Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:25:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji  (Przeczytany 10912 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 30, 2009, 07:37:42 am »

To jest ciężka sprawa. Dziewczynka była zgwałcona i miała 9 lat. Można przypuszczać że by nie przeżyła porodu. No i osobiście nie sądze aby była winna jakiegokolwiek  grzechu w tej sprawie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 30, 2009, 07:40:28 am »

To jest ciężka sprawa. Dziewczynka była zgwałcona i miała 9 lat. Można przypuszczać że by nie przeżyła porodu. No i osobiście nie sądze aby była winna jakiegokolwiek  grzechu w tej sprawie.

Ona grzechu na bank nie popelnila. Chodzi o jej otoczenie. A co by nie mowic w tej sprawie, budzacej skrajne zreszta emocje, zabraklo delikatnosci. Gromkie oswiadczenia o ekskomunice w tej akurat sprawie, choc sprawiedliwe , nie byly do konca przemyslane. Choc z drugiej strony trudno oceniac. Informacje przeszla przez sitko lewackich mediow...
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 30, 2009, 08:39:40 am »

To jest ciężka sprawa. Dziewczynka była zgwałcona i miała 9 lat. Można przypuszczać że by nie przeżyła porodu. No i osobiście nie sądze aby była winna jakiegokolwiek  grzechu w tej sprawie.

Argumenty typu "można przypuszczać" podnoszą mi ciśnienie. Lekarze są od ratowania w wypadku zagrożenia, a nie wtedy, kiedy "można przypuszczać", że kiedyś zaistnienie zagrożenie życia. Gdyby cholerni mordercy, co się lekarzami zwą, spowodowali śmierć dzieci przy ratowaniu życia matki, nikt by złego słówka nie pisnął - c'est la vie. Ale oni zabili, bo być może, kiedyś, ale nie na pewno, mogłoby się coś złego stać.

Przepraszam, ale na tym forum nie spodziewałem się proaborcyjnych wypowiedzi. (Każde zdanie typu "bo to ciężka sprawa" jest proaborcyjne)

A - za KAŻDĄ aborcję należy się aborterowi i pomocnikom ekskomunika. Nawet nie to, że się należy. Sami ją zaciągają.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 08:41:23 am wysłana przez EP » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #33 dnia: Marca 30, 2009, 14:20:12 pm »

To jest ciężka sprawa. Dziewczynka była zgwałcona i miała 9 lat. Można przypuszczać że by nie przeżyła porodu. No i osobiście nie sądze aby była winna jakiegokolwiek  grzechu w tej sprawie.

Argumenty typu "można przypuszczać" podnoszą mi ciśnienie. Lekarze są od ratowania w wypadku zagrożenia, a nie wtedy, kiedy "można przypuszczać", że kiedyś zaistnienie zagrożenie życia. Gdyby cholerni mordercy, co się lekarzami zwą, spowodowali śmierć dzieci przy ratowaniu życia matki, nikt by złego słówka nie pisnął - c'est la vie. Ale oni zabili, bo być może, kiedyś, ale nie na pewno, mogłoby się coś złego stać.

Przepraszam, ale na tym forum nie spodziewałem się proaborcyjnych wypowiedzi. (Każde zdanie typu "bo to ciężka sprawa" jest proaborcyjne)

A - za KAŻDĄ aborcję należy się aborterowi i pomocnikom ekskomunika. Nawet nie to, że się należy. Sami ją zaciągają.

Coz, bardziej istotne jest to ze zabraklo delikatnosci w wypowiedziach, przez co wielu ludzi zostalo zwyczajnie zgorszonych. To nie byla zwyczajna sprawa. Za duzo bolesnych elementow sie na nia zlozylo. Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny. Wielu z ludzi zaangazowanych w sprawe dzialalo zapewne w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie bronie ich, ale warto byc troche bardziej powsciagliwym
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 30, 2009, 14:30:34 pm »

A - za KAŻDĄ aborcję należy się aborterowi i pomocnikom ekskomunika. Nawet nie to, że się należy. Sami ją zaciągają.
W to nie wątpię, ale akurat w tym konkretnym przypadku nie należało moim zdaniem sprawy nagłaśniać. Dla dobra niczemu nie winnej dziewczynki.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 30, 2009, 15:20:25 pm »

Nie jestem zwolennikiem aborcji. Jestem natomiast zrozumieć dramat tej dziewczynki.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 30, 2009, 16:10:25 pm »

Nie jestem zwolennikiem aborcji.
Cóż za oryginalna deklaracja na tym forum ;-)

Jestem natomiast [w stanie] zrozumieć dramat tej dziewczynki.
A ktoś wie, czego ONA chciała? Bo z wypowiedzi ich proboszcza wynika, że jej matka podpisała coś, czego nawet nie potrafiła przeczytać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 30, 2009, 17:06:13 pm »

Nie jestem zwolennikiem aborcji.
Cóż za oryginalna deklaracja na tym forum ;-)

Jestem natomiast [w stanie] zrozumieć dramat tej dziewczynki.
A ktoś wie, czego ONA chciała? Bo z wypowiedzi ich proboszcza wynika, że jej matka podpisała coś, czego nawet nie potrafiła przeczytać...

