Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:37:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wizyta papieża w luterańskim kościele 14.03.2010 rok
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Wizyta papieża w luterańskim kościele 14.03.2010 rok  (Przeczytany 6275 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Marca 14, 2010, 08:19:06 am »

Zakładam ten wątek, byśmy komentowali wydarzenie, które dzisiaj ma nastąpić w Rzymie. Ja sam mam mieszane uczucia, ale coż.  :(
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 14, 2010, 11:38:36 am »

Ja niestety nie mam mieszanych.... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 14, 2010, 13:14:50 pm »

Zobaczymy, co im powie ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 14, 2010, 13:15:58 pm »

Zobaczymy, co im powie ;)

Fakt ... może "wyklnie"??? ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 14, 2010, 14:23:59 pm »

Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 14, 2010, 15:17:15 pm »

Tylko jak znam cie lekarz będzie chwalił wątrobę i nerki,zamiast mówić o zapaleniu płuc i stanie przedzawałowym...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 14, 2010, 15:31:33 pm »

Zakładam ten wątek, byśmy komentowali wydarzenie, które dzisiaj ma nastąpić w Rzymie. Ja sam mam mieszane uczucia, ale coż.  :(
Panie ryszardzie1966 proponuję w tytule wątku zamienić "kościół" na zbór, bo oni nie mają kościoła.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 14, 2010, 15:33:54 pm »

Tylko jak znam cie lekarz będzie chwalił wątrobę i nerki,zamiast mówić o zapaleniu płuc i stanie przedzawałowym...
ważne, żeby pacjenta zwabić na stół  ;)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 14, 2010, 15:35:51 pm »

No cóż, Ojciec święty musi wyleczyć z herezji protestantów, ale czy w ten sposób żeby do nich iść. Po co wchodzić do domu Szatana?
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 14, 2010, 15:39:47 pm »

C
No cóż, Ojciec święty musi wyleczyć z herezji protestantów, ale czy w ten sposób żeby do nich iść. Po co wchodzić do domu Szatana?
 

Czy Pan trochę nie przesadza?? Nazywanie zboru "domem szatana" (czemu pan napisał szatana z wielkiej litery?) to chyba jest nadużycie mimo wszystko..
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 14, 2010, 16:23:01 pm »

No cóż, Ojciec święty musi wyleczyć z herezji protestantów, ale czy w ten sposób żeby do nich iść. Po co wchodzić do domu Szatana?
A jak ma ich wyleczyć? Zdalnie? Zaocznie? Korespondencyjnie? Zresztą może iść gdzie chce i nic mu nie będzie, jeśli tylko weźmie ze sobą osobistą ochronę a może i np. Michała Archanioła.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 14, 2010, 18:32:32 pm »

C
No cóż, Ojciec święty musi wyleczyć z herezji protestantów, ale czy w ten sposób żeby do nich iść. Po co wchodzić do domu Szatana?
 

Czy Pan trochę nie przesadza?? Nazywanie zboru "domem szatana" (czemu pan napisał szatana z wielkiej litery?) to chyba jest nadużycie mimo wszystko..

Napisałem z dużej litery, ponieważ to jest nazwa, po drugie widziałem że tak się pisze. Po trzecie, spokojnie- nie jestem satanistą hehe


No cóż, Ojciec święty musi wyleczyć z herezji protestantów, ale czy w ten sposób żeby do nich iść. Po co wchodzić do domu Szatana?
A jak ma ich wyleczyć? Zdalnie? Zaocznie? Korespondencyjnie? Zresztą może iść gdzie chce i nic mu nie będzie, jeśli tylko weźmie ze sobą osobistą ochronę a może i np. Michała Archanioła.

Pewnie, że może iść gdzie chce. Papież w zborze to jednak jest wymowny znak. Co innego działania Kurii Rzymskiej, która może grac np. na rozbicie protestantów na tyle na ile się da.
Np. anglikanie sie sypią mniej lub bardziej po ogłoszeniu konstytucji papieskiej.
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 14, 2010, 19:42:04 pm »

Np. anglikanie sie sypią mniej lub bardziej po ogłoszeniu konstytucji papieskiej.
Ja bym powiedział, że bardziej. Ostatnio było info, że 100 parafii w USA chce wrócić do Kościoła.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 14, 2010, 19:48:46 pm »

http://info.wiara.pl/doc/467993.Benedykt-XVI-odwiedzil-wspolnote-luteranska  Tu coś jest o tym... chętnie bym zobaczyła pełny tekst przemówienia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 14, 2010, 20:02:07 pm »

Cytuj
"Nie można jednak zadowolić się dotychczasowymi sukcesami" - powiedział papież, ponieważ nie można razem sprawować Eucharystii. "Ta sytuacja, dodał, jest grzechem". “Jednakże jedność nie zależy od ludzi. Trzeba zawierzyć Panu, bo tylko On może nas obdarzyć jednością” - zaznaczył papież.
Całkiem zdrowy ekumenizm :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wizyta papieża w luterańskim kościele 14.03.2010 rok « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!