Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:32:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 654050 razy)
beata
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1920 dnia: Czerwca 01, 2017, 09:20:22 am »

Specjalny wątek dla najmłodszych na Forum Krzyż, żeby nie musiały biegać po forum w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania.

Zapraszamy do zadawania pytań :D

Witam ,czy mozna osobiscie porozmawiac z Krzysztofem Paczosem ,czy ma ktos do niego namiary ,za co z gory dziekuje .Podam moj skype  beata.reinke4
Zapisane
Augustinus
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #1921 dnia: Czerwca 15, 2017, 23:15:16 pm »

Czy jest dostępny jakiś program który by umożliwił tworzenie zapisu neumami? Bądź czy są dostępne gdzieś melodie zawarte w Liber Usualis które można by wykorzystać przy przygotowaniu tekstów, a które nie wyglądają na ksera?
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #1922 dnia: Czerwca 16, 2017, 04:15:55 am »

Jeżeli chodzi o program to ja znam coś takiego:
http://bbloomf.github.io/jgabc/transcriber.html
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1923 dnia: Czerwca 16, 2017, 07:21:04 am »

Jest jeszcze Gregorio:
http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=65.0
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #1924 dnia: Czerwca 16, 2017, 14:05:54 pm »

Jest jeszcze Gregorio:
http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=65.0
Ale to jest to samo narzędzie co w linku Pana Albertusa :) Na początek lepiej używać wersji online. Instalowanie TeX-a, gregorio i ogarnięcie tego wszystkiego to masa pracy. Dla przeciętnego użytkownika komputera wręcz zbyt dużo, by się to opłacało. Więc lepiej używać linka Pana Albertusa - propria, psalmy - wszystko w jednym miejscu. Można jednym kliknięciem wyprodukować PDFa, a "od biedy" w Transkryberze można utworzyć PNG, który można umieścić np. w pliku Worda.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1925 dnia: Czerwca 16, 2017, 20:35:24 pm »

J.M.J .                                                                                                                                                                                           L.I.ch.&M.I. Skoro objawienia prywatne nic nie dodają do wiary a mogą być czasami nawet ryzykowne to czemu Kościół Święty dopuszcza niektóre z nich do wierzenia czy nie było by lepiej aby automatycznie po prostu nie uznawać takich rzeczy? Św. Antoni Padewski gdy objawił się mu "Chrystus" odpowiedział "nie teraz lecz na końcu czasów" a Św. Teresa z Avilli powiedziała że gdy jakaś siostra zakonna dozna "objawienia" aby kazać umyć Jej podłogę.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1926 dnia: Czerwca 27, 2017, 11:09:11 am »

J.M.J .                                                                                                                                                                                           L.I.ch.&M.I. Skoro objawienia prywatne nic nie dodają do wiary a mogą być czasami nawet ryzykowne to czemu Kościół Święty dopuszcza niektóre z nich do wierzenia czy nie było by lepiej aby automatycznie po prostu nie uznawać takich rzeczy? Św. Antoni Padewski gdy objawił się mu "Chrystus" odpowiedział "nie teraz lecz na końcu czasów" a Św. Teresa z Avilli powiedziała że gdy jakaś siostra zakonna dozna "objawienia" aby kazać umyć Jej podłogę.
Odpowiedź jest banalna: bo ocenia że są prawdziwe. Skoro zatem Pan Bóg zdecydował się objawić - to Kościół nie ma prawa zaprzeczać prawdzie.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1927 dnia: Czerwca 27, 2017, 16:49:13 pm »

J.M.J .                                                                                                                                                                                           L.I.ch.&M.I. Skoro objawienia prywatne nic nie dodają do wiary a mogą być czasami nawet ryzykowne to czemu Kościół Święty dopuszcza niektóre z nich do wierzenia czy nie było by lepiej aby automatycznie po prostu nie uznawać takich rzeczy? Św. Antoni Padewski gdy objawił się mu "Chrystus" odpowiedział "nie teraz lecz na końcu czasów" a Św. Teresa z Avilli powiedziała że gdy jakaś siostra zakonna dozna "objawienia" aby kazać umyć Jej podłogę.
Odpowiedź jest banalna: bo ocenia że są prawdziwe. Skoro zatem Pan Bóg zdecydował się objawić - to Kościół nie ma prawa zaprzeczać prawdzie.
Kościół nie stwierdza że są prawdziwe a jedynie że nie są sprzeczne z wiarą nie mamy co do nich pewności absolutnej jak do Objawienia Publicznego i nie mamy nawet obowiązku w nie wierzyć a nawet możemy z czystym sumienie nie wierzyć w nie.http://www.bibula.com/?p=70997
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2017, 16:50:53 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1928 dnia: Czerwca 28, 2017, 15:40:50 pm »

Kościół nie stwierdza że są prawdziwe a jedynie że nie są sprzeczne z wiarą nie mamy co do nich pewności absolutnej jak do Objawienia Publicznego i nie mamy nawet obowiązku w nie wierzyć a nawet możemy z czystym sumienie nie wierzyć w nie.http://www.bibula.com/?p=70997
Drogi Panie - w ocenie prawdziwości czegoś, czego nie byliśmy świadkami mamy co najwyżej kilka testów:
- test wiarygodności świadków
- test spójności wewnętrznej
- test zgodności z innymi faktami które znamy

Jeśli któryś z testów będzie zawalony - możemy uznać nieprawdziwość. Jeśli natomiast coś przejdzie te testy - uznajemy to za możliwe.

