Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:04:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce  (Przeczytany 13001 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Marca 25, 2009, 08:46:19 am »

protestantem, żydem... powszechność Kościoła dla niektórych jest tak wąska że wszystko co wykracza poza ich rozumienie jest fuj i be.
to czy ktoś jest protestantem czy też nie, w żadnym wypadku nie zależy od czyjegoś widzi mi się.
Papież jest widzialnym znakiem jedności Kościoła ale nie jest Chrystusem! Jest wikariuszem to znaczy pełni posługę w imię Pana. Tak gdzie buskup Rzymu sprzeniewierza się  Ewangelii i Tradycji poprzedników dla mnie nie ma obowiązku być posłuszcznym. Można by wymieniać przykłądu z historii.... pierwszy z brzegu to oczywiście papież Honoriusz.
Katolicyzm nie jest religią papieża, a chrześcijanstwo to nie przede wszystkim posłuszeństwo papieżowi ale Chrystusowi. Przez takie spłycanie wiary wielu katolików gubi się i odrzuca wiarę katolicką.

jeśli dyskusja ma sprowadzać się do porównań do swiadków jehowy to prosze sobie darować... mi te "mądrości" na nic się nie zdadzą a i nikt nie zmusza do czytania tego co sam na forum umieszczam.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 25, 2009, 10:45:34 am »

to pobawimy się w licytację:
Dz 2:21
21. Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
Ale to jest odwołanie się do Jl3:
Cytuj
3 I uczynię znaki na niebie i na ziemi:
krew i ogień, i słupy dymne.
4 Słońce zmieni się w ciemność,
a księżyc w krew,
gdy przyjdzie dzień Pański,
dzień wielki i straszny2.
5 Każdy jednak, który wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony,
bo na górze Syjon <i w Jeruzalem>
będzie wybawienie,
jak przepowiedział Pan,
i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Pan
3.

Cytuj
9. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
[/quote]
Cytuj
Czemu to wzywacie Mnie: "Panie, Panie!", a nie czynicie tego, co mówię?

Cytuj
21Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
Nazywa się to "warunek konieczny niewystarczający.
Aby czynić cuda "mocą imienia Jezus" - trzeba chyba wierzyć? ;-). Ale trzeba też pełnić wolę Ojca, a wolą Ojca jest - uznać prymat Piotra.

Pozdrawiam.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 25, 2009, 11:04:57 am »



jeśli dyskusja ma sprowadzać się do porównań do swiadków jehowy to prosze sobie darować... mi te "mądrości" na nic się nie zdadzą a i nikt nie zmusza do czytania tego co sam na forum umieszczam.


Rozumiem ze pan sie wycofal wobec slusznosci argumentow. Nie warto sie jednak tak irytowac. Ma pan racje Kosciol jest na tyle powszechny, ze nawet protestantow jak pan pomiesci
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Marca 25, 2009, 11:42:28 am »

Cytuj
Ale trzeba też pełnić wolę Ojca, a wolą Ojca jest - uznać prymat Piotra.
prymat ale jaki?
Gdyby papież ogłosił dogmat iż jest wcieleniem Boga? Albo iż nie może się w niczym pomylić... możemy popuścić wodzy wyobraźni, tylko aby ukazać że prymat wymaga definicji aby można było o nim dyskutować.
Prawosławie nie odrzuca prymatu Piotra ale odrzuca samozwańczą "dyktaturę", starokatolicy także odrzucają nie sam prymat ale autorytaryzm papieża.

Kiedy czyta się protestanckie teksy o katolicyzmie można wyczytać całkowite niezrozumienie prymaty, dla mnie władza papieża do jak monarchia konstytucyjna, a nie absolutna. Papieża jednak coś ogranicza... ową konstytucją jest Pismo Święte i Tradycja.
Prymat Piotra jest chrystocentryczny, nie jest aby był ale wynika z pewnej logiki Bożego Planu Zbawienia.
Jak ktoś wspomniał, uznanie Piotra jest konsekwencją przyjęcia Chrystusa a nie odwrotnie. Może u zakończę aby nie napisać za dużo.

pozdrawiam
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #19 dnia: Marca 25, 2009, 12:59:31 pm »

Cytuj
Ale trzeba też pełnić wolę Ojca, a wolą Ojca jest - uznać prymat Piotra.
prymat ale jaki?

