Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:41:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?  (Przeczytany 54795 razy)
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 11, 2010, 11:39:27 am »

@ Baltazar

Co Pan ma na myśli pisząc "idzie od tyłu" ?

Powinien pan zacząć od najważniejszych inicjatyw. Najpierw domagać się Intronizacji Chrystusa Króla w Polsce, a potem walczyć z mniejszym kalibrem o antygejowską ustawę.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 11, 2010, 11:41:36 am »

Jak chce Pan postawić dom, by był trwały to najpierw Pan niweluje i przygotowuje teren pod budowę. Jeśli Pan tego nie zrobi to dom, nawet najpiękniejszy RUNIE z wielkim hukiem Panie Bambin.
Proszę o tym pamiętać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 11, 2010, 11:41:41 am »



@ szkielet
czytałem - zgadzam sie z tym tekstem. Powodzenia życze szczerze.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 11, 2010, 11:44:19 am »

PANOWIE - to nie jest wątek o homoseksualistach!!!!

 @ Baltazar - coś na temat opisany w tyule wątku?
 @ p. PTRF - jw ?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Marca 11, 2010, 11:44:50 am »


1/ ks. Natanek kreuje sie na "tradsa" plus duże zacięcie "narodowo-katolickie"
2/ nie zyjemy w próżni - na tej zasadzie FSSPX nie powinno rozmawiac z Watykanem - moderna jest faktem czy nam sie to podoba czy nie
3/ zajmując stanowisko mamy szanse może kilka duszyczek ks. Natankowi wyrwać i może przekonać do Tradycji - bo skoro moderna zabrania a Tradycja się z tym zgadza? Możę komuś to da do myślenia?     

Mówiąc szerzej - nie powinniśmy chyba nawracać się nawzajem? :)                                         

ad. 1.
a w czem x. Natanek jest tradsem ? Czy coś dla nas zrobił ? Czy krytykuje NOM ? Czy krytykuje SV2 ?

ad. 2.
kulą w płot. Przedstawiciele Watykanu w rozmowach z FSSPX nie są modernistami

ad. 3.
z tego co wiem, to większość zwolenników x. Natanka to fani objawień i oszołomstwa. Dyskretnie zauważę, że sami mamy w swej nielicznej grupie za wielu objawieniofilów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 11, 2010, 11:48:18 am »

@ Krusejder

 ad1- napisałem ze sie kreuje na tradsa a nie ze nim jest - tzn wywołuje fałszywe wrażenie czyniąc Tradycji szkodę
 ad2-podałem to jako przykład "wyjścia na zewnątrz"
 ad3-fani oszolomstwa to przypadki trudne ale nie beznadziejne
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 11, 2010, 11:49:45 am »

@ tomekzan

Problem ks. Natanka w porównaniu z problemem pedalstwa jest marginalny. Ilu ludzi w Polsce o nim słyszało ? Wielu, to prawda. Czy więcej niż "akceptuje"/"toleruje" pedalską propagandę ? Wątpię.
Ks. Natanek  niepotrzebnie podpiera się ,,widzącymi" typu Pani Miecia czy Medjugorie, przy okazji plotąc bzdury o jakiejś trzeciej erze Ducha Świętego. Z drugiej strony widzę w nim Patriotę oraz kapłana walczącego z niektórymi złymi praktykami w posoborowiu. Uważam, że większym heretykiem jest ,,kapciowy" niz x. Natanek.
Powściągliwość w ocenie tego dwuznacznego kapłana, będzie cnotą środowiska Tradycjonalistów.Tradycjonaliści włączając się w ten konflikt, u modernistów nic nie zyskają, a stracą u patriotycznych wiernych.Ja poczekam.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 11:54:57 am wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 11, 2010, 11:54:52 am »

ad. 1.
a w czem x. Natanek jest tradsem ? Czy coś dla nas zrobił ? Czy krytykuje NOM ? Czy krytykuje SV2 ?

x. Natanek mówił o encyklice Pascendi. Wspomniał też o przysięgę antymodernistyczną.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 11, 2010, 11:59:01 am »

