęły wysnuwać wnioski. ze byliśmy już kiedyś w niebie.To chyba niewłaściwe myślenie...
Poproszę bardzo o pomoc  :)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!