Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 19:28:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Sympozjum ludzi odchodzącej epoki - czyli oszustwem i szyderstwem w ignorantów
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Sympozjum ludzi odchodzącej epoki - czyli oszustwem i szyderstwem w ignorantów  (Przeczytany 6108 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 10, 2010, 19:24:59 pm »

90% jest niczego nie świadomych. Proszę zapytać 10 pierwszych osób wychodzących z Kościoła jak ma na imię i nazwisko obecny Papież...

To akurat w tym temacie nie ma nic do rzeczy.


To Pan troszkę przesadził. Chyba, że jest AŻ tak źle. Ale np. jakby Pan zapytał o jego pierwszą encyklikę, a nawet o pierwszą encyklikę JPII, to będzie naprawdę tak jak Pan myśli  ;)

No ja nie znam odpowiedzi na oba pytania bez sprawdzenia, ta wiedza jest po prostu do niczego niepotrzebna, wiec nie zdziwie sie jesli 99% ludzi nie bedzie znac odpowiedzi

Panie JGP, jeśli by nie bali się "czegoś wiszącego w powietrzu", to po co robiliby taką konferencję? Dla picu? Przecież to koszty, jakby nie patrzeć. Widocznie po coś czują potrzebę obrony Mszału Pawła VI.  ;) Więc przed czymś, lub przed kimś.  ;)

Maa grupka, ale kontrowersyjna i glosna. W Polsce sie rowniez organizuje konferencje o faszyzmie i antysemityzmie sluzace do bicia piany i rozmawiania o problemie dotyczacym niklego procenta Polakow. Dla mnie ta konferencja to raczej przyklad budowania mitu SVII i budowania sobie pomnika za zaslugi. Oczywiscie tradycjonalisci pewnie sa jakims bodzcem do organizowania tej konferencji, ale nie oszukujmy sie, tradycjonalizm w Polsce to nisza i to niewielka za to potrafiaca robic duzo szumu wokol siebie :)
Pozdrawiam
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 10, 2010, 19:28:36 pm »

A może to wyrzuty sumienia, myślano sobie, że teraz to już wszystko nowe będzie i cacy będzie, a tu przyszedł papież Benedykt i wychodzi, że się mylono. To wtedy na siłę wyszukuje się argumentów przeciw Mszy trydenckiej. Mnie osobiście bardzo zbulwersował ten tekst, może to wynika z mojej porywczości, ale nie rozumiem jak w taki sposób szkalować Mszę Św., jej zwolenników i odwracać kota ogonem.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 10, 2010, 19:29:58 pm »

Moim zdaniem - trzeba się kłamstwu jasno sprzeciwić. Mogę napisać list otwarty, który moglibyśmy przedyskutować i opublikować na NRL, sanctusie, fidelitasie, etc. bo to już mnie dosłownie krew zalewa, jak kolejny raz czytam takie bzdury i KŁAMSTWA Z UST KATOLICKIEGO BISKUPA.

A czy nie warto byłoby zadziałać z jakąś szerszą informacją o NFRR np. na portalach społecznościowych, typu nasza-klasa, facebook ? Wiem, że nie sprzyjają one wymianie tego typu poglądów, ale są jedynym miejscem, gdzie możemy dość skutecznie dotrzeć do ogromnej rzeszy ludzi, w większości katolików, którzy nie mają pojęcia o tradycji. Już teraz pojawiają się tam różne konta związane z szeroko pojętą tradycją. Portale typu sanctus, fidelitas, NRL, Kronika Novus Ordo są portalami, nie ukrywajmy tego słowa, niszowymi, owszem, potrzebnymi, a nawet bardzo potrzebnymi, informującymi o mnóstwie rzeczy, ale trafiają tam raczej ludzie mający już jako takie zdanie na temat tradycjii, chcący się dowiedzaieć czegoś więcej.  Tymczasem wysyłając informacje dot. starej mszy, może zawierającymi linki do stron przeze mnie wymienionych  do wielu adrsatów możemy poinformować wielu, wielu nowych potencjalnych zainteresowanych. Przecież wielu z nas było jszcze jakiś czas temu ignorantami w tych dziedzinach. Jakie jest Państwa zdanie na ten temat ? Jeśli byłoby pozytywne to mógłbym zadziałać w tym kierunku  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 19:33:11 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 10, 2010, 19:39:18 pm »

Ja byłbym za Panie Jacobus.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 10, 2010, 19:49:08 pm »

Jestem przeciw. Rozumiem, że cel jest szczytny, ale czy można zrównać tak ważną kwestię z reklamami aptek itp.? Większość potraktuje to raczej jako spam, nawet się nie zagłębiając w treść.
Myślę, że lepiej działać osobiście. Uświadamiać i przekonywać znajomych, zapraszać na msze, taka praca organiczna ;)
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Maja 13, 2010, 16:36:40 pm »

Red. naczelny NRL wysłał do Księdza Biskupa Cichego stosowną informację, o tym, że statystyki są prowadzone przez ów portal, a także poinformował o liście x. Tyburowskiego do Ecclesia Dei i odpowiedzi tejże komisji, w której pozwala się każdemu proboszczowi na odprawienie Mszy "tradycyjnej" dla wiernych motu proprio. Ksiądz Biskup odpisując podziękował za udzielone informacje.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 13, 2010, 20:12:52 pm »

Cytuj
A czy nie warto byłoby zadziałać z jakąś szerszą informacją o NFRR np. na portalach społecznościowych, typu nasza-klasa, facebook ?

Na facebooku tego pełno i ja się przyczyniam również aktywnie ;), nie chwaląc się. Zachęcam innych!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Maja 14, 2010, 13:29:31 pm »

A czy może Pani podać konkrety bo ja na fb nie znalazłem zbyt wiele  ???
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 14, 2010, 13:36:47 pm »

Jest pełno grup. Niech Pan wpisze w wyszukiwarkę na górze strony "Tridentine Mass", albo "Tridentine Latin Mass" albo "FSSP supporters" ;), czy coś w ten deseń. Albo "Summorum Pontificum".
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 14, 2010, 16:00:02 pm »

Ale nie są to chyba w większości polskie inicjatywy ?
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 14, 2010, 16:01:47 pm »

Owszem, w większości zagraniczne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 14, 2010, 16:21:46 pm »

Na polskim podwórku mamy np. ISP, Christianitas, NRL
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 14, 2010, 20:08:44 pm »

Ja tą konferencję odbieram jako żałosny krzyk rozpaczy i dowód na to, że jak widać, zwolennicy NOMu czują się zagrożeni ;).
Czym? Grupą paru tysięcy tradycjonalistów w masie kilkunastu milionow katolikow uczeszczających co niedziela na NOM? Nie sądze.
Jeśli coś jest oparte na kłamstwach musi utrzymywać monopol, inaczej się rozsypuje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #28 dnia: Maja 14, 2010, 22:40:11 pm »

Na polskim podwórku mamy np. ISP, Christianitas, NRL

Rzymski Katolik, Nie lękajcie się... Bóg jest Tradycjonalistą
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Maja 15, 2010, 09:07:08 am »

I pewnie jeszcze jakieś inne, pomniejsze :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Sympozjum ludzi odchodzącej epoki - czyli oszustwem i szyderstwem w ignorantów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!