@ tomekzan

Problem ks. Natanka w porównaniu z problemem pedalstwa jest marginalny. Ilu ludzi w Polsce o nim słyszało ? Wielu, to prawda. Czy więcej niż "akceptuje"/"toleruje" pedalską propagandę ? Wątpię.
Ks. Natanek  niepotrzebnie podpiera się ,,widzącymi" typu Pani Miecia czy Medjugorie, przy okazji plotąc bzdury o jakiejś trzeciej erze Ducha Świętego. Z drugiej strony widzę w nim Patriotę oraz kapłana walczącego z niektórymi złymi praktykami w posoborowiu. Uważam ze większym heretykiem jest ,,kapciowy" niz x. Natanek.
Powściągliwość w ocenie tego dwuznacznego kapłana, będzie cnotą środowiska Tradycjonalistów.Tradycjonaliści włączając się w ten konflikt, u modernistów nic nie zyskają, a stracą u patriotycznych wiernych
.Ja poczekam.

Panie Stefanie-rozumiem że może pana pociągać "narodowy katolicyzm" o którym mówi ks. Natanek, ale jak pan słusznie zauważył podpiera sie on "widzącymi", plecie bzdury itd. Czyż w ten sposób nie kompromituje w/w "narodowego katolicyzmu" ? Chce pan więcej patriotycznym wiernych wierzących w fałszywe nauki?
I nie chodzi o to żeby zyskać cokolwiek u moderny - chodzi o to żeby może kilka osób przyciągnąć do Tradycji - bo, prosze pana, "wyznawcy" ks Natanka wyznają Natanka - i to jest najgorsze - jednym z tytułów jest nazywanie go "prorokiem Mesjasza" - reasumując- to juz krok od napisania własnej "ewangelii", stworzenia własnej sekty - i to z udziałem patriotycznych wiernych. Ani Panu ani mnie na tym chyba nie zależy?
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 12:00:36 pm wysłana przez tomekzan » Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 11, 2010, 11:59:46 am »

ad. 1.
a w czem x. Natanek jest tradsem ? Czy coś dla nas zrobił ? Czy krytykuje NOM ? Czy krytykuje SV2 ?

x. Natanek mówił o encyklice Pascendi. Wspomniał też o przysięgę antymodernistyczną.

Czyli mamy przykład tej fałszywej kreacji o której pisałem
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 11, 2010, 12:06:39 pm »

ad. 1.
a w czem x. Natanek jest tradsem ? Czy coś dla nas zrobił ? Czy krytykuje NOM ? Czy krytykuje SV2 ?

x. Natanek mówił o encyklice Pascendi. Wspomniał też o przysięgę antymodernistyczną.

Lutrzyki też korzystają z Pisma Świętego i wierzą w Jezusa Chrystusa...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 11, 2010, 12:11:26 pm »

A jak Pan Panie Baltazarze wyobraża sobie technicznie tą intronizację przez polski parlament i prezydenta? Bo zanosi się że albo wybory prezydenckie wygra albo pan Kaczyński albo Komorowski, albo pan Sikorski, a za rok parlamementarne PO, a PIS będzie opozycją. Kto ma taką intronizację uchwalic? Na pewno nie panowie i panie z PO i PIS i nie przyszli prezydenci RP. No i oczywiście Episkopat jest przeciw, nawet też Bractwo św. Piusa X i i inne tradycyjne wspólnoty są przeciw. Nawet przed wojną gdy inicjatywa intronizacji powstała ani prymas Hlond, ani nikt znaczący w kościele polskim tego nie poparł. Nie mówiąc już o władzach państwowych II RP.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 11, 2010, 12:13:07 pm »

@ pan ryszard1966

 A Pana zdanie w sprawie bedącej tytułem wątku?
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 11, 2010, 12:14:20 pm »

Nie widzę sensu, by się w to mieszać.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 11, 2010, 12:17:16 pm »

Nie widzę sensu, by się w to mieszać.
Dlaczego Pan tak uważą?
Nie zależy nam na zbłąkanych?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!