Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:22:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pozmieniane modlitwy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Pozmieniane modlitwy  (Przeczytany 26296 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« dnia: Marca 11, 2010, 21:59:30 pm »

Właśnie znalazłam na forum PX...

Cytuj
Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
ułożony przez Papież Leona XIII ( bez okrojenia ) brzmi:

O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp ołtarza Twego. Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna Ciebie wcale ; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami twymi; zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu najłaskawszy i pociągnij wszystkich do Świętego Serca Twego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili. Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili czym prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu. Królem bądź tym, których błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda oddziela ; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.
Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa albo islamizmu i racz ich przywieść do światła i Królestwa Bożego. Wejrzyj wreszcie okiem miłosierdzia swego na synów tego narodu, który niegdyś był narodem szczególnie umiłowanym. Niechaj spłynie i na nich, jako zdrój odkupienia i życia, ta Krew, której oni niegdyś wzywali na siebie. Zachowaj Kościół swój, o Panie ; użycz mu bezpiecznej wolności. Użycz wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw aby ze wszystkiej ziemi od końca do końca jeden brzmiał głos : Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.

Dzisiejszy Akt....który jest odczytywany to:

Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza. Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna cię wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili. Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu. Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda rozdziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Użycz Kościołowi Twemu bezpiecznej wolności. Udziel wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, żeby ze wszystkiej ziemi, od końca do końca, jeden brzmiał głos: Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.

Źródło: http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=2243.msg0#new


 ??? ??? ??? Zna ktoś jeszcze takie kfiotki? W imię czego się to robi? Podobno tak samo jest z modlitwą św. Maksymiliana 'O, Maryjo bez grzechu poczęta" ... Podobno wylecieli z niej masoni...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 11, 2010, 22:21:09 pm »

No przeca to się kłóci ewidentnie z dialogiem międzyreligijnym. W imię szczytnych idei wyleciało.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 11, 2010, 22:22:20 pm »

Wie Pan, musiałam się uspokoić jak to przeczytałam...( tę modlitwę jak porównałam) ehh...  :-\ Przykre to...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 11, 2010, 22:23:32 pm »

Mną też to wstrząsnęło. Aż tak daleko idących zmian się nie spodziewałem. Zawsze traktowałem tę modlitwę jako oddech Tradycji.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 11, 2010, 22:26:31 pm »

Z każdym dniem przekonuję się, że chociaż nie chodzę do kaplic PX, to jednak wszyscy tradsi zawdzięczają swój tradycjonalizm  arcybiskupowi Lefebvre ... ;) Z resztą-
Cytuj
Jeśli wciąż uważamy Mszę za ofiarę, Kościół zawdzięcza to arcybiskupowi Lefebvre.
    * Autor: abp Rawenny
    * Źródło: kazanie na Boże Ciało skierowane do księży
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 11, 2010, 22:30:14 pm »

Dla mnie to też niespodzianka: w mojej książeczce z 1969 jest już ta nowa wersja.

Niestety chyba link nie działa...

Zwróciłem uwagę, że okrojenie pogan, muzułmanów i żydów skutkuje tym, że nie jest to akt poświęcenie rodzaju ludzkiego a tylko chrześcijan.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 11, 2010, 22:31:40 pm »

Link działa u mnie...

Dokładnie- to poświęcenie tylko chrześcijan!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 11, 2010, 22:34:45 pm »

U mnie też link działa.
Z każdym dniem przekonuję się, że chociaż nie chodzę do kaplic PX, to jednak wszyscy tradsi zawdzięczają swój tradycjonalizm  arcybiskupowi Lefebvre ... ;)
Ja się spostrzegłem już jakiś czas temu :) Im bardziej poznaję sylwetkę abpa, tym jestem do niego przychylniej nastawiony :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 11, 2010, 22:36:35 pm »

Ja dawniej go tak prywatnie w domu odsądzałam od czci i wiary...Kłócąc się z Rodzicami, którzy go bronili... byłam głupia...  :-[ :-[  :(
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 12, 2010, 09:12:18 am »

Zna ktoś jeszcze takie kfiotki? W imię czego się to robi? Podobno tak samo jest z modlitwą św. Maksymiliana 'O, Maryjo bez grzechu poczęta" ... Podobno wylecieli z niej masoni...
W imię nowego, lepszego świata i mającej w nim zapanować nowej religii.

http://breviarium.blogspot.com/2006/12/milicja-niepokalanej-vs-ekumeniczna.html

Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 12, 2010, 10:31:21 am »

Lex orandi lex credendi. Nowa religia, nowe dogmaty, a wiec i modlitwy trzeba bylo zmienic. Posoborowie to system wewnetrznie spojny i logiczny.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 12, 2010, 10:55:24 am »

Jeżeli nawet pozmieniano słowo Pana Jezusa do Św. Faustyny w nowennie do Bożego Miłosierdzia to czemu się dziwić.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
kamilek
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 12, 2010, 11:06:43 am »

.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 12, 2010, 11:21:38 am »

Czekamy na ocenzurowane wersje Ojców Kościoła i encyklik papieskich :) chorzy ludzie....
Tekst Dzienniczka jets tekstem natury historycznej- zachowac powinni maksymalną wierność- o braciach odłączonych można pisac w przypisie nie odwrotnie...ehhh
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 12, 2010, 11:31:17 am »

.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pozmieniane modlitwy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!