Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:02:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Bierzmowanie  (Przeczytany 4880 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 08, 2009, 23:31:53 pm »

Mojego patrona do bierzmowania zmieniłem w ostatniej chwili, jak dobrze pamiętam - jeszcze w dzień bierzmowania. Ks. Proboszcz nie robił żadnych problemów, powiedział jedynie by wypełnić karteczkę od nowa. Zaiste była w tym Boża ingerencja by św. Maksymilian został moim patronem. :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 09, 2009, 06:00:51 am »

NO na tym polegało przybranie dodatkowego imienia na bierzmowaniu... Przynajmniej tak mi sie zawsze zdawało :)

Czasy sie zmieniaja  ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 09, 2009, 06:47:55 am »

I osoba celebransa też jest ciekawa. Na pewno nie jest sympatykiem Mszy w KRR.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 09, 2009, 06:52:50 am »

No i co z tego powodu?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 09, 2009, 07:05:15 am »

Co do ważności sakramentu nic. Ale może wprowadza nowe zwyczaje odnośnie imienia. To miałem na myśli nic więcej.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 09, 2009, 12:27:47 pm »

W USA wcale nie biorą nowych imion więc to to jeszcze nic dziwnego.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kuba
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 09, 2009, 22:15:04 pm »

Jestem z tej samej diecezji, bierzmował mnie bp. Mering, nikt nie wspominał o niechęci do przybierania imion, podczas składania darów biskup nawet porozmawiał ze mną chwilę nt. mojego nowego patrona (św. Cypriana z Kartaginy) i pochwalił wybór.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 11, 2009, 20:23:11 pm »

Jestem z tej samej diecezji, bierzmował mnie bp. Mering, nikt nie wspominał o niechęci do przybierania imion, podczas składania darów biskup nawet porozmawiał ze mną chwilę nt. mojego nowego patrona (św. Cypriana z Kartaginy) i pochwalił wybór.

wiec to moze wymysl owego proboszcza. Wybor patrona to dla swiadomego katolika rowniez (moze tak byc) wybor drogi, lub podkreslenie swoichj zyciowych wyborow, Jak mowili starozytni, dobrze miec  tego czy owego swietego na podoredziu :)
Pozdrawiam
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 11, 2009, 22:14:01 pm »

Zaiste dziwne i pierwszy raz o takim zwyczaju słyszę.
Ja też. Zwykle mówiło się, aby imię było inne niż chrzcielne.
Zaiste dziwne, ale czy zaskakujace?
:)
Mamy przeciez XXI wiek! Wiek komputerow. Juz prawie sto lat od soboru, a ludzie sie dziwia. :)
Postep!

Ja bylem zmuszony wybrac nowego patrona . Bylo mi ciezko, dlugo sie zastanawialem. przezywalem to mocno. Koledzy wybierali modne wowczas imiona. Nie chcialem byc modny. Po wielu dniach zastanawiania sie, dyskusji z kolegami i rodzina wybralem św. Wojciecha. Musze z tym zyc do dzis i jeszcze dluzej, coz. Teraz jest latwiej, "biskupi zalecaja" i po klopocie. Postep.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2009, 22:16:40 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Zawisza Czarny
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 13, 2009, 17:13:54 pm »

Ja mam z kolei inne pytanie- czy świadek musi być tej samej płci? I czy może to być rodzic? (mam takiego farta, że bierzmowanie jest we wtorek, a osoby które wytypowałem są na studiach... wiadomo, jak to jest ;)) Gdyby się tak niefajnie złożyło, że nikt nie może być, to można się ratować rodzicami, dziadkami, itp?
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 13, 2009, 17:20:57 pm »

Płeć dowolna, mogą być i rodzice ;)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 13, 2009, 18:25:04 pm »

mogą być i rodzice ;)

Nie zalecane  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 13, 2009, 19:08:56 pm »


Nie zalecane  :P

W mojej parafii akurat nakazane i do tego płci tej co bierzmowany. Wyjątkowo inne osoby, niechętnie bardzo takie w młodym wieku.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!