Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 18:08:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209148 razy)
kuba
Gość
« Odpowiedz #435 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:32:40 pm »

To i tak lepiej - u mnie trzy tygodnie temu zamiast kazania były wyznania p. Romanowskiego, a tydzień później "Niespodzianka! Zamiast homilii będzie koncert pastorałek w wykonaniu dzieci z parafii! Po Mszy, w auli! Zapraszamy, dzieci są w wystrzałowej formie"
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #436 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:37:17 pm »

No to ja ze wstydem dodam, że wczoraj (w niedzielę), w NOMie uczestnicząc również to samo słówko pomyślałem, które Pan Pjo użył, a Pana Martinusa zgorszyło. W kosciele, na Mszy!

W ramach "homilii" (do tej pory byłem przekonany, że homilia, w odróżnieniu od kazania powinna się odnosić do czytań na dany dzień przypadających, ale wczoraj kaznodzieja pozbawił mnie tego złudzenia, nazywając to co słyszałem właśnie "homilią") odbyła się reklama jakichś "Warsztatów wiary", czy czegoś o zbliżonej nazwie. Po księdzu wystąpiła (oczywiście w ramach tej "homilii") Małgosia. Nie Pani Małgorzata, nie Pani Małgosia, tylko właśnie Małgosia. Tak ją przedstawił kaznodzieja, a później ona sama.
Podeszła do pulpitu i opowiadała jak to kiedyś żyła w grzechu. Było jej źle. A nawet bardzo źle. A może nawet gorzej. Ale poszła na reklamowane właśnie "Warsztaty" i już jest wspaniale. A może jeszcze lepiej. Od tego czasu "wielbi Pana". I już nie żyje w grzechu.

PS. 1: Czasownik użyty przez Pana Pjo pomyślałem wyłącznie w odniesieniu do tego co mówiła. Na pewno nie w odniesieniu do Małgosi... ;)
PS. 2: Zastanawiam się czy to nie była jakaś reklama neoństwa, chociaż nazwa nie padła. "Warsztaty" odbywać się mają przez siedem kolejnych niedziel, a później przez sześć sobotnich wieczorów będą nabożeństwa. Pytanie do znawców: czy to neony, czy jeszcze coś innego?
PS. 3: Żeby poza bokotematem nawiązać do tematu: była oczywiście dwójeczka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 23:43:24 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #437 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:21:01 am »

w regulaminie jasno stoi, że nie używa się na forum wulgaryzmów.

Rozumiem Pana i podziwiam delikatnosc, z jaka zwrocil Pan uwage na zlamanie regulaminu.
Postaram sie rownie delikatnie zwrocic uwage na fakt, ze i Pan lamie regulamin, w ktorym stoi rownie jasno tekst "zabrania się zamieszczania cytatów wypowiedzi innych dyskutantów, których obszerność znacznie przekracza własną wypowiedź."
Pozdrawiam :)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #438 dnia: Stycznia 12, 2010, 11:28:54 am »

Z tymi ME to jest różnie. Ja osobiście przekładając kartki w mszale na NOMie proboszczowi, zawsze otwieram na 3 ME. Czasami macha palcem (albo kładzie 2 palce na ołtarzu- że chce 2 ME). W sumie pracowałem nad nim 4 lata i Kanon używa w Wielki Czwartek a od grudnia 2009 i na Pasterce :) Co do 3 ME to trwało to 2 lata....
Wariant szybszy - wyrwać IIME z mszału ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #439 dnia: Stycznia 12, 2010, 11:56:08 am »

"pokój nam wszystkim"
Swoją drogą tekst  "pokój z tobą" albo "pokój wam wszystkim" nie był by lepszy?

Przepisy NOM-owe nie przewidują ŻADNEJ aklamacji przy przekazywaniu pokoju. Co najwyżej wierni mogą mówić sobie wzajemnie "pax TIBI" czy "pokój TOBIE"
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #440 dnia: Stycznia 12, 2010, 11:59:02 am »

Wariant szybszy - wyrwać IIME z mszału ;D

Skleić.

A ja chyba zrobię takie ulotki A4 i będę rozsyłać po parafiach:

Czy wiesz, że...

w Mszale Rzymskim dla Diecezji Polskich oprócz 2ME znajdują się jeszcze inne Modlitwy Eucharystyczne?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #441 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:22:16 pm »

Przepraszam, jestem młodszy może nie wypada abym zwracał Panu uwagę, ale troche mnie zniesmaczyło użyte przez Pana słowo, w regulaminie jasno stoi, że nie używa się na forum wulgaryzmów.

