Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 20:17:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List papieża, KAI, 2 wiersje
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: List papieża, KAI, 2 wiersje  (Przeczytany 8269 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 19, 2009, 15:49:57 pm »

Herezja nie jest przeciwstawianie sie niezdogmatyzowanej tresci (nawet, jesli jest ona prawdziwa).
Tu zgodzę się w 100% . Tyle, że uparcie twierdzę, że o nieomylności mówić możemy tylko przy wypowiedziach ex cathedra (a więc przy definicjach dogmatycznych lub potępieniach)
Jasne - wylacznie ex cathedra - zgodnie z dogmatem o nieomylnosci papieza i jego prymacie jurysdykcyjnym. Definicje dogmatyczne - sprawa jest oczywista. A potepienia papieskie (zawarte w encyklikach czy innych dokumentach)? Czy wszystkie sa wyrazem dzialania ex cathedra, czy bardziej potepiaja jakis poglad czy czyjes postepowanie w konkretnych historycznych okolicznosciach?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 19, 2009, 19:35:50 pm »

Domyślam się, że znowu ksiądz próbuje sprowokować. Jeśli chodzi księdzu o Syllabusa na przykład, to może lepiej nowy wątek założyć ?
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2009, 19:37:44 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 19, 2009, 19:40:50 pm »

Nie - tu ksiądz ma rację. Chodzi o potępienie doktrynalne ex-cathedra. Powinienem był doprecyzować.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #33 dnia: Marca 19, 2009, 19:52:54 pm »

Chodziło mi o pytanie księdza :  "A potępienia papieskie (zawarte w encyklikach czy innych dokumentach)? Czy wszystkie są wyrazem działania ex cathedra, czy bardziej potępiają jakiś pogląd czy jakieś postępowanie w konkretnych historycznych okolicznościach ?" .
Ale mogłem źle zrozumieć księdza.   ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 19, 2009, 22:05:01 pm »

Chodziło mi o pytanie księdza :  "A potępienia papieskie (zawarte w encyklikach czy innych dokumentach)? Czy wszystkie są wyrazem działania ex cathedra, czy bardziej potępiają jakiś pogląd czy jakieś postępowanie w konkretnych historycznych okolicznościach ?" .
Ale mogłem źle zrozumieć księdza.   ;)
Dzis jestem lagodny, wiec nie prowokuje ;D. Od jakiegos czasu po prostu nurtuje mnie to pytanie, wiec jestem ciekaw opinii, jak to jest z tymi potepieniami (bo chyba nie wszystkie sa sobie rowne).
Domyślam się, że znowu ksiądz próbuje sprowokować. Jeśli chodzi księdzu o Syllabusa na przykład, to może lepiej nowy wątek założyć ?
Niegodzien jestem zakladac nowy watek ;D. Choc pare pytan co do tego tez by sie znalazlo  ;)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #35 dnia: Marca 19, 2009, 22:09:35 pm »

W tym wątku powinniśmy raczej rozmawiać o kłamczuszkach z KAI i "nieprecyzyjnym" tłumaczeniu papieskiego listu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List papieża, KAI, 2 wiersje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!