Zastanawiam sie czy proboszcz z biskupem nie zaangazowali sie w sprawe, ktora wzielo juz na zab lewactwo. Walka w przegranych sprawach nie ma czasem sensu. Aborcji i tak dokonano, bp wywolal skandal zbyt gromkimi deklaracjami, zabraklo wyczucia... Tak mi sie zdaje w kazdym razie.
A co chciala 9-latka?? Wybaczy pan, ale kto pyta o zdanie 9-latke po takich traumatycznych przezyciach w dodatku?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #38 dnia: Marca 30, 2009, 17:34:09 pm »

Jedno i drugie dziecko - de facto przedmiotem...
Zastanawiam sie czy proboszcz z biskupem nie zaangazowali sie w sprawe, ktora wzielo juz na zab lewactwo. Walka w przegranych sprawach nie ma czasem sensu.
Poddać się bez walki???

Aborcji i tak dokonano, bp wywolal skandal zbyt gromkimi deklaracjami, zabraklo wyczucia... Tak mi sie zdaje w kazdym razie.
A co chciala 9-latka?? Wybaczy pan, ale kto pyta o zdanie 9-latke po takich traumatycznych przezyciach w dodatku?
Milcząc wywołałby nie skandal a zgorszenie. Dobrze że zabrał głos, przypomina tym samym, że aborcja to zło. Nie znam okoliczności,. więc wypowiedzieć się nie mogę, ufam, ze dobrze rozeznał. (Jeśli nie - deklaracja wtedy nie jest nic nie warta. )
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 30, 2009, 17:50:11 pm »

Cytuj
Jedno i drugie dziecko - de facto przedmiotem...
Cytat: Jean Gabriel Perboyre  Dzisiaj o 17:06:13
Zastanawiam sie czy proboszcz z biskupem nie zaangazowali sie w sprawe, ktora wzielo juz na zab lewactwo. Walka w przegranych sprawach nie ma czasem sensu.
Poddać się bez walki???

Czasami walka z gory jest przegrana. Znam sprawe z medialnych doniesien i tak to wyglada. Szanse na zwyciestwo byly pogrzebane w momencie kiedy zjawilo sie lewactow. Medialna burza wokol biskupich deklaracji nikomu nie pomogla.

Cytuj
Milcząc wywołałby nie skandal a zgorszenie

Wychodze z zalozenia , ze z aborcja nalezy walczyc, ale w taki sposob by nie osiagac skutkow odwrotnych do zamierzonego celu. Jesli nie bylo szans na zwyciestwo to trzeba bylo milczec, a krucjate wszczynac w troche bardziej wygodnych okolicznosciach. Znalezc lepszy casus medialny
Nie chce oceniac, byc moze bp mial racje. Zwracam tylko uwage, ze sprawa jest bardzo niejednoznaczna
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 30, 2009, 18:00:34 pm »

Poddać się bez walki???
Czasami walka z gory jest przegrana.[/quote]
Po ludzku patrząc - tak.

Znam sprawe z medialnych doniesien i tak to wyglada. Szanse na zwyciestwo byly pogrzebane w momencie kiedy zjawilo sie lewactow. Medialna burza wokol biskupich deklaracji nikomu nie pomogla.
"pojawiają się media" = "wywieszamy białą flagę"? Za dzień/miesiąc/ rok/ 100 lat "lewactwo" jak pan to określił będzie na tyle silne, by zacząć otwartą walkę z Kościołem. Po ludzku patrząc - nie mamy szans. Niech się Pan przygotuje na mniejsze czy większe szykany, czy prześladowania, czy wręcz męczeństwo...

