Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:22:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?  (Przeczytany 54803 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #60 dnia: Marca 11, 2010, 21:49:16 pm »

[
Patriotyzm u księży jest niewątpliwie zaleta, ale o marginalnym znaczeniu
A co Pan chcesz od x. Piotra skargi czy x. Michała Poradowskiego?Stanisław Staszic też był księdzem.Księży kosmopolitów trochę jak na mój gust dzisiaj za wiele szczególnie w Polsce.Tamtych drugich nie uświadczysz choć oko wkol.
Od dwóch pierwszych nic. Dobrzy księża, a że na dodatek patrioci to jeszcze lepiej. A co do Staszica, to ksiedzem był raczej mizernym, a wiec patriotyzm go nie ratuje
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #61 dnia: Marca 12, 2010, 07:40:27 am »

Gdyby ludzie świeccy prowadzili swoje firmy jak działaja kurie to plajta murowana. Zawsze mają spóźniony refleks, z czego to wynika nie wiem.
Co do ks Natanka to bardzo mi przypomina wyprowadzanie przez Lutra ludzi z Kościoła. Pokazać ludziom z ambony zły Kościół nastawic wrogo do hierarchii, podlać wszystko partiotycznym sosem , dodać szczyptę herezji i gotowe.

Aha kiedyś znalazłem takie coś
Ks Natanek po łacinie
http://www.youtube.com/watch?v=G6Y1ao_JSgg

Po czymś takim powinien na kolana przed Panem Jezusem i głośno wolać

Panie Jezu Chryste  ulituj się nade mna grzesznym!

a nie przepraszać zgromadzenie.

Też sadzę że to jakaś "rozbijacka" robota. DLaczego? Czy to pycha, czy ks. Natanka zły opętał nie wiem. Zauważyłem u jego wyznawców reakcje następującą " a co tam Kuria, czcigodny robi swoje, nic mu nie zrobią, dowalił biskupom swoim listem,niech się Go boją" - to na podstawie wpisów na różnych forach i kontaktów osobistych - w takim dziwnym miejscu mieszkam - duże stężenie neoństwa i wielbicieli rozmaitych dziwactw - coś w glebie albo wodzie? ;)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #62 dnia: Marca 12, 2010, 08:17:05 am »

"Gówno" to złe słowo? A może przyczepić się do "nowych wiatrów" - wiadomo "wiatry" to inaczej gazy trawienne wypuszczane ze strony "dolnej".
Pochwała neo to coś nie na miejscu, a że powiedział dosadnie, to nie powinien przepraszać.


O dziwnych objawieniach "intronizatorców" pisałem tutaj: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1716.msg76216.html#msg76216
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 08:32:05 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #63 dnia: Marca 12, 2010, 08:39:42 am »

Poniżej przykład reakcji "wyznawców" ks. Natanka na dekret kurii - ze specjalnądedykacją dla p. Stefana ;)

"Kopiujcie, powielajcie, rozprowadzajcie, bo mogą zniknąć z domen kontrolowanych. Ewentualny dochód z rozprowadzania przeznaczajcie na mnożenie witryn, inne akcje i pomoc dla ks. Natanka. Odwiedzajcie ks. Natanka w miejscu jego banicj, niech ono stanie się miejscem pielgrzymek i modlitwy, jak przystało na męczennika.
Bojkotujmy stalinowską presję władz KK, które chcą wycofać jakąś zgodę na publikację prac ks. Natanka:
“…doprowadzenie do wycofania wszystkich materiałów, które już są udostępnione w Internacie przez wyraźne wycofanie zgody na ich upublicznianie“.
Prace ks. Natanka są własnością Narodu, za który on walczy. Są własnością wszystkich chrześcijan przeciwnych luceferiańskiemu Nowemu Ładowi z rotszyldowskich planów. A to już dobrze ponad miliard osób!
Żaden przebieraniec nie będzie nam dyktował, co możemy oglądać a co nie. To nie czasy ubecji. Potrafimy ocenić, czy ksiądz Natanek szkodzi Narodowi i Wierze Chrystusowej. Hierarchia kościelna nie ma monopolu na podpowiedzi od Ducha Świętego. Chrystus nie potrzebował policji i zamordyzmu — Ojciec stał za Synem, tak też w przypadku ks. Natanka Bóg rozstrzygnie, bez kagańców nałożonych przez “Kościół”.
††††††††††††††††††††††††††††††††††††††
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #64 dnia: Marca 12, 2010, 08:49:44 am »

"Gówno" to złe słowo? A może przyczepić się do "nowych wiatrów" - wiadomo "wiatry" to inaczej gazy trawienne wypuszczane ze strony "dolnej".
Pochwała neo to coś nie na miejscu, a że powiedział dosadnie, to nie powinien przepraszać.


