Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:41:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: FSSP
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: FSSP  (Przeczytany 7667 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 13, 2010, 19:02:41 pm »

Cytuj
FSSPX ma odprawiac Msze u grekokatolikow???  Pozwola im?
Wygląda na to, że tak. Już tak było ( http://galerie.piusx.org.pl/v/obozchlop2009/mszasw/ ).
Mi takze nie dziala link do piusx.org.pl . Cos maja skopane z rejestracjja swojej domeny.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 13, 2010, 19:29:47 pm »

Cytuj
nie chodzi o dostepnosc kaplanow a o kontrowersje wobec ich nieuregulowanej sytuacji kanonicznej.
nie sądzę, większość się tym nie przejmuje. większym problemem była "ekskomunika".
Cytuj
FSSP w Polsce dokucza FSSPX ? Prosze o kilka przykladow.
Gdzieś kiedyś też czytałem o poszłuszeństwie i "schiźmie", jednak nie dam sobie głowy uciąć że było to konkretnie z Polski. Może się mylę. Natomiast widziałem takie teksty zagranicznych petrystów po polsku, co przeszkadza Tradycji katolickiej w Polsce.
Nie mam wiecej pytan. Pozdrawiam.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 13, 2010, 19:31:58 pm »

W Krakowie FSSP jest raczej obojętne FSSPX, w drugą stronę to samo, nikt nikomu raczej nie przeszkadza. ;) Nawet czasem wierni chodzą raz tu raz tu- pojedyncze przypadki, ale zdarza się. ;)

Co do grekokatolików- może nie wiedzą o co chodzi( w sensie, że nie kojarzą FSSPX z niczym, z czym kojarzą ich księża łacińscy w Polsce ;) ), a może nie mają nic przeciwko- grekokatolicy są wszak bardziej tradycyjni ;), bo starają się pielęgnować swoje wschodnie korzenie, a to wiąże się z przywiązaniem do Ojców Kościoła ;)

Co do postawy sekciarskiej- właśnie pisałam- nie ma postawy sekciarskiej, ale jest obojętność na sprawy apostolstwa.

Nie jest Pan niczym... Proszę o sobie tak nie pisać... ;) W porównaniu z Bogiem, każdy jest niczym, ale tak nie porównując z Bogiem- na pewno ma Pan wiele zalet i potencjał na zrobienie wielu dobrych rzeczy ;)

Jeśli znam kapłanów diecezjalnych, nawet ze środowiska modernistycznego, którzy nie znoszą i nie trawią Asyżu, to tym bardziej taka postawa musi przeważać lub być wyłączną u kapłanów FSSP, tylko może nie jest manifestowana ze względów taktycznych na Internecie ;) A na kazaniu lub w rozmowie z wiernymi, możliwe, że jest już ujawniana ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 13, 2010, 19:43:45 pm »

Co do grekokatolików- może nie wiedzą o co chodzi( w sensie, że nie kojarzą FSSPX z niczym, z czym kojarzą ich księża łacińscy w Polsce ;) ), a może nie mają nic przeciwko- grekokatolicy są wszak bardziej tradycyjni ;), bo starają się pielęgnować swoje wschodnie korzenie, a to wiąże się z przywiązaniem do Ojców Kościoła ;)
Mysle, ze polscy g-k doskonale wiedza kim sa FSSPX. Po prostu sa niezalezni od hierarchii lacinskiej i moga sobie pozwolic na "ekumeniczna" (pewnie tak do tego podchodza) goscine za skromna ofiare.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 13, 2010, 20:00:52 pm »

Ale co ciekawe cerkiew w Jaworkach jest obecnie łacińskim kościołem...  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 13, 2010, 20:09:16 pm »

jakoś mi się nie chce wierzyć, by grekokatolicy w Polsce pozwolili na celebrację Bractwu św. Piusa X. Stanowią przecież część Ukraińskiej Cerkiwii Grekokatolickiej, która ekskomunikowała duchownych z Bractwa św. Jozefata na czele o. Kowpakiem. A w dodatku Biskupi Bractwa św. Piusa X wyświęcali księży dla Bractwa św.Jozefata.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 13, 2010, 20:10:43 pm »

hehe, wszystko wskazuje na to, że jednak łacinnicy pozwolili  :P ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 13, 2010, 20:35:32 pm »

hehe, wszystko wskazuje na to, że jednak łacinnicy pozwolili  :P ;D

i to jest właśnie oznaka złośliwości i agresywnego nastawienia do piusowców.

a Kolega DominoNR jak na naprawdę takie straszne problemy to niech się weźmie i napisze do któregoś z księży z Bractwa albo do Wigratzbad. jak nie potrafi Kolega po angielskiemu to ja Koledze przetłumaczę. może też Kolega przybyć w najbliższą niedzielę do Krakowa, a, o ile plany nie ulegną zmianie, okazja będzie do pytania nie tylko x. Wojciecha ale jeszcze na dodatek trzech kleryków FSSP. zapraszamy więc na kawę/herbatę i ciasteczka po Mszy św. o 13:15
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 13, 2010, 20:36:45 pm »

Dobry pomysł :) Zapraszamy! A przy okazji niedaleko Wawel, to i pogrzeb Prezydenta będzie można zobaczyć! Zapraszamy na Mszę!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:13:16 pm »

Bardzo proszę przybyć! Apeluję do pana o przybycie w imię dobrze rozumianego ekumenizmu pomiędzy FSSPX a FSSP.

Choć mogą wtedy być problemy komunikacyjne w Krakowie, skoro pogrzeb prezydenta odbędzie w Stołecznym Królewskim Mieście, a udział w nim zapowiedzieli prezydent USA, Rosji, Kanclerka RFN Aniela Merkel..
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 13, 2010, 22:52:29 pm »

Między FSSPX a FSSP jak mówi święta Matka Kościół,nie trzeba ekumenizmu. ;) my nie inne wyznania. :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 14, 2010, 15:25:08 pm »

Ja będę ;D Tzn mam taką nadzieję. Chociaż nie wiem, czy mi się uda dotrzeć, bo w niedzielę pewnie będzie mała komunikacyjna apokalipsa.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 14, 2010, 15:31:23 pm »

Między FSSPX a FSSP jak mówi święta Matka Kościół,nie trzeba ekumenizmu. ;) my nie inne wyznania. :)

No tak, ale z sedekami trzeba się już uzbroić w siłę argumentów (nie mylić z argumentem siły) i publicznie napomnieć brata.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 14, 2010, 17:42:47 pm »

Tak, z sedekami to prawda.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: FSSP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!