Rozumiem pańskie rozgoryczenie, ale w moim, śląskim, regionalnym kręgu kulturowym, to słowo w znaczeniu "godo gupoty" jest uznawane za amplifikator emocjonalny, a nie wulgaryzm. Podobnież, jak słowo "dupa", którym to słowem bp. Herbert Bednorz publicznie obdarzył podczas liturgii swego sekretarza, który mu założył mitrę tyłem na przód (Łostow Jasiu, niech wszyskie widzą, żeś dupa) :-)
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #442 dnia: Stycznia 12, 2010, 14:31:41 pm »

A ja chyba zrobię takie ulotki A4 i będę rozsyłać po parafiach:

Czy wiesz, że...

w Mszale Rzymskim dla Diecezji Polskich oprócz 2ME znajdują się jeszcze inne Modlitwy Eucharystyczne?



;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #443 dnia: Stycznia 28, 2010, 23:16:41 pm »

Co Panstwo powiedza na taka msze swieta z poboznej Holandii?
http://player.omroep.nl/?aflID=10612053
Bardzo blisko moich wyobrazen dotyczacych normalnej parafialnej liturgii, a mysle, ze do przyjecia nawet dla wielkich krytykow tzw. NOMu.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #444 dnia: Stycznia 28, 2010, 23:41:39 pm »

Cos dla ludzi o mocnych nerwach - zeby nie bylo zbyt optymistycznie...
http://player.omroep.nl/?aflID=10472452
Nie dosc, ze nie moge sie polapac, ktora to czesc mszy swietej, to nie moglem znalezc oltarza - w koncu znalazlem, kiedy celebrans przy nim stanal... - i zwatpilem...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2010, 23:44:25 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #445 dnia: Stycznia 29, 2010, 00:34:04 am »

wnętrze tego drugiego kościoła widziałam lajf. mam nawet chyba zdjęcie "ołtarza". w ogóle mam parę ciekawych zdjęć z Brukseli. jutro muszę poszukać.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #446 dnia: Stycznia 29, 2010, 01:01:31 am »


Bardzo blisko moich wyobrazen dotyczacych normalnej parafialnej liturgii, a mysle, ze do przyjecia nawet dla wielkich krytykow tzw. NOMu.
Jakby tu powiedziec... Hmm... No niby... ale jednak...
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #447 dnia: Stycznia 29, 2010, 08:38:33 am »

"pokój nam wszystkim"
Swoją drogą tekst  "pokój z tobą" albo "pokój wam wszystkim" nie był by lepszy?

Przepisy NOM-owe nie przewidują ŻADNEJ aklamacji przy przekazywaniu pokoju. Co najwyżej wierni mogą mówić sobie wzajemnie "pax TIBI" czy "pokój TOBIE"

Jak po polsku, to ma się mówić: "Pokój Pański niech zawsze będzie z tobą" lub"Pokój z tobą".
Na to odpowiada się "Amen". Wg ustaleń KEP.
Wiem, bo jak muszę stosować to stosuję. No i nauczyłem tych co mi muszą przekazywać, co mają mi odpowiadać.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #448 dnia: Lutego 12, 2010, 15:40:41 pm »

Kanon Rzymski użyty został we wtorek 9 lutego na moją prośbę a już wczoraj na Mszy ze wspomnieniem objawienia się NMP w Lourdes nie dość, że kanon to jeszcze i skrzypce poszły w ruch.

Pobożna parafia Chrystusa Króla na warszawskim Targówku ;)
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #449 dnia: Lutego 18, 2010, 09:06:58 am »

To może nie do końca "ME - lotek", bardziej "MW - lotek", ale wczoraj w modlitwie wiernych modliliśmy się o jedność wszystkich narodów, społeczeństw i - uwaga - kościołów. W drugim wezwaniu było coś o "sakramentach inicjacji chrześcijańskiej", a nie dalej jak w ubiegłą niedzielę prosiliśmy o zjednoczenie rządów wszystkich państw dla dobra ludzkości. Chodzi o segregator wydawnictwa Hlondianum, gdyby ktoś miał wątpliwości.
Czy to ja jestem przewrażliwiony, czy zalewa nas potok wypaczonej doktrynalnie i europropagandowej NOMo... nowomowy? Czy oni w ogóle mają jakieś dopuszczenie do użytku liturgicznego?  ::)
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!