Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwiec 13, 2021, 07:26:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
222750 wiadomości w 6446 wątkach, wysłana przez 1609 użytkowników
Najnowszy użytkownik: ania
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim  (Przeczytany 4050 razy)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 621


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpień 03, 2010, 20:57:25 pm »


Cytuj
Ciekaw jestem, czy  ludzie którzy walczą o krzyż na placu  namiestnikowskiego pałac,u pozostawiają podobne swoim zmarłym tragicznie i mniej członkom rodziny,   w miejscu ich pracy czy  zamieszkania?Obłudnicy i tyle
.

Osoby prywatne czy też te które zmarły "anonimowo" dla społeczeństwa zwykle chowane są i upamiętniane w sposób nie publiczny i jest to sprawa dla normalnego człowieka tak naturalna jak wschód i zachód Słońca.  Niie wiem więc czego Pan tak się pieni w tej sprawie i wyzywa od obłudników.


Cytuj
Mogli się wykazać swoim przywiązaniem do wiary poprzez ustanowienie Inwokacji odwołującej się do Pana Boga w Konstytucji RP czy traktacie zwanym ,,lesbońskim". Gdzie te zakłamane podtoruńskie rajfury ojtadyra wtedy były? Siedziały jak mysz pod miotłą, a jedynie giertychowy LPR  odwoływał się  do katolickich sumień Polaków.
Wszystko na nic. 

Oczywiście Pan najlepiej wie kto i ile krzyczał jak sie zachowywał i  jedynie Pan ma mandat do wydawania pozwoleń  na zaangażowanie się.
Jeżeli nie podoba się Panu skład osób pilnujących krzyża i uważa go , być może słusznie, za nielicujący z przedmiotem sporu, to jest to wynik m.in. tego, że całą reszta oświeconych i podobnych Panu olała sprawę lub właśnie wolała się nie wychylać, lub co więcej przyłączyła się do  grona oburzonych.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpień 05, 2010, 10:01:04 am »

  Niie wiem więc czego Pan tak się pieni w tej sprawie i wyzywa od obłudników.

Dla mnie obłudnikami są ci, co mają na względzie upamiętnienie nieżyjącej pary prezydenckiej krzyżem tego miejsca.Nie dociera do nich fakt obojętności państwa Kaczyńskich wtedy, kiedy Polacy bronili krzyży w innym miejscu, a w czasie urzędowania chętniej umieszczali tam menorę.Dodam ,że jestem za pozostawieniem tam krzyża z zupełnie innych pobudek, ponieważ Polskę w sensie całej Jej historii uważam za katolicką.Krzyż powinien stać lub wisieć na terenie   każdego innego urzędu RP dlatego że Polska albo będzie katolicka albo żadna. Oczywiście Pan najlepiej wie kto i ile krzyczał jak sie zachowywał i  jedynie Pan ma mandat do wydawania pozwoleń  na zaangażowanie się.
Jeżeli nie podoba się Panu skład osób pilnujących krzyża i uważa go , być może słusznie, za nielicujący z przedmiotem sporu, to jest to wynik m.in. tego, że całą reszta oświeconych i podobnych Panu olała sprawę lub właśnie wolała się nie wychylać, lub co więcej przyłączyła się do  grona oburzonych.

Czy nie może dotrzeć do Pana fakt, że mam inną optykę patrzenia na Polskę niż zwolennicy PiS PO SLD i PSL.Dla mnie partie postsolidarnościowe i postkomusze są siebie nawzajem warte.Upamiętnianie tragicznej śmierci prez Kaczyńskiego krzyżem w miejscu jego urzędowania ma taki sam sens jak podobne uczczenie pamięci krzyżem Gomółki czy Bieruta.
Zna Pan ten tekst?

http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/04/14/requiem-dla-prezydenta/
Cytuj
Prezydencie Lechu Kaczyński

Jeszcze zanim zostałeś Prezydentem Rzeczpospolitej, jako Prokurator Generalny tej samej Rzeczpospolitej wstrzymałeś ekshumację Żydów zamordowanych w 1941 r. w Jedwabnem. Dzięki tej Twojej decyzji, we wszystkich mediach Żydzi mogli kłamać i pomawiać o ten mord Polaków. Urzędujący wtedy prezydent A. Kwaśniewski przypisał ten mord Polakom i w naszym imieniu przepraszał Żydów.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

