Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:02:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209227 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #495 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:54:38 pm »

Par. Przemienienia Pańskiego K-ce 1 sierpnia - suma odpustowa 11:00 główny celebrans ks. Grzegorz Olszewski - kanclerz kurii - oczywiscie 2 ME
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #496 dnia: Sierpnia 03, 2010, 00:04:09 am »

Deo gratias, że neoprezbiterzy z WSD w Tarnowie umieją korzystać z innej formy aktu pokutnego niż "Panie, który..." - szkoda tylko, że nie Confiteor i wykorzystują Kanon Rzymski.  Trzeba zaznaczyć ten dzień w kalendarzu, bo proboszcz używa tylko w Wielki Czwartek. Dziś niestety ostatnia niedziela Księdza Neoprezbitera u nas :(

O, moja diecezja. A u mnie w tym roku nawet w Wielki Czwartek II ME - wyjątkowo na szczęście..

A Kolega pochodzi z gminy Radłów? :)
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #497 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:47:11 pm »

Oglądają Państwo Mszę za pana Prezydenta z warszawskiej archikatedry?

Ksiądz prymas zaczyna ME i mówi: Zaprawdę święty jesteś Boże i sł....źródło wszelkiej świętości

Czyli już była szansa na trójeczkę, ale nie! Musiała być dwójeczka. Jak przystało na uroczystą Mszę.
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #498 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:53:37 pm »

Abp Nycz lata po nawie z grabulą... Aż żal patrzeć...
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #499 dnia: Sierpnia 06, 2010, 18:18:28 pm »

No, nie podobało mi się to. Mszy bałem się oglądać całej, włączyłem tuż przed Komunią Świętą, żeby sprawdzić, jak się episkopat do swoich zarządzeń ustosunkuje.
Gdzieś w diecezji kaliskiej:
6.08.10 - II ME
5.08.10 - III ME
4.08.10 - V ME
3.08.10 - II ME
2.08.10 - V ME
1.08.10 - III ME
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
kuba
Gość
« Odpowiedz #500 dnia: Sierpnia 07, 2010, 00:33:23 am »

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego i św. Walentego w Galewie
Msza odpustowa, na balkonie, godz. 17.00
III ME
ładne kazanie
na końcu wtręt "pięknym zwyczajem z Zachodu podziękujmy proboszczowi aplauzem".
Komunikowało dwóch księży i trzech szafarzy, pozostali księża obok odpoczywali
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


ME
« Odpowiedz #501 dnia: Sierpnia 07, 2010, 00:58:32 am »

01.08. Msza polowa na Szczeblu,główny celebrans ks.dr Nęcek-III ME,Msza na drewnianym stole koło tablicy upamiętniającej JPII,ale bez jego wizerunku itp.,stół raczej tylko do Mszy przeznaczony,były świece 3 i mały krzyżyk ołtarzowy.jak na Nom polowy-nieźle.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #502 dnia: Sierpnia 08, 2010, 09:54:23 am »

W moim parafialnym dzisiaj młody wikary niechcący popełnił ciekawy eksperyment - po Akcie Pokuty (I forma) zakończenie zaśpiewał. Wierni odśpiewali odpowiedź "Amen" i automatycznie 90% ludzi usiadło :)
Wg mnie piękny dowód na to jak zrozumienie języka liturgii wpłynęło na jej świadome przeżywanie.
Poza tym standardowo II ME, prefacja śpiewana i chyba z 15 razy użyte słowo "Eucharystia" w znaczeniu Najświętszej Ofiary. Kazanie zgrabne - krótkie a treściwe.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2010, 09:57:30 am wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #503 dnia: Sierpnia 09, 2010, 11:27:12 am »

W moim parafialnym dzisiaj młody wikary niechcący popełnił ciekawy eksperyment - po Akcie Pokuty (I forma) zakończenie zaśpiewał. Wierni odśpiewali odpowiedź "Amen" i automatycznie 90% ludzi usiadło :)

Mnie się podoba na tridentinie, gdy jest więcej niż jedna kolekta, a ludziki po pierwszym Amen gremialnie siadają, a tu nagle Oremus! i konsternacja :-)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #504 dnia: Sierpnia 09, 2010, 13:16:49 pm »

...i konsternacja :-)
Bo zamiast siedzieć z tyłu lub na chórze, trza siednąć z przodka, jak kiedyś, toby plebs wiedział.... ;)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #505 dnia: Sierpnia 09, 2010, 19:56:12 pm »

08.08.2010, parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Rabka- Zdrój, godz. 19.00, II ME, ale Komunia na klęcząco, a w kazaniu o tym, że w kawałku chleba na Mszy przyjmujemy samego Stwórcę Kosmosu, prawdziwego Boga. I ogólnie raczej bardzo w porządku tam jest- jakby ktoś był w Rabce, to bardziej tam polecam niż inne kościoły w Rabce. Nie ma szafarzy, a w Marii Magdaleny są, jest Komunia tylko na klęcząco, a w Marii Magdaleny na klęcząco i na stojąco, no i jakoś tak ogólnie raczej w porządku. :) Jedyny minus- obraz JPII w bocznej nawie. Kościół ogólnie też nie jest brzydki. Ołtarz jest jedynie stołowy, ale chyba jest to stary ołtarz tylko wyjęty i tak odstawiony- to moja hipoteza, bo jest kamienny, a ponoć prezbiterium było już w 1927 roku zrobione- http://www.polskaniezwykla.pl/attraction/-295483648.id Ta blacha na górze tylko nieładna- mogliby na brąz pomalować. ;)W środku jak na II zdjęciu- http://mieszkancy.rabka.pl/index.php?id=516&option=com_content&task=view  Więcej zdjęć tutaj-http://www.mm-veto.pl/rabka.php. Posoborowe ekscesy też się ponoć zdarzają- w sensie jakiś koncert z muzykami w prezbiterium, ale poza tym nie najgorzej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #506 dnia: Sierpnia 15, 2010, 13:53:43 pm »

