Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:22:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?  (Przeczytany 54794 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #45 dnia: Marca 11, 2010, 13:58:35 pm »

x. Natanek to Neon, lepiej trzymać się z daleka.

Jakie jest źródło tego twierdzenia ?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 11, 2010, 14:16:35 pm »

X. Natanek bzdury plecie, ale przynajmniej Patriota, czyli bardzo rzadko spotykana cecha u księży.
Wolałbym żeby wszyscy księża byli kosmopolitami głoszącymi ortodoksyjna naukę i sprawującymi porządną liturgię niż patriotami głoszącymi herezje i robiącymi sobie cyrk ze Mszy.
Patriotyzm u księży jest niewątpliwie zaleta, ale o marginalnym znaczeniu


słusznie, dlatego nie istniej żaden "narodowy katolicyzm". A ja jestem napierw katolikiem a potem patriotom
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #47 dnia: Marca 11, 2010, 14:20:18 pm »

x. Natanek to Neon, lepiej trzymać się z daleka.

Jakie jest źródło tego twierdzenia ?

kiedys pochwalił DN - to pewnie stąd. Ale też bym sie do niego nie przyznawał ;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 11, 2010, 15:12:36 pm »

Ks. Natanek to jedna strona medalu, a druga to całe towarzystwo skupione przy ks. Kiersztynie i Stowarzyszeniu Róża, skąd rozchodzi się takie przesłanie jak poniżej. Bo wychodzą z założenia że to żydostwo odrzucilo Chrystusa Króla i teraz nie chca dopuścic do takiej koronacji, tylko mówią o Intronizacji NSPJ. Jest to sprzeczne i niezgodne z całą nauką KK w temacie Intronizacji. Bo po pierwsze trzeba by odrzucić O.Mateo i wszystkich innych po nim. A w/w otwarcie mówią, że to juz własnie O. Mateo sfałszował Intyronizację.

Przedstawiam ulotkę (najnowsza z lutego 2010) rozprowadzaną przez zwolenników teologii koronacji Pana Jezusa na Króla Polski. Na ulotce poniżej znany w całej Polsce obraz Pana Jezusa w japonkach.



Proszę przeczytać treść tych ulotek.

To jest teologia w/w i tego Stowarzyszenia. Za dużo polityki w tym wszystkim! Polonusy powielają to wszystko, nie mają zdrowej nauki w tym wszystkim i  sieją zamęt. A Kuria jak już uderzała, to mogła szerzej uderzyć.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Marca 11, 2010, 15:39:48 pm »

chce się wziąć gruby kij spuścić komuś łomot po przeczytaniu tej ulotki

może x. Zenonowi na dobry początek ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 11, 2010, 17:43:35 pm »

Odnośnie ks. Zenona Gąsiorowskiego:

http://www.kuria.gliwice.pl/czytelnia/informapdf/20023/27.pdf
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #51 dnia: Marca 11, 2010, 19:04:23 pm »

chce się wziąć gruby kij spuścić komuś łomot po przeczytaniu tej ulotki

może x. Zenonowi na dobry początek ?

 Aco to Pana obchodzi? przecież to moderna albo NOM w najlepszym razie  ;)
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #52 dnia: Marca 11, 2010, 19:42:01 pm »

 
Mam pytanie do biegłych w prawie kanonicznym Forumowiczów. Dekret jest bardzo konkretny,ks. Natanek, delikatnie rzecz ujmując go zlekceważył - czyli robi swoje. Co w takiej sytuacji?Kolejny dekret?Kolejne kary? Czy KPK coś na ten temat mówi?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #53 dnia: Marca 11, 2010, 20:16:12 pm »

Nie było człowieka cały dzień na forum i normalnie tyle postów, że nie nadążam z czytaniem... ehhh... ;)


Uważam, że włączanie się w konflikt raczej nie ma sensu. To tyle ogólnie. Szczegóły:

1. Dzieciaki, które w mojej parafii ongiś "oazowo" mnie lub bardziej, z naciskiem na mniej, chowałam ;) jeździły z inicjatywy ich własnych rodziców na te zjazdy do Grzechyni. Były zachwycone, nie chciały słuchać nawet o innych rekolekcjach itp. ;) Czy im to pomogło? Nie wiem, w każdym bądź razie, jedna się mnie kiedyś pytała w czasie Mszy, kiedy Ksiądz poświęci opłatek, więc chyba nie ma jakiś powalających efektów Grzechyni... mnie szczęka opadła po takim pytaniu. Nie wiem, skąd to wytrzasnęły, księdza Natanka nie winię za to, bo zwyczajnie sprawy nie znam. Niemniej powiadomiłam proboszcza o sprawie z ks. Natankiem, rodzice wiedzą i podobno problem już trwa kilka lat. Szczegółów nie znam.

