Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:34:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Niech pan pójdzie do seminarium, to będzie pan brał kanon"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: "Niech pan pójdzie do seminarium, to będzie pan brał kanon"  (Przeczytany 24439 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 10, 2010, 13:19:18 pm »

no cóż dopóki Stolica Apostolska nie zniesie innych modlitw eucharystycznych poza Kanonem Rzymskim to nikt nie zmusi księży do odmawiania Kanonu, bo niby dlaczego mają się słuchać ministranta czy wiernych. Zresztą coż z tego jeśli będzie Kanon odmówiony jak potem będzie komunia na stojąco albo na rękę albo jeszcze i ministrantki.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #31 dnia: Marca 10, 2010, 13:32:39 pm »

No to panowie ministranci, zakraść się do mszału i gdy nikt nie widzi wyrwać kartki z ME II, II, itd. A potem zwalić winę na "młodszego".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 10, 2010, 13:45:06 pm »

Ostatnio ksiądz mi powiedział na kolędzie: "niech pan pójdzie do seminarium, to będzie pan brał kanon". Normalnie mnie zamurowało.
Przykre, bardzo przykre.
Ale może warto iść do kościoła seminaryjnego i jak na mszy nie będzie I ME to iść do zakrystii "z reklamacją": "...to mnie tu księża parafialni wysyłają do kościoła seminaryjnego (tyle kilometrów), bo tylko tutaj potrafią godnie odprawić Mszę Św. z Kanonem Rzymskim, a tu nic?... to jest skandal i sabotaż! I jak to rzutuje na oblicze Kościoła jako instytucji zaufania publicznego? To komu ja mam wierzyć skoro tu taka dezinformacja. To się kwalifikuje co najmniej na skargę do rektora jeśli nie do biskupa!". A następnie na bezczelnego znów do księdza na parafii z tekstem: "no niestety w seminarium Kanonu nie potrafią i twierdzą, że jak ksiądz taki mądry to niech sam odprawia".
Mnie, na prośbę o Kanon Rzymski ksiądz odpowiedział: "no pewnie że rzymski, każda ME jest rzymska", więc musiałem uściślić, że chodzi mi o I ME. "A to zależy od księdza który będzie odprawiał." "Rozumiem, to bardzo proszę mu przekazać. Serdeczne Bóg Zapłać!". I co? I był. Ostatni Kanon jaki pamiętam na NOM, lat temu... 4.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 10, 2010, 13:46:46 pm »

A może zamiast mszału Pawła VI położyć mszał Jana XXIII? ale byłoby zamieszenie ;D ;D ;D
Zapisane
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Marca 10, 2010, 13:47:17 pm »

Cytuj
Osobiście z odmawianiem Kanonu Rzymskiego zetknąłem się ostatno ze dwa miesiące temu w kościele św. Jacka w Warszawie, ale jest to tak rzadkie w kościołach warszawskich

heh, to chyba u nas na Freta :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 10, 2010, 14:05:05 pm »

A tak na Freta. Może i tam doczekam się kiedyś KRR
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 10, 2010, 14:49:21 pm »

Mój proboszcz nawet nie jest przeciwny odmawianiu Kanonu, choć stosuje go ostrożnie ;) W Mszałach NOM w wersji po łacinie nie zamieszcza się Kanonu- skandaliczne! Skoro już jest ten głupi wybór, to dlaczego z niego wyjęty jest Kanon! Idiotyczne. W Wielki Czwartek najczęściej odmawiają Kanon... Smutne... Dobrze, że nie słucham tego ostatnio, bo nie rozumiem tego oporu... Po prostu- dlaczego?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 10, 2010, 17:11:23 pm »

U mnie w parafii Kanon jest średnio co 2 tygodnie.( + większe uroczystości, święta, wspomnienia męczenników wymienionych w  Kanonie). Czasami wystarczy poprosić  :)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Marca 10, 2010, 17:33:25 pm »

Kiedy ja jestem na Mszy Świętej to jest zawsze i tylko odmawiany Kanon....nie mam z tym żadnych problemów  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 10, 2010, 18:06:34 pm »

Trzeba prosić, prawda, ale czasem wytrwale...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 10, 2010, 19:02:32 pm »

Kiedy ja jestem na Mszy Świętej to jest zawsze i tylko odmawiany Kanon....nie mam z tym żadnych problemów  :)
Ale tu jest mowa o NOM.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #41 dnia: Marca 10, 2010, 20:10:31 pm »

Jak na prymicjach wzialem kanon, moj proboszcz podobno komentowal po mszy: kto to widzial, zeby brac kanon (przykre, ale prawdziwe).
Generalnie biore bardzo czesto kanon, nawet na mszach dla dzieci. Wyjatkiem sa sytuacje, ze z jakichs powodow msza sie przedluza i juz w ogole bym sie nie zmiescil we mszy, a ludzie by narzekali, bo by nie zdazyli na autobus a nastepny jedzie za godzine. Ostatnio po mszy rannej w niedziele jeden z panow zapytal, jak to jest mozliwe, ze my, mlodzi ksieza (ja i drugi wikary) tyle sie modlimy przed przeistoczeniem a ks. proboszcz tego nie robi. Stwierdzil, ze to przedluza msze i ludzie nie moga zdazyc na autobus (a msza i tak trwala godzine wiec nie byla ekstremalnie dluga).
Zgadzam sie, ze kanon jest dluzszy zaledwie o 3 minuty, tylko ze jest wlasnie inny (wymienianie imion, gesty, sklony itd), wiec ludziom sie wydaje, ze jest strasznie dlugi. Dzis odprawialem III ME ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2010, 22:07:56 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 10, 2010, 20:59:46 pm »

A kiedy odprawi Ksiądz KRR w swojej parafii? :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #43 dnia: Marca 10, 2010, 21:39:56 pm »

Zgadzam sie, ze kanon jest dluzszy o 3 minuty, tylko ze jest wlasnie inny (wymienianie imion, gesty, sklony itd), wiec ludziom sie wydaje, ze jest strasznie dlugi. Dzis odprawialem III ME ;)
No i jeszcze przeżegnać się trzeba.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #44 dnia: Marca 10, 2010, 23:00:02 pm »

Jak na prymicjach wzialem kanon, moj proboszcz podobno komentowal po mszy: kto to widzial, zeby brac kanon (przykre, ale prawdziwe).
Ja słyszałem o przypadku, gdzie ksiądz prymicjant pokazywał starszemu (proboszczowi) co ma czytać...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Niech pan pójdzie do seminarium, to będzie pan brał kanon" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!