Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:27:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653838 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #375 dnia: Kwietnia 26, 2011, 22:22:02 pm »

@ Pasja\
Czy ktoś wie, które wydanie Pasji jest nieocenzurowane? Jest wiele dostępnych na rynku, także wtórnym.
(chodzi o wyciętą scenę z sądu u Piłata. Pisał o tym ks.prof. Chrostowski)

A co w tej scenie jest nie tak? Pytam bo nigdy nie wiedziałem o tej scenie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #376 dnia: Kwietnia 26, 2011, 22:39:10 pm »

Krew Jego na nas i na dzieci nasze!

ten okrzyk wycięto z wersji kinowej. Ks.prof. Chrostowski opisał to bez emocji, dowcipnie. Był zaproszony na pokaz przedpremierowy chyba w kinie Skarpa. Wszystko było. W kinach już nie.
Wiele pisemek kobiecych załączało płytę z filmem. Krążą te płyty na straganach. Ale która jest nieocenzurowana ? Ta od "Tiny" czy "Vivy" ?  :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #377 dnia: Maja 02, 2011, 15:51:07 pm »

Czy można na bierzmowaniu mieć imię błogosławionego lub błogosławionej?
Czy trzeba mieć koniecznie świętych?
Poproszę o odpowiedź...
 :)
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
slavko
Gość
« Odpowiedz #378 dnia: Maja 04, 2011, 07:30:54 am »

A dlaczego nie?
Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #379 dnia: Maja 04, 2011, 21:48:59 pm »

Bo nie jestem pewna.  ::) Ale z tego co słyszałam nie można mieć imion ludzi tzw. ,, sługa Boży".
A więc jak to jest z tymi imionami do bierzmowania?  :)
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #380 dnia: Maja 04, 2011, 22:20:33 pm »

Cytuj
Krew Jego na nas i na dzieci nasze!

ten okrzyk wycięto z wersji kinowej. Ks.prof. Chrostowski opisał to bez emocji, dowcipnie. Był zaproszony na pokaz przedpremierowy chyba w kinie Skarpa. Wszystko było. W kinach już nie.
Wiele pisemek kobiecych załączało płytę z filmem. Krążą te płyty na straganach. Ale która jest nieocenzurowana ? Ta od "Tiny" czy "Vivy" ?
 
Kiedy "Pasja" była w kinach to jeden ksiądz mi mówił, że krzyk był ale nieprzetłumaczony (napisy polsie go nie uwzględnaiły, miał być po hebrajsku czy aramejsku). Sam tego nie sprawdzałem, ale chodzi o wersję kinową. Nie wiem jak na płytach.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2011, 22:11:34 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #381 dnia: Maja 21, 2011, 12:50:25 pm »

Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::)
Oczywiście wiem, że to grzech.
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #382 dnia: Maja 21, 2011, 15:21:59 pm »

Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::)
Oczywiście wiem, że to grzech.

nie musi, czasami nie powinna nawet

a dlaczego grzech?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #383 dnia: Maja 21, 2011, 15:39:42 pm »

Cytuj
Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::).

Oczywiście, że Pani może.
 ::)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
tosia
Gość
« Odpowiedz #384 dnia: Maja 21, 2011, 16:00:24 pm »

Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::)
Oczywiście wiem, że to grzech.

Kobiecie samej wychowywać dziecko jest bardzo ciężko. Nie radzę. A co, on zbrzydł raptem, zaczął się pocić nadmiernie, czy o co chodzi, że teraz nie pasuje?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #385 dnia: Maja 22, 2011, 13:01:14 pm »

Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::)
Oczywiście wiem, że to grzech.

Kobiecie samej wychowywać dziecko jest bardzo ciężko. Nie radzę. A co, on zbrzydł raptem, zaczął się pocić nadmiernie, czy o co chodzi, że teraz nie pasuje?
To pytanie pani Nastolatki chyba raczej nie odnosi się do niej samej.
Oczywiście, że samotnie wychować dziecko jest bardzo trudno, ale czasem jest to lepsze niż na siłę wychodzić za mąż. Lepiej tak, niżby później małżeństwo miało się rozpaść, co byłoby o wiele gorsze dla każdej strony, z dzieckiem na czele.
Poza tym obecnie nie jest tak, że panna z dzieckiem nie ma szans na znalezienie dobrego męża, więc to niekoniecznie musi oznaczać samotne wychowywanie.
Pani Tosiu, bywają różne sytuacje i nie zawsze jest tak, że ojciec dziecka wcześniej "pasował", był brany pod uwagę jako potencjalny małżonek, a po poczęciu dopiero przestał "pasować". Co np. w wypadku gdy dziecko poczęte zostało w wyniku zgwałcenia? Wówczas też niewiasta ma wyjść za gwałciciela? 
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #386 dnia: Maja 22, 2011, 14:13:29 pm »


  Co np. w wypadku gdy dziecko poczęte zostało w wyniku zgwałcenia? Wówczas też niewiasta ma wyjść za gwałciciela?

A czy pytanie było: czy jeśli zostanę zgwałcona i zajdę w ciążę, bo mogę sama wychować dziecko, czy muszę wyjść za mąż za gwałciciela? Tak brzmiało pytanie?
Czytam i nie mogę się doczytać.  ;D

 
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2011, 14:17:19 pm wysłana przez tosia » Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #387 dnia: Maja 22, 2011, 20:47:41 pm »

Ja nie jestem w takiej sytuacjii, pytam tylko bo mam paru znajonych któży mają taki problem  :(
Bardzo dziękuję za odpowiedzi  :D
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #388 dnia: Maja 26, 2011, 00:07:37 am »

Mam pytanko...
Czy kobieta, która ma dziecko z pewnym mężczyzną i on nie jest jej mężem to musi koniecznie wziąć z nim ślub? Czy może sama wychować dziecko nie mając ślubu?  ::)
Oczywiście wiem, że to grzech.
Nie musi, ale wtedy dziecko pozostaje wg prawa kościelnego dzieckiem nieprawego pochodzenia, obecnie nie wiąże się to z konsekwencjami konkretnymi, ale np. przed soborem taki syn nieprawego pochodzenia nie mógł zostać księdzem. Dziecko staje się dzieckiej prawego pochodzenia przez późnijeszy ślub rodziców lub reskrypt Stolicy Apostolskiej.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #389 dnia: Maja 26, 2011, 01:03:11 am »

A jeżeliby załóżmy taka panna urodziła dziecko, ale potem zawarła ślub z kimś innym nie będącym ojcem tego dziecka, bo prawdziwy ojciec zmarł to czy to dziecko dalej by było dzieckiem nieprawego łoża?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!