Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 17:21:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209377 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #450 dnia: Lutego 18, 2010, 09:17:25 am »

A to na pewno w katolickim kościele było ?  ???
A może się Pan pomylił i przypadkiem wszedł do jakiegoś masońskiego przybytku ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #451 dnia: Lutego 18, 2010, 10:58:39 am »

Parafia w jedności z Rzymem podobno. Choć o Motu Proprio, na ten przykład, też nigdy nic nie słyszeli.
O zgrozo z tego samego wydawnictwa korzysta większość parafii, w których miałem okazję słyszeć Modlitwę Powszechną. Tylko z dzieciństwa pamiętam jeszcze taką grubą księgę z modlitwami powszechnymi przewidzianymi na każdy dzień roku, które corocznie się powtarzały. Tam wezwania były przemyślane, zgodne z zasadami formułowania wezwań i nauczaniem Kościoła. Wraz z pojawieniem się MP Hlondianum tamta księga zniknęła bez śladu...
Chyba napiszę do wydawnictwa, żeby mi wytłumaczyli jakie jeszcze znają "kościoły".
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #452 dnia: Lutego 18, 2010, 11:15:23 am »

Boli, jak się słucha tych wezwań... Stąd często Szymuś często je zmienia / opuszcza , coby były bardziej doktrynalnie poprawne. Mam nadzieję, że mi Bóg wybaczy.
Zapisane
Taki sobie o...
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #453 dnia: Lutego 18, 2010, 16:12:36 pm »

O tak. Zazwyczaj wystarczało mi przeredagowywanie bądź opuszczanie niektórych wezwań, ale - gdy to wczoraj zobaczyłem to poszedłem do zakrystii wygrzebałem z dna szafy książkę z modlitwami powszechnymi na cały rok i schowałem ten segregator. Modlitwa na dziś był równie dziwna...
Zapisane
Deo gratias
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #454 dnia: Lutego 18, 2010, 17:08:54 pm »

U mnie wciąż sie korzsysta z tej ksiązki :)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #455 dnia: Lutego 18, 2010, 22:51:35 pm »

wczoraj w modlitwie wiernych modliliśmy się o jedność wszystkich narodów, społeczeństw i - uwaga - kościołów. W drugim wezwaniu było coś o "sakramentach inicjacji chrześcijańskiej", a nie dalej jak w ubiegłą niedzielę prosiliśmy o zjednoczenie rządów wszystkich państw dla dobra ludzkości.

W bazylice piekarskiej także to słyszałem! Po tym "zjednoczonym rządzie" to mnie ciarki przeleciały i nie odpowiedziałem "wysłuchaj nas..."
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #456 dnia: Lutego 20, 2010, 09:31:13 am »

W bazylice piekarskiej także to słyszałem! Po tym "zjednoczonym rządzie" to mnie ciarki przeleciały i nie odpowiedziałem "wysłuchaj nas..."

Często zastanawiam się kto układa te wezwania. Czasami tak skrajnie beznadziejne, że aż nóż w kieszeni się otwiera.
Zapisane
tatanka45
adept
*
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #457 dnia: Lutego 20, 2010, 17:21:46 pm »

...ale wczoraj w modlitwie wiernych modliliśmy się o jedność wszystkich narodów, społeczeństw i - uwaga - kościołów...
U mnie to samo. Po Mszy św. podeszłem do księdza z pytaniem jak mam to rozumieć, przecież w Credo jest mowa o jednym Kościele...? Na tą wątpliwość nie potrafił mi odpowiedzieć, ma wątpliwości (przed zadaniem mojego pytania chyba nie miał) i powiedział, że raczej jakiś teologów powinienem zapytać. I tak jestem zadowolony...
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #458 dnia: Lutego 20, 2010, 17:33:42 pm »

...ale wczoraj w modlitwie wiernych modliliśmy się o jedność wszystkich narodów, społeczeństw i - uwaga - kościołów...
U mnie to samo. Po Mszy św. podeszłem do księdza z pytaniem jak mam to rozumieć, przecież w Credo jest mowa o jednym Kościele...? Na tą wątpliwość nie potrafił mi odpowiedzieć, ma wątpliwości (przed zadaniem mojego pytania chyba nie miał) i powiedział, że raczej jakiś teologów powinienem zapytać. I tak jestem zadowolony...
Brawo! Trzeba zadawać trudne pytania ;)
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #459 dnia: Lutego 22, 2010, 12:39:30 pm »

U mnie w parafii była wczoraj (przed rozesłaniem) "nowenna o beatyfikację sługi Bożego"... Jak to nie jest "kult publiczny", to co jest?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #460 dnia: Lutego 22, 2010, 15:57:01 pm »

To jest nowy "Adwent całego Kościoła Posoborowego obrządku zniszczonego"
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #461 dnia: Lutego 22, 2010, 22:39:56 pm »

Z okazji katedry św. Piotra kanon.

Chrystus Król staje się tradycyjny coraz bardziej ;)
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #462 dnia: Lutego 26, 2010, 15:51:59 pm »

a u mnie przedwczoraj miała miejsce nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. przy bocznym ołtarzu! no a potem koncelebra..
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #463 dnia: Marca 01, 2010, 09:47:46 am »

W mojej Parafii wczoraj było bardzo dobre kazanie ks. Proboszcza o Krzyżu św. Z licznymi cytatami z "Ducha Liturgii" kard. Ratzingera, ze wzmianką o przywróceniu zgody na odprawianie Mszy św. w rycie tradycyjnym. I nowe ustawienie krzyża na ołtażu (tak, jak zaleca to obecny Papież).
Niestety - II ME i 9 ministrantek.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #464 dnia: Marca 01, 2010, 19:50:56 pm »

OOO czyli na Glinicach tradycyjny ołtarz??? az przejde sie tam na Msze:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!