Wychodze z zalozenia , ze z aborcja nalezy walczyc, ale w taki sposob by nie osiagac skutkow odwrotnych do zamierzonego celu. Jesli nie bylo szans na zwyciestwo to trzeba bylo milczec, a krucjate wszczynac w troche bardziej wygodnych okolicznosciach. Znalezc lepszy casus medialny
Nie chce oceniac, byc moze bp mial racje. Zwracam tylko uwage, ze sprawa jest bardzo niejednoznaczna
Od kiedy dla1lewicowych  mediów liczy się prawda? Choćby przykład był najbardziej jednoznaczny, to potrafią przedstawić go tak, że i tak wyjdzie na to, że źli katolicy ograniczają prawa człowieka do legalnej aborcji.
Sprawa "Agaty" była jednoznaczna. Dzień po "fakcie" dziewczyna napisała na swoim blogu "Najgorszy koszmar się spełnił" i co? I nic. I tak według niektórych gazet tym złym, był ksiądz, który oferował jej najbardziej konkretną  pomoc. I do tej pory większość ludzi i tak w to wierzy.


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #41 dnia: Marca 30, 2009, 18:07:00 pm »

Cytuj
"pojawiają się media" = "wywieszamy białą flagę"? Za dzień/miesiąc/ rok/ 100 lat "lewactwo" jak pan to określił będzie na tyle silne, by zacząć otwartą walkę z Kościołem. Po ludzku patrząc - nie mamy szans. Niech się Pan przygotuje na mniejsze czy większe szykany, czy prześladowania, czy wręcz męczeństwo...

Wie pan, Jezus mowil bysmy czasem dzialali sprytnie. Nie mam jednoznacznej recepty, ale moze trafi sie niebawem bardziej jaskrawy przyklad, ktory mozna wykorzystac w akcjach pro-life. Moze wykorzystywac wspomnienia tych, ktorzy mieli byc zabici w lonie  matki, a nie byli. Nie wiem. Gdy przyjdzie czas na otwarta konfrontacje, gdy lewactwo otworzy przylbice to niech pan wie, ze na bank bede gotowy. Jesli chodzi o poswiecenie sie dla KK to chcialbym poswiecic wszystko.

Cytuj
Od kiedy dla1lewicowych  mediów liczy się prawda? Choćby przykład był najbardziej jednoznaczny, to potrafią przedstawić go tak, że i tak wyjdzie na to, że źli katolicy ograniczają prawa człowieka do legalnej aborcji.
Sprawa "Agaty" była jednoznaczna. Dzień po "fakcie" dziewczyna napisała na swoim blogu "Najgorszy koszmar się spełnił" i co? I nic. I tak według niektórych gazet tym złym, był ksiądz, który oferował jej najbardziej konkretną  pomoc. I do tej pory większość ludzi i tak w to wierzy.

I tu ma pan racje. Kosciol musi wiec inwestowac w swoje media. 
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 30, 2009, 18:17:11 pm »

Wie pan, Jezus mowil bysmy czasem dzialali sprytnie. Nie mam jednoznacznej recepty, ale moze trafi sie niebawem bardziej jaskrawy przyklad, ktory mozna wykorzystac w akcjach pro-life. Moze wykorzystywac wspomnienia tych, ktorzy mieli byc zabici w lonie  matki, a nie byli. Nie wiem.
"Agata" kiedyś dorośnie. Jeśli nie zadziała mechanizm wyparcia, czy racjonalizacji - ci co chcą dowiedzą się prawdy.

Gdy przyjdzie czas na otwarta konfrontacje, gdy lewactwo otworzy przylbice to niech pan wie, ze na bank bede gotowy. Jesli chodzi o poswiecenie sie dla KK to chcialbym poswiecic wszystko.
Też mam taką nadzieję. I o to się codziennie modlę ;-)

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #43 dnia: Marca 30, 2009, 18:32:55 pm »

Cytuj
"Agata" kiedyś dorośnie. Jeśli nie zadziała mechanizm wyparcia, czy racjonalizacji - ci co chcą dowiedzą się prawdy.

No, o taka szanse wlasnie chodzi.

Cytuj
Też mam taką nadzieję. I o to się codziennie modlę ;-)

Ja rowniez.
Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #44 dnia: Marca 30, 2009, 20:16:48 pm »


Coz, bardziej istotne jest to ze zabraklo delikatnosci w wypowiedziach, przez co wielu ludzi zostalo zwyczajnie zgorszonych. To nie byla zwyczajna sprawa. Za duzo bolesnych elementow sie na nia zlozylo. Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny. Wielu z ludzi zaangazowanych w sprawe dzialalo zapewne w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie bronie ich, ale warto byc troche bardziej powsciagliwym

Nie powinno sie tu tak latwo siegac po jednoznaczne oceny? A po jakie? Po lewacku rozlazłe i rozmyte? "Tak tak, nie nie" ma być. To była zwyczajna sprawa. 
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: L"Osservatore Romano broni lekarzy ktorzy dokonali aborcji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!