To dla Ciebie marszałek sejmu Rzeczpospolitej, M. Jurek zmienił porządek obrad i pośpiesznie przyjęto uchwałę o zwrocie Żydom w naturze – w polskiej ziemi, bo Skarb Państwa rozkradziony stoi pusty – 20% z 65 mld. $ USA, których żądają od Polski gangsterzy ze Światowego Kongresu Żydów. O tym uchwalonym rabunku na Polsce i Polakach mogłeś chwalić się Żydom w Izraelu i w USA podczas swojej wizyty.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W swoim liście do przywódców żydowsko-masońskiej loży „Niezależny Zakon Synów Przymierza” – Independent Order of B’nai B’rith, syjonistycznej agendy zwalczającej katolicyzm i narody europejskie, wyrażałeś radość z jej reaktywowania w Polsce.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W prezydenckim pałacu katolickiej Polski zapalałeś żydowską menorę, symbol nienawiści i zwycięstwa żydów nad nie-żydami.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Jako zwierzchnik sił zbrojnych patronowałeś likwidacji polskiej armii i opłaconemu przez polskiego podatnika i wbrew jego woli udziałowi resztek tej armii w zbrodniczej, amerykańsko-syjonistycznej operacji w Afganistanie i w Iraku.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Zlekceważyłeś uroczystość ku czci setek tysięcy polskich ofiar pomordowanych przez barbarzyńców z UPA, a zaszczyciłeś swoją obecnością zjazd Ukraińców w Sopocie.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W imieniu Narodu Polskiego, łamiąc Konstytucję Rzeczpospolitej i własną prezydencką przysięgę bezprawnie ratyfikowałeś traktat lizboński, konstytucję nowego, bolszewickiego państwa, Unii Europejskiej powstającej na gruzach narodowych państw Europy.

Swoim podpisem przekreśliłeś suwerenność Państwa Polskiego. Umożliwiłeś unijnemu prawu-bezprawiu niszczenie podstawowych wartości narodowego bytu Polaków, umożliwiłeś niszczenie naszej katolickiej religii.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Do ostatnich godzin życia realizowałeś politykę sprzeczną z narodowym interesem Państwa i Narodu Polskiego. Patronowałeś grabieży naszego polskiego majątku i pauperyzacji Narodu.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W imieniu Polaków oskarżałeś Rosjan o katyńskie zbrodnie. A przecież i Polacy i Rosjanie mordowani byli przez tego samego komunistycznego wroga katolickich narodów, którego potomkowie niszczą dziś narody Zachodu.

Byłeś wrogiem Słowiańskich Narodów i Ich autentycznej współpracy.

Panie Prezydencie – pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Twoja tragiczna śmierć w Katyniu, tragiczna śmierć pozostałych osób ma mieć wymiar symbolu, chcą dziś tego powszechne media. Zgoda, ta tragiczna śmierć jest symbolem. Jest symbolem dramatu Polskiego Narodu, który od 70 lat nie może usłyszeć słów prawdy o katyńskiej zbrodni, bo media i władza zawłaszczone są przez obcoplemiennych potomków tych, których dziadowie i ojcowie mają na rękach polską krew.

Polski Narodzie – pamiętaj.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W Niedzielę – w święty dzień Zmartwychwstania, łamiąc katolicki, odwieczny obyczaj, Twoją trumnę złożyli na Wawelu, obok polskich królów. I jest w tym jakiś złowieszczy logiczny sens. Zamykają się oto karty historii Narodu i państwa Polaków. Tu, pośród grobowców tych, co tworzyli i budowali Rzeczpospolitą Polską, kiedyś jej wielką potęgę, stać odtąd będzie trumna z grabarzem Państwa Polaków.

Polski Narodzie – zapamiętaj.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Polski Naród pozbawiony własnych narodowych elit, narodowych mediów, oświaty i kultury jest ślepy i głuchy. Czy Twoje sumienie Katolika pozwoliło ten kaleki lud pozbawić nawet ostatniej jego własności – Suwerenności Państwa i Narodu?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 621


« Odpowiedz #32 dnia: Sierpień 05, 2010, 12:23:29 pm »

A Pan z uporem maniaka tylko PIS, PO, PSL , itp. Im bardziej odżegnuje  się Pan od tej optyki, tym bardziej w nią brnie.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:03:30 pm »

