Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 15:45:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Włocławski przywraca modlitwę do św. Michała Archanioła po Mszy Św !
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Bp Włocławski przywraca modlitwę do św. Michała Archanioła po Mszy Św !  (Przeczytany 4998 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 22, 2009, 23:16:49 pm »

Heiligenkreutz- po poprostu tam tak sie ubierają,  nieprzerwanie zasadniczo, zwykłe prawo liturgiczne Baumstarka:)

Ten ornat świadczy o miejscu, ja zaś pokazuję, jak ornat świadczy (a właściwie nie świadczy) o człowieku. :)
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 23, 2009, 19:08:33 pm »

Dziś ten ks.biskup odprawi Mszę Św. w TV Trwam.
Będę ciekawa, czy potwierdzi publicznie, czy zakończy ją modlitwą do św. Michała Archanioła?

Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 23, 2009, 20:20:15 pm »


Ten z paliuszem to niejaki kard. Schonborn - żenująca postać.
Ornat jak widać o niczym nie świadczy.
jedni chca, aby nauczanie SWII rozumiano w duchu Tradycji, a drudzy Tradycje rozumieja w duchu soboru.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2009, 20:43:06 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #18 dnia: Marca 23, 2009, 20:29:45 pm »

Dziś ten ks.biskup odprawi Mszę Św. w TV Trwam.
Będę ciekawa, czy potwierdzi publicznie, czy zakończy ją modlitwą do św. Michała Archanioła?

Bardzo interesujące. Proszę Siostry, gdyby mogła Siostra napisać, po zakończonej Mszy św., wiadomość jak wyglądała ta sytuacja.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 23, 2009, 20:39:22 pm »

Biskup odmówił tę modlitwę podczas dzisiejszego spotkania słuchaczy Radia Maryja w Turku, o którym pisała siostra Małgorzata. Powiedział: "na zakończenie pomódlmy się modlitwą o którą proszę całą diecezję, modlitwę do Św. Michała Archanioła".

Tak więc wiadomość się potwierdziła. Zobaczymy jakto wejdzie w życie w parafiach.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 23, 2009, 20:40:14 pm »

Ks.Biskup odmówił tę modlitwę, stojąc przed udzieleniem błogosławieństwa.

Całej Mszy Św. nie oglądałam.
Zapisane
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 23, 2009, 21:15:47 pm »

Nieco bokotemat:
U mnie w parafi, jak Mszę (NOM oczywiście) odprawia ksiądz infułat, to zawsze przed błogosławieństwem odmawia modlitwę do św. Michała Archanioła.
Zapisane
kuba
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Marca 23, 2009, 21:31:08 pm »

Potwierdzam, modlitwa do św. Michała Archanioła przed błogosławieństwem, oglądałem całą transmisję, tym większa radość, że biskup zainaugurował odmawianie modlitwy w mojej rodzinnej parafii :)
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 29, 2009, 14:44:20 pm »

Dzisiaj na Mszy Św. czytany był list ks. Biskupa do Kapłanów i Wiernych wprowadzający modlitwę do św. Michała Archanioła i do św. Józefa w obronie Kościoła i Ojca Św., przed atakami wrogów. Modlitwa odmawiana była przed błogosławieństwem po niej wezwania: św. Józefie módl się za nami oraz Maryjo Matko Kościoła módl się za nami . Ma być odmawiana w kościołach całej diecezji po każdej Mszy Św.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 29, 2009, 20:58:06 pm »

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony treścią listu JE Bpa Meringa. Pisze w nim o nagonce na Ojca Świętego i potrzebie modlitwy za Niego i za Kościół który jest w ciężkich czasach. Modlitwa została dzis u mnie w parafii odmówiona, zobaczymy jak to będzie na codzień.

Jak będę posiadał tekst wkleję go tu.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 30, 2009, 07:25:26 am »

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony treścią listu JE Bpa Meringa. Pisze w nim o nagonce na Ojca Świętego i potrzebie modlitwy za Niego i za Kościół który jest w ciężkich czasach. Modlitwa została dzis u mnie w parafii odmówiona, zobaczymy jak to będzie na codzień.

