Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:12:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia szczecińsko-kamieńska  |  Wątek: GORZÓW WIELKOPOLSKI
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: GORZÓW WIELKOPOLSKI  (Przeczytany 24889 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Marca 18, 2009, 15:54:41 pm »

+L.I.CH+

Czy ktoś z P.T. Forumowiczów wie może cokolwiek o możliwościach w sprawie KRR w tej Diecezji ? Czy i gdzie są Msze Trydenckie?
Równocześnie proszę o zgłaszanie się Osób z tej Diedezji w tym wątku. Zwróciłem się z zapytaniem ( na razie nieoficjalnym ) o możliwośc odprawiania w KRR w Żaganiu w Parafii Wniebowzięcia NMP.  Informacja zwrotna , że "takich innych Mszy Świętych to u nas nie ma" ( ale to bodjaże Siostryczka zakonna Poczciwina była
(telefonicznie):(. Można by jednak zebrac grupę tak z rejonu Żar, Żagania, Zielonej Góry no i Gorzowa oczywiście. Pięknych świątyń w rejonie nie brakuje.
Gorliwych Kapłanów też nie. Można by się postarać zoirganizować jakoś.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2013, 14:52:25 pm wysłana przez porys » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 18, 2009, 15:56:49 pm »

W tej diecezji chyba kiedyś był indult ale ksiądz, który odprawiał zmarł i nie znalazł się wtedy inny. Ale wierni to chyba nie powymierali.
Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 18, 2009, 16:19:58 pm »

Ktoś gdzieś na starym forum zarzekał się, że niedługo będzie Msza w Zielonej Górze, ale nic więcej mi nie wiadomo. Trzeba poszukać na starym forum
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 18, 2009, 16:24:56 pm »

Tak postanowiłem zapytać o odzew. Ja stamtąd tylko pochodzę, zaś jestem mieszkańcem Wrocławia. Bywam zaś u Rodziców stąd jakieś konkretne szanse na organizację jak będzie dobra wola są . Może ktoś stamtąd się odezwie.;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 18, 2009, 22:04:55 pm »

Od klikunastu lat, corocznie, na pielgrzymkę Paryż - Chartres chodzi grupa z Liceum Katolickiego z Gorzowa z dyrektorem p. Markiem Robakiem. Z tej diecezji pochodzi 2 kleryków polskich z seminarium FSSP w Wigratzbad.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 19, 2009, 06:35:34 am »

Nie wiem jak jest teraz ale jak ja byłem na rzeczonej pielgrzymce w 1992 i 93 roku to młodzież z tego LO łącznie z księdzem nie  za bardzo wiedziała w czym uczestniczy i wyjazd traktowało turystycznie.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 19, 2009, 06:41:32 am »

Jeśli chodza od kilkunastu lat a było to na pocztaku lat 90' to chyba zdarzyli się przekonać....a nawet jesli robia to tylko dlatego bo są estetami to też dobrze:)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 19, 2009, 06:55:34 am »

Kiedys wisialo takie ogloszenie, czy to odprawial ten ksiadz, ktory zmarl?


Gorzów Wielkopolski

Msza Św. w rycie klasycznym odprawiana jest nieregularnie (kilka razy w roku) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Warszawskiej 51, zawsze o godz. 15.00.

Jesli w tym kosciele juz byla tridentina, to mysle, ze bedzie tam latwiej cos zalatwic.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 19, 2009, 07:10:35 am »

Ja orientowałem się w Zielonej Górze, gdyż mieszkam w okolicy. Wiem, że jeden ksiądz się przygotowuje bo mam z nim kontakt. Pod koniec marca mam uzyskać dalsze informacje. Wiem, że w Zielonej przygotowuje się jeszcze jeden ksiądz- ale jeszcze go nie odnalazłem.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 19, 2009, 14:58:16 pm »

 :-\
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 19, 2009, 17:51:04 pm »

Ja orientowałem się w Zielonej Górze, gdyż mieszkam w okolicy. Wiem, że jeden ksiądz się przygotowuje bo mam z nim kontakt. Pod koniec marca mam uzyskać dalsze informacje. Wiem, że w Zielonej przygotowuje się jeszcze jeden ksiądz- ale jeszcze go nie odnalazłem.

Świetnie , świetnie, proszę w takim razie o powiadomienie jeśli ibędzie coś wiadomo. Ja myślę, że warto uderzyć na Żagań, tam zawsze był silny duchowo ośrodek kapłański a i obecny Ksiądz Dziekan jest wielce duchowo bogaty. Może się uda.Próbujmy.:D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 19, 2009, 21:22:02 pm »

Będę informował na bieżąco!  ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 07, 2009, 17:00:17 pm »

Dostałem dzisiaj e-mail dotyczącego planowanego spotkania dla osób zainteresowanych KRR w Zielonej Górze! Jak będę coś wiedział dam bliżej znać!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 16, 2009, 01:06:09 am »

Do Gorzowa przyjeżdżają księża FSSPX. Zresztą- niedawno na forum komentowaliśmy "rzetelność" portalu Gorzów24...
Na ogół było to tego samego dnia co w Szczecinie, więc można przypuszczać że 31 maja zawita tam ks. Jenkins (trochę przedwcześnie zdradzam też co będzie w niedalekiej przyszłości w Szczecinie :) )
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 16, 2009, 19:33:33 pm »

Pięknie :) oby tak dalej :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia szczecińsko-kamieńska  |  Wątek: GORZÓW WIELKOPOLSKI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!