O dziwnych objawieniach "intronizatorców" pisałem tutaj: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1716.msg76216.html#msg76216

Pochwała neo była jak najbardziej na miejscu - to rekolekcje z kościoła św. Anny w Piasecznie- skrajnie "zneoniała" parafia ;)
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #65 dnia: Marca 12, 2010, 09:47:17 am »

Poniżej przykład reakcji "wyznawców" ks. Natanka na dekret kurii - ze specjalnądedykacją dla p. Stefana ;)(...)
Pierdu,pierdu,pierdu.......
Kiedy Pan wydoroślejesz?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #66 dnia: Marca 12, 2010, 09:52:51 am »

Poniżej przykład reakcji "wyznawców" ks. Natanka na dekret kurii - ze specjalnądedykacją dla p. Stefana ;)(...)
Pierdu,pierdu,pierdu.......
Kiedy Pan wydoroślejesz?

 o Rotszyldach sie nie podobało? :'(
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #67 dnia: Marca 12, 2010, 11:01:04 am »

Poniżej przykład reakcji "wyznawców" ks. Natanka na dekret kurii - ze specjalnądedykacją dla p. Stefana ;)(...)
Pierdu,pierdu,pierdu.......
Kiedy Pan wydoroślejesz?

 o Rotszyldach sie nie podobało? :'(
Nikt z ludzi Alfą i Omegą nie jest w tym x. Natanek.Dla mnie jest  Patriotą i na pewno ma dobre chęci.Nie ma co go demonizować, bo ogromna większość duchownych sprawia wrażenie heretyków i niewielu nad tym boleje.Msze oazowogitarowe są niemal w każdej parafii, wygłupy coraz liczniejsze a tu trafił się x. Natanek bo żydom na odcisk nadepnął. Błędy, wynaturzenia i judaizm oraz protestantyzm w czystej postaci zdominowały całkiem Kościół w Polsce, a tutaj akurat największy problem z x. Natankiem. Dziwne?Jak czytam jedne źródła, to słyszę potępienie praktyk Komunii Świętych na stojaka ido łapy przez x. Natanka, a jak drugich to dowiaduje się że on też udziwnia Liturgię Mszy Św.Odpuszczam sobie dalsze komentarze w jego temacie.

oto na http://www.bibula.com/?p=19208 stronie bardzo przyjaznej FSSPX

Ostre sankcje, czyli sprawa ks. Piotra Natanka


Bardzo drastyczny jest komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie ogłoszony przed paroma dniami w sprawie mojego młodszego kolegi, ks. dr hab. Piotra Natanka, historyka i pracownika naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Komunikat ten czytaj na oficjalnej stronie Archidiecezji Krakowskiej.

Rzecz ciekawa, wieloma sformułowaniami przypomina on komunikat, który w mojej sprawie wydała Kuria w dniu 16 października 2006 r. Nic dziwnego, bo autor jest ten sam. Jest nim ks. kanclerz Piotr Majer, choć w tym najnowszym komunikacie nie podpisał się on nazwiskiem, ale tylko funkcją.

Nie podzielam poglądów ks. Piotra Natanka, który ujęty prywatnymi objawieniami mistyczki Rozalii Celakównej, swojej rodaczki z Jachówki pod Makowem Podhalańskim, zmarłej w 1944 r., głosi potrzebę intronizacji Jezusa Chrystusa jako króla Polski. Ostatnio w tej sprawie napisał nawet list otwarty do prezydenta, premiera i wszystkich biskupów. List ten jest na stronie: http://www.piotrnatanek.pl/

Uważam jednak, ze Kuria podjęła zbyt drastyczne środki. Można było to załatwić w inny sposób. Podanie zaś wspomnianego  komunikatu do wiadomości publicznej to “śmierć” cywilna dla tego gorliwego (może nadgorliwego) duchownego. Poza tym, jest to dolanie oliwy do ognia, a problemu osób, które domagają się intronizacji nie da się rozwiązać sankcjami karnymi.

Metropolita Krakowski pomiędzy wyjazdami do Argentyny, Brazylii czy na Kubę powinien bardziej pochylić się nad tą sprawą,  aby nie wybuchł w archidiecezji taki sam kryzys jak cztery lata temu.

Trzeba też dodać, że z powodu konfliktu w sprawie intronizacji zakon jezuitów usunął ze swych szeregów jednego ze swych współbraci. też gorliwego kapłana, który dekretem przełożonych się nie podporządkował i dalej uważa objawienia Celakównej za prawdziwe.