15.08.2010
9:20
Koszarawa. św. Karola Boromeusza
2ME
Msza z asystą diakona, ale jakiego diakona! Będą z Niego ludzie! Celebrans w non-ajronowym plastikowym Scheissie, a diakon w eleganckiej, przedsoborowej dalmatyce z podbiciem (pewnie przywiózł ze sobą). Podczas udzielania Komunii świętej, diakon POCHYLAŁ się nad każdym klęczącym, czynił Hostią malutki znak krzyża i dopiero po 2-3 sekundach komunikował. Maiłem dziwne uczucie, że w myślach odmawia "Ciało...niechaj cię strzeże na życie wieczne". Po zakończeniu komunikowania odebrał od ministranta patenę i oczyścił ją dopiero przy tabernakulum!!!! Dla stałej załogi tej świątyni takie zachowanie jest nie do pomyślenia! Po Mszy nastąpiło błogosławieństwo przyniesionych ziół - celebrans pobłogosławił, a następnie diakon z ministrantem uzbrojony w aspergilium przeszedł się nawą i zaczął kropić. Poczułem się, jak u nas na asperges - diakon nikogo nie pominął, wody nie żałował, co 2-3 ławki zatrzymywał się, aby nasączyć kropidło, nie zapomniał nawet solidnie zamachnąć się i posłać czterech szlagów wodnych na chór :-) Muszę zdobyć do niego jakiś kontakt, bo widzę, że mamy dobry materiał na pobożnego kapłana.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #507 dnia: Sierpnia 15, 2010, 15:10:46 pm »

15.08.2010, g. 11:30 suma odpustowa, gdzieś na Górnym Śląsku.

Główny celebrans (wikary) w trakcie Sanctus otworzył Mszał na Kanonie, który chciał odmówić, co spotkało się z szybką interwencją proboszcza. Odmówiono III ME.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #508 dnia: Sierpnia 15, 2010, 21:02:18 pm »

Tak się złożyło, że byłem dziś na dwóch Mszach, rano w małym kościółku a wieczorem w największej w moim regionie świątyni, bazylice mniejszej. W obu przypadkach nieśmiertelna II ME... Przed Mszą wieczorną nieszpory: psalmodia bez antyfon, psalmy nie te, które są na dziś przepisane w brewiarzu, reszta zgodnie z rubrykami. Coś mi się kojarzy takie zdanie z dekretu erekcyjnego, że bazylika powinna się charakteryzować wzorcową liturgią...
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #509 dnia: Sierpnia 17, 2010, 21:47:50 pm »

A ja dzisiaj byłem świadkiem baardzo nietypowych nadużyć liturgicznych...  :o

Ksiądz wyszedł do ołtarza, + , Pan z wami, i uwagaa... nie ma zagajki.. confiteor! I to jaki! Celebrans nie gapił się w tłum, ale schylił głowę i odmówił po cichu confiteor jak u stopni ołtarza, później modlitwa też żadnego puszczania żurawia po wiernych (takie versus populum mogę zrozumieć :P ), potem ewangelia- skłonił sięw stronę tabernakulum zamiast ołtarza, przeżegnał się, coś szeptał, odczytał modlitwę wiernych i ewangelię od ołtarza (nie wiem dlaczego specjalnie przeniósł się z ambony na ołtarz?), no i potem pojechał na całego po bandzie, na ofiarowanie kreślił znak krzyża kielichem i pateną, łączył palce, doksologię zrobił "po staremu" (i nie zaśpiewał.. :( ), prefacja bardzo podkreślająca ofiarny charakter mszy, II ME... pomyślicie, że wzorowo... a wcale nie.. i dlatego nie mogę dalej dojść do siebie bo zasadniczo wykroczenia liturgiczne najczęściej są "w lewo", a tutaj... no cóż, kreślenie znaków krzyża podczas offetorium nie istnieje w tej formie obrządku sorry- nadużycie, co to za jakieś robienie doksologii po swojemu (nawet jak po trydencku?), w ogóle to olał rubrykę mówiącą o skłonie głowy na "przede wszystkim z Najświętszą Maryją Zawsze Dziewicą.." a kłaniał się na wezwania "Jezus Chrystus"... nie wiem, może obrządki się pomyliły? I na koniec to już w ogóle zmienił tekst ME i powiedział "umacniaj w jedności". Kryptolefeber jeden ;D . Mieszane mam uczucia trochę, wielki plus za pobożność, naprawdę czuło się że Msza się sprawuje a nie przegaduje, ale bez jaj żeby wymyślać nowe rubryki  >:( No i na koniec Sancte Michael ! Ha! Ful wypasior ;D

P.S. Ksiądz gościnnie odprawiał mszę poranną. Nie jest wikarym.. Kilka razy go widziałem w koncelebrze.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!