Ano taki: cokolwiek zawiążesz...

Definiując samemu prymat Piotra w rzeczywistości stawia się pan ponad nim.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 25, 2009, 15:05:33 pm »

Cytuj
Ale trzeba też pełnić wolę Ojca, a wolą Ojca jest - uznać prymat Piotra.
prymat ale jaki?
Gdyby papież ogłosił dogmat iż jest wcieleniem Boga? Albo iż nie może się w niczym pomylić... możemy popuścić wodzy wyobraźni, tylko aby ukazać że prymat wymaga definicji aby można było o nim dyskutować.
Prawosławie nie odrzuca prymatu Piotra ale odrzuca samozwańczą "dyktaturę", starokatolicy także odrzucają nie sam prymat ale autorytaryzm papieża.
Taki jaki jest ;-). Papież nie nakaże wierzyć w coś, co nie jest prawdą wiary. O tym mówi dogmat o nieomylność Papieża i Kościoła. Stąd rozważanie, "co by było gdyby papież ogłosił dogmat..." - jest bez sensu. Nie ogłosi. (może by go wtedy sparaliżowało, piorun trafił, bądź pomiesza mu rozum tak, że to nauczanie straci cechy ex-cathedra - nie wiem jak, wiem, że nie ogłosi)

Kiedy czyta się protestanckie teksy o katolicyzmie można wyczytać całkowite niezrozumienie prymaty, dla mnie władza papieża do jak monarchia konstytucyjna, a nie absolutna. Papieża jednak coś ogranicza... ową konstytucją jest Pismo Święte i Tradycja.
Prymat Piotra jest chrystocentryczny, nie jest aby był ale wynika z pewnej logiki Bożego Planu Zbawienia.
Jak ktoś wspomniał, uznanie Piotra jest konsekwencją przyjęcia Chrystusa a nie odwrotnie. Może u zakończę aby nie napisać za dużo.
Tu Ma Pan rację - to nie "prywatny folwark Wikariusza Chrystusa", tylko Kościół Chrystusowy. Nakładający ograniczenia co do władzy. Ale i dające wyłączny przywilej wyłączne prawo autentycznego objaśniania i interpretowania  Pisma i Tradycji.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marcin
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Marca 25, 2009, 19:37:46 pm »

Cytuj
Ale trzeba też pełnić wolę Ojca, a wolą Ojca jest - uznać prymat Piotra.
prymat ale jaki?
Gdyby papież ogłosił dogmat iż jest wcieleniem Boga? Albo iż nie może się w niczym pomylić... możemy popuścić wodzy wyobraźni, tylko aby ukazać że prymat wymaga definicji aby można było o nim dyskutować.
Prawosławie nie odrzuca prymatu Piotra ale odrzuca samozwańczą "dyktaturę", starokatolicy także odrzucają nie sam prymat ale autorytaryzm papieża.
Taki jaki jest ;-). Papież nie nakaże wierzyć w coś, co nie jest prawdą wiary. O tym mówi dogmat o nieomylność Papieża i Kościoła. Stąd rozważanie, "co by było gdyby papież ogłosił dogmat..." - jest bez sensu. Nie ogłosi. (może by go wtedy sparaliżowało, piorun trafił, bądź pomiesza mu rozum tak, że to nauczanie straci cechy ex-cathedra - nie wiem jak, wiem, że nie ogłosi)

Kiedy czyta się protestanckie teksy o katolicyzmie można wyczytać całkowite niezrozumienie prymaty, dla mnie władza papieża do jak monarchia konstytucyjna, a nie absolutna. Papieża jednak coś ogranicza... ową konstytucją jest Pismo Święte i Tradycja.
Prymat Piotra jest chrystocentryczny, nie jest aby był ale wynika z pewnej logiki Bożego Planu Zbawienia.
Jak ktoś wspomniał, uznanie Piotra jest konsekwencją przyjęcia Chrystusa a nie odwrotnie. Może u zakończę aby nie napisać za dużo.
Tu Ma Pan rację - to nie "prywatny folwark Wikariusza Chrystusa", tylko Kościół Chrystusowy. Nakładający ograniczenia co do władzy. Ale i dające wyłączny przywilej wyłączne prawo autentycznego objaśniania i interpretowania  Pisma i Tradycji.