W przypadku objawień problem jest tej natury  - że z jakiegoś powodu Pan Bóg się postanawia ludziom w sposób nadzwyczajny objawić. Skoro to decyzja Pana Boga - to rozsądniej jest uznać za wiarygodne objawienie, które nie jest sprzeczne z Wiarą (nawet nieprawdziwe), niż utrudnianie działania Panu Bogu...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1929 dnia: Lipca 08, 2017, 19:36:22 pm »

[TO BARDZO WAŻNE DLA MNIE PYTANIE BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ]L.I.Ch. W 2014r. byłem na pielgrzymce do Fatimy w bardzo ważnej dla mnie intencji [nawrócenie i powrót do siebie moich rodziców] ze względu na zamiłowanie do NFRR chodziłem na Msze do FSSPX jednak chciałem aby wszystko było zgodnie z normami dlatego ponieważ nie mieli wtedy jurysdykcji spowiadałem się u księży diecezjalnych itp. Jakiś czas wcześniej zapisałem się do MI tradycyjnej obserwancji ponieważ nie byłem pewien czy tak można na pielgrzymce spytałem kapłana czy jest to dobre. Nie odpowiedział na moje pytanie natomiast pod groźba nieudzielenia rozgrzeszenia zabronił mi chodzić do FSSPX ponieważ intencja była dla mnie ogromnie ważna a aby pojechać na ową pielgrzymkę wziąłem kredyt na trzy lata bo inaczej nie było by mnie stać wbrew sobie przystałem na to żądanie z myślą że do momentu spowiedzi u kapłana który zna sprawę będę uczęszczał do grekokatolików lub na NOM. Jednak miałem wątpliwości czy spowiedź była ważna dlatego nie przyjołem komunii św. Moje pytanie CZY W TAKIM RAZIE MOJA PIELGRZYMKA MIAŁA SENS CZY BYŁA BEZ OWOCNA/NIE WAŻNA NIE MIŁA BOGU? CIĄGLE MAM OGROMNE WYRZUTY SUMIENIA I MYŚLI TYPU GDYBYM PRZYJĄŁ WTEDY KOMUNIE MOŻE PAN BÓG BY WYSŁUCHAŁ I ZŁOŚĆ DO SIEBIE. Bardzo proszę o odpowiedź!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2017, 19:39:20 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #1930 dnia: Lipca 08, 2017, 22:42:54 pm »

Moim zdaniem miała sens - każda modlitwa jest miła bogu. Pamiętaj że nie wierzymy w Boga urzędnika który odrzuca twoje podanie z powodu dołączenia 2 a nie 3 zdjęć. Wierzymy w Boga który jest sędzią sprawiedliwym - a czy sprawiedliwy sędzia nie będzie patrzył tylko na nasze uczynki ale czy też na to dlaczego tak postąpiliśmy. Nie przyjąłeś komunii św. z powodu lenistwa, czy dlatego bo byłeś niepewny czy możesz przyjąć tę komunię i bałeś się z grzeszyć. Powiem ci nawet więcej uważam że to jak postąpiłeś, twoje wątpliwości i rozterki są miłe Bogu, bo to jest oznaka potężnej wiary, a wiara na pewno jest miła Bogu.

Tak więc uważam że to czy przyjąłeś komunię, nie miało jakikolwiek wpływu na owoce twojej pielgrzymki.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1931 dnia: Lipca 08, 2017, 23:32:53 pm »

Jednak miałem wątpliwości czy spowiedź była ważna dlatego nie przyjołem komunii św. CZY W TAKIM RAZIE MOJA PIELGRZYMKA MIAŁA SENS CZY BYŁA BEZ OWOCNA/NIE WAŻNA NIE MIŁA BOGU?

Szanowny Panie Darku,

może poniższy link pomoże Panu:

http://www.pastoralna.pl/files/301%20Definicja%20pielgrzymki%20i%20sanktuarium.pdf


Zapisane
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #1932 dnia: Lipca 11, 2017, 00:37:17 am »

Prowadzę małą wojnę o przestrzeganie zasad liturgii w moim kościele, i potrzebuje małej pomocy :)

Udało mi się się załatwić welon kielichowy(który wedle OWMR jest dalej obowiązkowy, choć niepraktykowany :)), Tradycyjne "ubranie kielicha" to puryfikaterz, palka, patena, welon, bursa z korporałem. W NOMie OWMR podaje:
Cytuj
na kredensie(przygotować): kielich, korporał, puryfikaterz, i zależnie od potrzeby, palkę; (...) Kielich należy przykryć welonem, który może być zawsze białego koloru.

OWM nic nie pisze o potrzebie używania bursy, a i tak takowej nie posiadam, także nie definiuje w jakiej kolejności kielich powinien być ubrany. Tu pojawia się mój problem, jeden z księży w parafii uważa że korporał powinien być na welonie(tradycyjnie), drugi że pod welonem (z powodu braku bursy do tego ja się też przychylam). Czy istnieje jakiś dokument opisujący to jak powinien być dokładnie ubrany kielich w nomie?
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2017, 01:59:24 am wysłana przez Fragath » Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1933 dnia: Lipca 30, 2017, 16:09:52 pm »

L.I.Ch.&M.I. Jakie są podstawy teologiczne i moralne za przyzwoitym strojem często słyszę odpowiedzi typu "wszyscy ludzie mają to samo, nagość est naturalna, Adam i Ewa w raju byli nadzy; wstyd to skutek grzechu pierworodnego"?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1934 dnia: Lipca 30, 2017, 16:43:43 pm »

Ciekawy tekst:

Pius XII. Przemówienie o modzie

http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/magisterium/43-pius-xii/32194-pius-xii-przemowienie-o-modzie

... i tu ciekawe tłumaczenie:

Teologia ubrania

http://christianitas.org/news/teologia-ubrania/
Zapisane
Strony: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!