2. Widziałam nagranie Mszy z księdzem Natankiem- tradycyjna to ona na pewno nie jest, bo to nawet nie jest zgodne z przepisami NOM-u z tego, co mi się wydaje- link jest w tym wątku o les infantes",czy jakoś tak ;).

3. Ksiądz Natanek jeśli podaje się za tradsa, psuje nam opinię. Smutne, ale prawdziwe.

4. Za tego księdza trzeba się modlić. On nie jest śmieszny, on może mieć jakąś chorobę, a to nie jest zabawne.

Podsumowując, jedynym argumentem za wtrąceniem się w tę sprawę, jest po prostu to, że damy do zrozumienia Kardynałowi, że on nie "z naszych". Ale czy jest sens? Uważam, że nie. ;) Tyle z mojej strony ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #54 dnia: Marca 11, 2010, 20:19:44 pm »

Gdyby ludzie świeccy prowadzili swoje firmy jak działaja kurie to plajta murowana. Zawsze mają spóźniony refleks, z czego to wynika nie wiem.
Co do ks Natanka to bardzo mi przypomina wyprowadzanie przez Lutra ludzi z Kościoła. Pokazać ludziom z ambony zły Kościół nastawic wrogo do hierarchii, podlać wszystko partiotycznym sosem , dodać szczyptę herezji i gotowe.

Aha kiedyś znalazłem takie coś
Ks Natanek po łacinie
http://www.youtube.com/watch?v=G6Y1ao_JSgg

Po czymś takim powinien na kolana przed Panem Jezusem i głośno wolać

Panie Jezu Chryste  ulituj się nade mna grzesznym!

a nie przepraszać zgromadzenie.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 20:30:20 pm wysłana przez Robert » Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #55 dnia: Marca 11, 2010, 20:33:04 pm »

Nie sądzę, że x. Karol Stehlin i inni kapłani FSSPX popierają duchownych w rodzaju x. Natanka. Zachowują bardzo dużą rezerwę do x. Jankowskiego i do Radio Maryja z jej Ojcem Dyrektorem. To nie są kapłani, których by widziano w Bractwie. Są to po prostu kapłani skonfliktowani ze swoimi biskupami z różnych powodów, ale nie z powodu tradycjonalizmu. Żaden z nich nie celebruje przecież KRR i nie zamiarza tego robić. Tak jak nie możemy twierdzić, że betanki z Kazimierza były szykanowane z powodu swego tradycjonalizmu. Zachowajmy rozsądek.
Nigdzie nie napisałem że x Stehlin poparł by x. Natanka.Mi chodzi o środowisko polonusów darzących sympatią tradycyjne zgromadzenia typu FSSPX i x. Natanka.Ze to są dwa różne światy to o tym doskonale każdy sobie sprawę zdaje.Mnie tylko zastanawia ten szum wokół x. Natanka, robiony najczęściej przez tropicieli antysemityzmu i tutaj widzę główną przyczynę całej wrzawy. Jakoś względem ekumaniackich ekscesów kardynała jest o wiele ciszej. Zastanawiające?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #56 dnia: Marca 11, 2010, 20:43:29 pm »



Podsumowując, jedynym argumentem za wtrąceniem się w tę sprawę, jest po prostu to, że damy do zrozumienia Kardynałowi, że on nie "z naszych". Ale czy jest sens? Uważam, że nie. ;) Tyle z mojej strony ;)
I tutaj widzę głos rozsądku.Polacy brzydzą się aktywem latającym z jakimkolwiek donosem nawet w słusznej sprawie.Więcej uczyniło by to Tradycjonalistom złego niż dobrego.Nie wtrącać się i nie mieszać.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #57 dnia: Marca 11, 2010, 20:47:07 pm »


Aha kiedyś znalazłem takie coś
Ks Natanek po łacinie
http://www.youtube.com/watch?v=G6Y1ao_JSgg



Pochwała neoństwa... i na końcu... ehh...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #58 dnia: Marca 11, 2010, 20:57:07 pm »


Pochwała neoństwa... i na końcu... ehh...
Jak widzę ta fobia jest zaraźliwa.  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #59 dnia: Marca 11, 2010, 21:06:20 pm »

[
Patriotyzm u księży jest niewątpliwie zaleta, ale o marginalnym znaczeniu
A co Pan chcesz od x. Piotra skargi czy x. Michała Poradowskiego?Stanisław Staszic też był księdzem.Księży kosmopolitów trochę jak na mój gust dzisiaj za wiele szczególnie w Polsce.Tamtych drugich nie uświadczysz choć oko wkol.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!