jak mówią na Bałkanach... manje više :)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 27, 2009, 10:58:07 am »

Cytat z bulli jest z całą pewnością prawdziwy,najprościej sprawdzić to bodajże w "Średniowieczu" Zientary, chyba jest ten sam fragment cytowany...
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Marca 27, 2009, 23:28:17 pm »

Szanowny Panie jest Pan naiwny? Wszak o tym w swojej historii Kościoła pisze nawet ks. Umiński.
Weźmy do tego co poniektórych papieży wieku XVI. Jeszcze uleganie politycznym wpływom jak np. kasata zakonu jezuitów w wieku XVIII i chyba starczy.
Niech Pan się douczy troszeczkę.
Wasze trzy zdania nic do mnie nie przemawiają. Mówicie sam do ściany, młódź rozumie to jako oszczerstwo przeciw naszym ojcom w wierze.

Marcinie!
Prawosławni mają ciebie gdzieś a ty ich tak ślepo naśladujesz!
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2009, 23:33:27 pm wysłana przez Małopolanin » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 28, 2009, 08:49:13 am »

Proszę Pana nie mam Pan pojęcia o historii Kościoła a jeśli się powie prawdę o wyczynach  duchownych to nie przyjmuje Pan tego do wiadomości. Pojawił się widzę drugi Brawario jak mi się wydaje.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 28, 2009, 12:06:40 pm »

Marcinie!
Prawosławni mają ciebie gdzieś a ty ich tak ślepo naśladujesz!

Można wskazać w czym Pan Marcin tak ślepo naśladuje prawosławnych? Bo chyba nie chodzi o zainteresowanie liturgią wschodnią...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 28, 2009, 12:22:57 pm »

Cytuj
.... pierwszy z brzegu to oczywiście papież Honoriusz.
Kiedyś w jednym numerze "W Drodze" był artykuł mówiący o błędzie papieża Honoriusza w kontekście Prymatu, Niestety nie wiem który to konkretnie ani nie mam go przy sobie. Było tam jednak powiedziane o interpretacji tego w kontekście Prawosławia i o tym, że Wchód sam wcześniej prymat akceptował. Tu chyba nie chodziło o "dyktaturę" jak Pan napisał tylko o to, żeby Prymat był więcej niż honorowy. Starokatolicy sami mówią(przynajmniej polskokatolicy tak to przedstiawają), że chodzi im o  Dogmat o Nieomylności, a reszta to już tak w ramach "powrotu do źródeł", nic w każdym razie nie słyszałem tam o dyktaturze ani autorytaryzmie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 28, 2009, 12:55:52 pm »

Cytuj
Prawosławie nie odrzuca prymatu Piotra ale odrzuca samozwańczą "dyktaturę", starokatolicy także odrzucają nie sam prymat ale autorytaryzm papieża.
Mam nadzieję, że dla Pana, Panie Marcinie, dogmat o prymacie i nieomylności papieża rzymskiego nie jest "samozwańczą dyktaturą" i "autorytaryzmem", bo jeśli tak, to biada Panu.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 28, 2009, 15:41:45 pm »

Cytuj
Prawosławie nie odrzuca prymatu Piotra ale odrzuca samozwańczą "dyktaturę", starokatolicy także odrzucają nie sam prymat ale autorytaryzm papieża.
Mam nadzieję, że dla Pana, Panie Marcinie, dogmat o prymacie i nieomylności papieża rzymskiego nie jest "samozwańczą dyktaturą" i "autorytaryzmem", bo jeśli tak, to biada Panu.

Pewnie nie ale pan Marcin zastrzega sobie prawo interpretacji papieskich zalecen pod katem ewangelii , z ktora papiez nie zawsze idzie w parze jak wynika z pana Marcina wypowiedzi
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 28, 2009, 15:57:01 pm »

A coś w tym złego?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!