Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:05:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji  (Przeczytany 10935 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #45 dnia: Marca 30, 2009, 20:50:08 pm »

@P. EP
Co znaczy zwyczajna sprawa? Współżycie z dziewczynką nazywa Pan zwyczajną sprawą? Lewackie media może właśnie czekają na takie wypowiedzi, żeby potem móc nagłaśniać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #46 dnia: Marca 30, 2009, 21:20:34 pm »

@ Radek Buczyński
A w tej sytuacji ekskomunika nie zachodzi z mocy samego prawa?
Zgadzam się, biskupi powinni być odważni w mówieniu prawdy.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #47 dnia: Marca 30, 2009, 21:36:24 pm »

@P. EP
Co znaczy zwyczajna sprawa? Współżycie z dziewczynką nazywa Pan zwyczajną sprawą? Lewackie media może właśnie czekają na takie wypowiedzi, żeby potem móc nagłaśniać.

Fakt gwałtu na dziewczynce nie jest zwyczajną sprawą. Nie zmienia to niestety nic, że ukarano za to dwójkę niewinnych dzieci (ciąża była bliźniacza).

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #48 dnia: Marca 30, 2009, 22:11:21 pm »


Wie pan, Jezus mowil bysmy czasem dzialali sprytnie.

Nie wiem, nic o tym nie slyszalem.
Najwazniejsze, ze ma Pan fajny nick.
no i zebysmy zdrowi byli.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 22:14:16 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #49 dnia: Marca 30, 2009, 22:21:14 pm »

@ p. Jean Gabriel Perboyre

Przepraszam, a którego Jezusa miał Pan na myśli ? Bo to dosyć popularne imię w niektórych krajach. Stawiam na Jesusa Purasa - parę lat temu kierowcę rajdowego fabrycznej ekipy Citroena. Takie zdanie do niego by pasowało.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #50 dnia: Marca 30, 2009, 22:38:34 pm »

Wie pan, Jezus mowil bysmy czasem dzialali sprytnie. Nie mam jednoznacznej recepty, ale moze trafi sie niebawem bardziej jaskrawy przyklad, ktory mozna wykorzystac w akcjach pro-life. Moze wykorzystywac wspomnienia tych, ktorzy mieli byc zabici w lonie  matki, a nie byli. Nie wiem.

Problem w tym, że nie chodziło tu o żadne "akcje pro-life". Akcje to sobie może podejmować jakiś działacz. Obowiązkiem pasterza jest dbać o swoje owce. I tak właśnie robili biskup z proboszczem.
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #51 dnia: Marca 31, 2009, 00:01:42 am »

@P. EP
Co znaczy zwyczajna sprawa? Współżycie z dziewczynką nazywa Pan zwyczajną sprawą? Lewackie media może właśnie czekają na takie wypowiedzi, żeby potem móc nagłaśniać.

Zwyczajną sprawą nazywam obronę życia dwójki niewinnych dzieci przed czyhającymi na nie mordercami, dla których obrzydliwy gwałt był li tylko pretekstem.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #52 dnia: Marca 31, 2009, 06:26:41 am »


Coz, bardziej istotne jest to ze zabraklo delikatnosci w wypowiedziach, przez co wielu ludzi zostalo zwyczajnie zgorszonych. To nie byla zwyczajna sprawa. Za duzo bolesnych elementow sie na nia zlozylo. Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny. Wielu z ludzi zaangazowanych w sprawe dzialalo zapewne w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie bronie ich, ale warto byc troche bardziej powsciagliwym

Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny? A po jakie? Po lewacku rozlazłe i rozmyte? "Tak tak, nie nie" ma być. To była zwyczajna sprawa. 

Coz, bardziej istotne jest to ze zabraklo delikatnosci w wypowiedziach, przez co wielu ludzi zostalo zwyczajnie zgorszonych. To nie byla zwyczajna sprawa. Za duzo bolesnych elementow sie na nia zlozylo. Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny. Wielu z ludzi zaangazowanych w sprawe dzialalo zapewne w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie bronie ich, ale warto byc troche bardziej powsciagliwym

Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny? A po jakie? Po lewacku rozlazłe i rozmyte? "Tak tak, nie nie" ma być. To była zwyczajna sprawa. 

Wlasnie, czasami wypada zachowac rozsadek. Krzyk zazwyczaj budzi chec uciszania. Skutki akcji proboszcza i bp widzimy.

Cytuj
Nie wiem, nic o tym nie slyszalem.
Najwazniejsze, ze ma Pan fajny nick.
no i zebysmy zdrowi byli.

Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie - Jezus Chrystus

Zabraklo roztropnosci. A poza tym to nie wiem co pan bredzi.



Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #53 dnia: Marca 31, 2009, 06:29:15 am »

@ p. Jean Gabriel Perboyre

Przepraszam, a którego Jezusa miał Pan na myśli ? Bo to dosyć popularne imię w niektórych krajach. Stawiam na Jesusa Purasa - parę lat temu kierowcę rajdowego fabrycznej ekipy Citroena. Takie zdanie do niego by pasowało.

Skoro pan tak twierdzi.

Wie pan, Jezus mowil bysmy czasem dzialali sprytnie. Nie mam jednoznacznej recepty, ale moze trafi sie niebawem bardziej jaskrawy przyklad, ktory mozna wykorzystac w akcjach pro-life. Moze wykorzystywac wspomnienia tych, ktorzy mieli byc zabici w lonie  matki, a nie byli. Nie wiem.

Problem w tym, że nie chodziło tu o żadne "akcje pro-life". Akcje to sobie może podejmować jakiś działacz. Obowiązkiem pasterza jest dbać o swoje owce. I tak właśnie robili biskup z proboszczem.

Co i jak zrobili to juz wiemy. Pisalem tez o tym. Nie trzeba bylo robic takiego harmideru o tych ekskomunikach
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #54 dnia: Marca 31, 2009, 13:24:02 pm »

Skoro pan tak twierdzi.
Hint - jak apostołowie zwracali się do Tego, którego Pan nazywa "Jezus"?

Co i jak zrobili to juz wiemy. Pisalem tez o tym. Nie trzeba bylo robic takiego harmideru o tych ekskomunikach
Harmider zrobiły media,. Jak zwykle.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #55 dnia: Marca 31, 2009, 13:28:39 pm »

Cytuj
Hint - jak apostołowie zwracali się do Tego, którego Pan nazywa "Jezus"?

Wybaczy pan odebralem posoborowe wychowanie. Nawet ksieza tak o nim mowia. Rozpedzilem sie i tyle.

Cytuj
Harmider zrobiły media,. Jak zwykle.

Mozna sie bylo tego spodziewac, temat byl idealny.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #56 dnia: Marca 31, 2009, 16:07:49 pm »

Cytuj
Cytuj
@P. EP
Co znaczy zwyczajna sprawa? Współżycie z dziewczynką nazywa Pan zwyczajną sprawą? Lewackie media może właśnie czekają na takie wypowiedzi, żeby potem móc nagłaśniać.

Fakt gwałtu na dziewczynce nie jest zwyczajną sprawą. Nie zmienia to niestety nic, że ukarano za to dwójkę niewinnych dzieci (ciąża była bliźniacza).
Temu nie przeczę. Ale określenie zwyczajna sprawa nie pasuje. W tym kontekście pomija to, że złem jest także gwałt, a szczególnie na dziewczynce. Bo brzmi jakby był zwyczajną sprawą. Zwyczajna jest w takim przypadku jak dla mnie kiedy kobieta chce sobie poużywać i w tenże skrajny sposób miga się od konsekwencji. A tak jest bardziej złożona.
@ P. EP
Cytuj
Zwyczajną sprawą nazywam obronę życia dwójki niewinnych dzieci przed czyhającymi na nie mordercami, dla których obrzydliwy gwałt był li tylko pretekstem.
To ma Pan rację, ale zabrzmiało jakby miał Pan na myśli całość (to co napisałem wyżej). Dlatego napisałem, że lewactwo lubi potem szastać takimi wypowiedziami. Trzeba tu być ostrożnym.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:50:46 pm »

)[/quote]
W naturze nie zdarzają się absurdy.
[/quote]
jak najbardziej się zdarzają!!! zw.ł medycyna świadkiem była nie jednego absurdu, nonsensu i paradoksu .


trudna sprawa, ale oczywiście już mnóstwo sędziów od razu w 1 poście wyroki swoje powydawało... (oczywiście sprawę dogłębnie poznano, problem przeniknięto, świadków przesłuchano...itd)
śmiać mi się chcę z niektórych wypowiedzi. na prawdę! ludzie, więcej pokory i powściągliwości, więcej dyskusji i argumentów, po co ten język pyszałko-jadowity? Nas też z trybuny będą sądzić i naszą miarą mierzyć.
zbyt mało informacji jest by pojąć tego newsa i tym bardziej z pełnym przekonaniem orzec.
Skoro biskup swoim autorytetem usprawiedliwiał i zapewne więcej wiedział niż tu (sic!) i w innych mediach przedstawiono tzn że jakieś okoliczności ku temu przemawiały, może  jeśli ratunek ( ?) dziewczyny był celem lekarzy a nie mord nienarodzonego to mamy do czynienia z moralną zasadą podwójnego skutku, a więc może nie ma nikt grzechu(prócz gwałciciela), ale podkreślam może, bo za mało wiadomości by móc zaklasyfikować.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!