Jak będę posiadał tekst wkleję go tu.

Coz widac czasem ci oskarzani o najwieksze bledy, potrafia stanac na wysokosci zadania. Dobrze, ze chociaz polski Kosciol staje w obronie papieza. Judaszow dzis nie brak
Zapisane
kuba
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 29, 2009, 23:52:24 pm »

Przez przypadek się po czasie się natknąłem  w końcu na pełen tekst

Włocławek, 19 marca 2009 r.









L.dz. 394/2009


Drodzy Bracia w Kapłaństwie,
Umiłowani Diecezjanie Włocławscy!


Stajemy się świadkami bezprzykładnych, częstych i niesprawiedliwych ataków na Ojca Świętego Benedykta XVI i Kościół Katolicki; nie możemy wobec nich pozostać obojętni. Papież – biskup Rzymu, Widzialna Głowa Kościoła Chrystusowego ma prawo do naszej solidarności, jedności i serdecznego oddania! Gdybyśmy milczeli, sparaliżowani lękiem albo małodusznością, musielibyśmy wkrótce gardzić samymi sobą! Nasza chrześcijańska reakcja polegać powinna na codziennej, wytrwałej modlitwie za Ojca Świętego, za Kościół, któremu przewodzi, za Jego Pasterzy w świecie i naszym kraju!
Każda Msza Święta niech kończy się modlitwą do Archanioła Michała i św. Józefa – Opiekunów Kościoła na Ziemi! Szatan boi się modlitwy; jest ona potężną mocą ludzi wierzących, skierowaną przeciw jego zamiarom!
W swoim Liście z 10 marca br., Benedykt XVI pisze o czasach: „gdy na rozległych obszarach Ziemi wierze grozi, że zgaśnie, jak płomień, który już nie jest podsycany...”. W tym kontekście jeszcze bardziej zasmucił Ojca Świętego fakt, że „także katolicy... pomyśleli, że muszą mnie z otwartą wrogością zaatakować!”.
Historia XX w. pokazuje, że przeciwnicy religii zawsze najpierw atakowali pasterzy – licząc, iż rozproszeniu ulegną także owce. Kłamstwo, nienawiść i oszczerstwa stały się od dawna narzędziami wykorzystywanymi przez część mediów; tak było zawsze: przypomnijmy sobie historię ZSRR, nazizmu, powojennych Chin, Wietnamu... .
Nasza, chrześcijańska odpowiedź też ma swoją tradycję: każdy człowiek jest grzeszny; każdy też (nie tylko ja sam), ma niezbywalną godność Dziecka Boga. Jeżeli nawet zgrzeszył (a przecież inaczej być nie może), dalej pozostaje przybranym Dzieckiem Bożym, bratem czy siostrą Chrystusa, którym życzliwą i skuteczną pomoc niesie wielkoduszne Miłosierdzie; sami też spodziewamy się otrzymania go od Boga!
Niech nasza potężna modlitwa za Ojca Świętego, Kościół, świeckich i duchownych, księży, zakonników, zakonnice, biskupów – stanie się oparciem, siłą i zachętą do stałego nawracania!


Modlitwa do św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną!
Oby go Bóg pogromić raczył - pokornie o to prosimy,
A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów,
Szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym święcie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Matko Kościoła – módl się za nami!
Św. Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego – módl się za nami!
Św. Michale Archaniele, pogromco Szatana – módl się za nami!
Święci Apostołowie Piotrze i Pawle – módlcie się za nami!
Wszyscy Świeci Boży – módlcie się za nami!



+Wiesław Mering
BISKUP WŁOCŁAWSKI


_________________
Słowo Biskupa należy odczytać w V niedzielę Wielkiego Postu, 28 marca 2009 r., podczas wszystkich Mszy św. w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Ks. Leonard Urbański, Wikariusz Generalny



Cieszę się, że to mój biskup. Jednocześnie trochę smutno, że księża raczej olewają jak zdążyłem zauważyć.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Włocławski przywraca modlitwę do św. Michała Archanioła po Mszy Św ! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!