Jarosław Kaczyński znowu nieoczekiwanym sojusznikiem tow. Napieralskiego i zapateryzmu
- Stanisław Michalkiewicz o drodze do piekła wybrukowanej dobrymi chęciami


"Proszę Państwa, na pewno pamiętają Państwo takie buńczuczne odgrażania się niektórych kościelnych zwolenników Anszlussu Polski do Unii Europejskiej, że między innymi po to Polska ma się przyłączyć do UE, żeby »ewangelizować zlaicyzowaną Europę Zachodnią«. Wkrótce po tym w 2005 roku nastąpiła seria kompromatów związanych z hierarchami, podejrzewanymi, że »bez swojej wiedzy i zgody« zostali Tajnymi Współpracownikami PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa, co z pewnością musiało zmniejszyć atrakcyjność misji ewangelizacyjnej polskiego Kościoła w oczach zachodniej Europy. A zmierza ona w kierunku swoistego zapateryzmu, to znaczy - zepchnięcia związków wyznaniowych w ogóle, a Kościoła katolickiego w szczególności, do roli organizacji socjalno-charytatywnej. Tę linię polityczną wskazał expressis verbis  prezydent Francji Mikołaj Sarkozy, który powiedział, że jeśli Kościół zgodzi się na taką rolę, to nawet będzie mógł być finansowany z budżetu, bo w ten sposób nie będzie już zagrozić laickości Republiki" - Stanisław Michalkiewicz, komentator polityczny witryny ASME - Antysocjalistycznego Mazowsza, analizuje ostatnie wydarzenia sztuki na scenach teatrzyku politycznego, granej nie tylko przez polską trupę objazdową.

Na tym tle dopiero mogę skomentować "wojnę krzyżową", jaka toczy się na chodniku przez Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie. Zaczęła się ona od tego, że prezydent-elekt Bronisław Komorowski wyraził życzenie usunięcia "krzyża smoleńskiego" sprzed Pałacu - być może dlatego, że przeszkadzałby w zwyczajowej już uroczystości zapalania świeczek menorowych w Pałacu Prezydenckim z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Piłeczkę skwapliwie przyjął Jarosław Kaczyński, oświadczając, że krzyż ma pozostać aż do momentu, kiedy stanie tam pomnik upamiętniający jego brata - prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy w Smoleńsku. Czyli obecność tego krzyża została ustawiona politycznie jako jeden z warunków kultu prezydenta Kaczyńskiego, jaki forsuje jego brat Jarosław. Jest on potrzebny Prawu i Sprawiedliwości do osiągnięcia sukcesu w wyborach samorządowych i przyszłorocznych - parlamentarnych. Kościół dał się schwytać w pułapkę, przyjmując zaproszenie do rokowań ze strony pana Michałowskiego z Kancelarii Prezydenta RP. Kiedy miała 3 sierpnia dojść do skutku ceremonia "usuwania krzyża", zebrany tłum gawiedzi "przybrał groźną postawę" i szeregowi księża (żaden z hierarchów nie chciał firmować swoją osobą tej "uroczystości") z parafii św. Anny zrejterowali na oczach całej Polski, co raczej nie przyniosło chluby Kościołowi. Przeciąganie tej "wojny krzyżowej" jest na rękę nie tylko tubylczej razwiedce, ale i władzom UE, które są zainteresowane w osłabieniu politycznej siły Kościoła w Polsce. Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział już swoje wystąpienia zmierzające w kierunku laicyzacji życia publicznego w Polsce, ale widać, że będzie chciał też doprowadzić do usunięcia kapelanów i symboli katolickich ze szkół i innych instytucji publicznych. A to już miałoby poważne konsekwencje finansowe dla Kościoła. Z tego widać, że dalsze krzewienie kultu prezydenta Lecha Kaczyńskiego może drożej kosztować niż się komukolwiek wydawało. Tego typu środki zastępcze odwracające uwagę publiczności od np. zapowiedzianej przez rząd Platformy Obywatelskiej podwyżki podatków, mogą być dobrym dla niej środkiem odurzającym, a SLD zyskał dogodną pozycję wyjściową dla forsowania zapateryzmu w Polsce. Czyli - znowu Jarosław Kaczyński okazał się nieoczekiwanym sojusznikiem towarzysza Napieralskiego - uśmiecha się publicysta."

http://www.youtube.com/watch?v=8aqxNI200z0

Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Apel o przyłączenie się do akcji obrony Krzyża pod Pałacem Prezydenckim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!