Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:59:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: "TRADI-PIELGRZYMKA" DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 29 kwietnia 2011
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "TRADI-PIELGRZYMKA" DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 29 kwietnia 2011  (Przeczytany 3345 razy)
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« dnia: Kwietnia 30, 2010, 08:41:48 am »

„TRADI-PIELGRZYMKA” DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 29 kwietnia 2011

Ostatnio na spotkaniu z przyjacielem zapragnęliśmy pielgrzymki do Ziemi Świętej. Okazało się, że jest zapotrzebowanie społeczne na taką pielgrzymkę.

TERMIN
Tydzień – po Wielkanocy 2011, czyli 29 kwietnia. Galilea może będzie jeszcze zielona...

FORMUŁA
Oddolna inicjatywa wiernych który zapraszają kapłana z tradycyjnej formacji, oddając się mu w duchową opiekę

KOSZT
3000 zł /przedpłata ok. 1000 zł w październiku + 2000 zł w lutym – może będzie zniżka/ oraz 110 USD na wejściówki.

KAPŁAN

Moje zaproszenie przyjął na razie tylko jeden kapłan, ks. Piotr Baranowski z Gdańska (odprawia raz w tygodniu Tridentinę). Oczekujemy duchowej strawy stosownie do miejsca pielgrzymki. Inna w Kanie Galilejskiej, inna nad Jeziorem Tyberiadzkim... Zaproszeni są oczywiście i inni kapłani, bracia i siostry zakonne. Również księża diecezjalni, którzy regularnie odprawiają Mszę Wszechczasów. Księża mogą się podzielić wykładami. Błogosławiony kapłan, który powie rekolekcje o Bożych błogosławieństwach na Górze Błogosławieństw...!!! Dobrze by było mieć paramenty do odprawiania mszy polowej.

REGULAMIN

1/ obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Wszechczasów  i praktykach religijnych
2/ ewangeliczna miłość bliźniego do braci i sióstr na pielgrzymce (i po pielgrzymce)
3/ kategoryczny zakaz malkontenctwa (malkontenci zostaną wyrzuceni z autokaru na pustyni Negew)

WYLOT
Najpewniej z Warszawy (może i z innych miast).

ORGANIZACJA
Korzystamy ze standardowej pielgrzymki po Ziemi Świętej – biuro podroży Patron Travel – wariant 3 dni w Jerozolimie + Jerycho. Przypominam, ze Izrael to kraj zmilitaryzowany. Pilot wycieczki będzie się troszczył o sprawną organizację, a my zajmujemy się sprawami duchowymi. Każda pielgrzymka ma zarezerwowane 50 min w kościele na odprawienie Mszy św. A mi się marzy Msza św. nad Jordanem...

PROGRAM
Poniżej na linku http://www.patrontravel.pl/wycieczka.php?id=575

KOMUNIKACJA
Tylko pocztą elektroniczną. Może ktoś nie mieć poczty, ale wtedy musi mieć opiekuna z pocztą. Może być jedna osoba w danym mieście, odpowiedzialna za lokalną grupę.

PRZEDPŁATA W PAŹDZIERNIKU i RESZTA W LUTYM (?)
Kiedy we wrześniu 2010 pojawią się oferty biura podroży na rok 2011, każdemu elektronicznie prześlę listę chętnych i porozsyłam formularz zgłoszeniowy, który po podpisaniu pielgrzym musi wysłać faksem do biura podróży, dokonać przedpłaty, wysłać potwierdzenie wpłaty. Kto tego nie zrobi, straci zabukowane miejsce i trzeba będzie je ponownie bukować. Podobnie w lutym 2011 kiedy płacimy resztę. Taka MODUŁOWA BUDOWA pielgrzymki spowoduje, że nie rozsypie się z powodu frekwencji.

ZGŁOSZENIA
Proszę się już zgłaszać do mnie, podając datę urodzenia, imię i nazwisko, telefon i @

REZYGNACJA
Raczej nie radzę, bo traci się zaliczkę. Radzę odsprzedać miejsce. Biuro podróży uwzględni zmianę personaliów osoby.

INFORMACJA O PIELGRZYMCE

Powieszona na  http://katoliktradycjionline.blogspot.com i na moim profilu na „facebook”

DEUS LE VOLT! I OBIEKCJE
„Bóg tak chce!” – okrzyk rzucony 1095 r. na polach Clermont niech będzie naszym zawołaniem. Już słyszałem „nie wiem co będę robił za rok” – a przecież jak zaplanujesz być w Nazarecie to będziesz. „Ja nie mam pieniędzy” – masz przecież rok na uzbieranie! Dla mnie to pielgrzymka życia i nic mnie nie powstrzyma. Ale z kompanią tradycjonalistów chyba raźniej, czyż nie?
A Niebiańska Jerozolima, Miasto na Wzgórzu czeka na nas...

In Christo
Organizator
Piotr Błaszkowski
piotr.blaszkowski@wp.pl
Tel. 608 399 071
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 07, 2010, 21:38:44 pm »

Hmmm... pojechałoby się może :D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 08, 2010, 13:26:09 pm »

Wszystkim goraco polecam Ziemie Swieta,cos niezapomnianego. Ja sie zakochalem i w tym roku we wrzesniu wracam po raz drugi do Jerozolimy,tego sie nie da opisac.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: "TRADI-PIELGRZYMKA" DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 29 kwietnia 2011 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!