Strona o Rozalii Celakównej: http://rozalia.krakow.pl/

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 12:09:13 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #68 dnia: Marca 12, 2010, 12:38:31 pm »


Odpuszczam sobie dalsze komentarze w jego temacie.

Bardzo mądra decyzja.


.....oto na http://www.bibula.com/?p=19208 stronie bardzo przyjaznej FSSPX

Ostre sankcje, czyli sprawa ks. Piotra Natanka
(..............)

Ale jakoś cięzko sobie panu odpuścić to wszystko, bo podany powyżej link  już pan podał w tym wątku na 3 stronie 4 wpis. A czy ta wspomniana strona jest bardzo przyjazna FSSPX? - uważam, że  to jest strona przyjazna  wszystkim, to jest taka polska Angora.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #69 dnia: Marca 12, 2010, 19:01:39 pm »

cyt:
"Strona o Rozalii Celakównej: http://rozalia.krakow.pl/

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
"

jesr to najbardziej kłamliwa strona robiąca krecia robotę w Kosciele.

Prawdziwa strona  bez fałszerstw i przekłamań to  oficjalna  strona biura postulacji Rozalii Celakówny


http://www.celakowna.pl/

polecam księdzu Isakowiczowi rekolekcje  o prof Władysława Kubika  które na pewno wiele wyjaśnią jeżeli tylko ksiądz  zechce się otworzyć na Prawdę, bo jak widać z tekstu który ksiadz napisał wyraźnie dołączył do grupy kiersztynowo-natankowej.





Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #70 dnia: Marca 12, 2010, 20:58:20 pm »

Prawdziwa strona  bez fałszerstw i przekłamań to  oficjalna  strona biura postulacji Rozalii Celakówny

Niby ma Pan rację. Sprawy nie znam, więc się nie powinienem wypowiadać. Ale z drugiej strony jak mam wierzyć komukolwiek i współczesnym jezuitom, to jakoś intuicyjnie wybieram kogokolwiek.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #71 dnia: Marca 12, 2010, 21:09:33 pm »

Prawdziwa strona  bez fałszerstw i przekłamań to  oficjalna  strona biura postulacji Rozalii Celakówny

Niby ma Pan rację. Sprawy nie znam, więc się nie powinienem wypowiadać. Ale z drugiej strony jak mam wierzyć komukolwiek i współczesnym jezuitom, to jakoś intuicyjnie wybieram kogokolwiek.
Czyli lepszy każdy sfiksowany wizjoner niz np. o Aleksander Posacki SJ. Mozna i tak.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #72 dnia: Marca 12, 2010, 21:50:44 pm »


Czyli lepszy każdy sfiksowany wizjoner niz np. o Aleksander Posacki SJ. Mozna i tak.
Panie Robercie!!!
Kolumbia powierzyła swój los i dokonała w 2008 roku poświecenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi.Poszukałem sobie co o Kolumbii piszą współcześnie. I co znalazłem?
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kolumbijski_labirynt_w_strefie_smierci_128531-1-1--a.html
Cytuj
Kolumbia to kraj, który ogromne zyski czerpie z handlu narkotykami. Tam, gdzie są ogromne, nielegalne pieniądze, tam są morderstwa, terror. Rozmawiamy z Łukaszem Czeszumskim - dziennikarzem, współpracującym z tygodnikiem "Polityka", twórcą serii reportaży o wojnie narkotykowej, terrorze w najniebezpieczniejszych regionach na globie.

Może trzeba jeszcze na owoce poczekać? Nie wiem co lepsze. Ja chcę jak najlepiej.Ks. Natanek byłby bardziej wiarygodny, gdyby się nie otaczał wizjonerami. Przesłanie Rozalii Celakówny tez dogmatem jeszcze nie zostało ogłoszone.
My Polacy chcemy cudu, bo tak dalej żyć się nie da w sytuacji ciągłego ustępowania silom zła a szczególnie syjonu. Zło nas niszczy, niszczy Polskę ,Kościół,rodzinę i odbiera perspektywy na lepszą przyszłość.
Jestem rozgoryczony.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 21:57:44 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #73 dnia: Marca 12, 2010, 21:52:38 pm »

Panie Stefanie, chcialabym zauwazyc, ze ksiadz Natanek ma baaardzo podejrzane nazwisko ;)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #74 dnia: Marca 12, 2010, 21:59:40 pm »

Panie Stefanie, chcialabym zauwazyc, ze ksiadz Natanek ma baaardzo podejrzane nazwisko ;)
Pani lubi żartować
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!