Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:01:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209226 razy)
magl
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #420 dnia: Grudnia 27, 2009, 01:25:36 am »

Gdynia św. Wawrzyńca. Prawie super - śpiewane i wg rubryk. Niestety III ME plus komunia szpalerowa
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #421 dnia: Grudnia 27, 2009, 08:59:40 am »

Dopiero dzisiaj na mszy na ktorej sluzylem namawialem ksiedza, w czasie psalmu responsoryjnego zeby odmowil I ME, bo jest tam sw. Szczepan wymieniony. I odmowil.
Odmówił prośbie czy modlitwę? ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #422 dnia: Grudnia 27, 2009, 11:58:01 am »

Odmowil modlitwe :) Choc dlugo sie wzdragal
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #423 dnia: Grudnia 28, 2009, 15:04:51 pm »

24 XII - Konkatedra na Kamionku g 13:00 - Msza św celebrowana przez Ordynariusza .  IIIME.  (a myślałem, ze będzie Kanon :(
Minusy - w zasadzie tylko 3:
- NOM ;)
- Scholka z gitarrą (zachowała się przyzwoicie, gitarrę wyciągnęli tylko na jeden utwór, w dodatku niezatwierdzony do użytku liturgicznego!!!)

25 XII - Par. Chrystusa Króla, g. 16:00 - IIIME  (dużo minusów - w tym ministrantka(!)...)
26 XII - Konkatedra na Kamionku g 13:00 IIME, (błogosławieństwo małżeństw...)
Jeden wielki minus - scholka...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #424 dnia: Grudnia 28, 2009, 18:24:54 pm »

25 XII - Par. Chrystusa Króla, g. 16:00 - IIIME  (dużo minusów - w tym ministrantka(!)...)

Ale nie na Targówku, to jest niemożebne :P
U mnie nie ma ani godziny 16 ani ministrantek.

Jednak na moją prośbę na godz. 18.30 26 grudnia kanon został wzięty :>
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #425 dnia: Grudnia 28, 2009, 18:28:59 pm »

Może to chodzi o kościół pallotynów na Skaryszewskiej? Chyba też ma wezwanie Chrystusa Króla
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #426 dnia: Grudnia 28, 2009, 18:32:22 pm »

Kościół Chrystusa Króla Pokoju w Warszawie 
Na początku XX w. w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej 12 został zbudowany kościół mariawicki. Z czasem mariawici, nie będąc w stanie utrzymać świątyni, sprzedali ją na magazyn budowlany. 25 marca 1927 pallotyni odkupili obiekt i założyli dom Stowarzyszenia. 30 kwietnia 1927 poświęcił go bp Stanisław Gall.

Kościół poważnie ucierpiał w 1939 i ówczesny rektor - ks. Józef Szykowski natychmiast przystąpił do odbudowy. Na bazie wcześniejszych fundamentów znacznie powiększył kościół według projektu inż. Stanisława Marzyńskiego. Poświęcenia kościoła dokonano w listopadzie 1941, a w czasie wojny wnętrze wzbogaciło się m.in. o obraz Chrystusa Króla autorstwa Adama Styki.

W 1980 postanowiono obiekt rozebrać pozostawiając jedynie wieżę i fronton starego kościoła. Dzięki temu świątynia została rozbudowana z zachowaniem historycznego wejścia. W 1985 zbudowano nowy kościół na planie ośmiokąta.

Obok kościoła wybudowano budynek mieszkalny i klasztorny, w którym mieści się obecnie siedziba pallotyńskiego Zarządu Prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #427 dnia: Grudnia 28, 2009, 19:16:59 pm »

Może to chodzi o kościół pallotynów na Skaryszewskiej? Chyba też ma wezwanie Chrystusa Króla
Teen kościół właśnie.
Inna sprawa że ministrantka obsługiwała tylko dzwonek na podniesienie, a resztę czasu przesiedziała przerażona schowana za choinką...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #428 dnia: Grudnia 28, 2009, 20:19:39 pm »

Tak, rzeczywiście, zapomniałem o Skaryszewskiej ;)

Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #429 dnia: Stycznia 10, 2010, 20:33:33 pm »

Rodzina zamówiła dwa NOM-y, tośmy se pouczestniczyli:

9.1.2010 - Bytom, św. Anny
msza z formularza niedzielnego
Zagajenie, 3x mi mi mi, bla bla bla  - zmiłuj się nad nami
Gloria z prędkością pociągu ekspresowego
list biskupa gliwickiego
po liście trzyzdaniowe kazanie, m.in. "Niedziela której obchody rozpoczęliśmy tą wigilią..."
nieśmiertelna dwójeczka
"przekażMY sobie znak pokoju" + do mikrofonu: "pokój nam wszystkim"

10.1.2010 - Katowice NMP Wspomożenia Wiernych
Lekcje i śpiewy wykonane przez egzaltowane panienki (jedna w ciąży) z przydepniętym zmysłem słuchu
pieśni (pastorałki aliturgiczne) w wykonaniu miejscowego chóru koła emerytów
kazanie o Chrzcie świętym (kaznodzieja przez kwadrans pierdolenia o niczym odmieniał słowo "wspólnota" przez wszystkie przypadki, "wspólnota jest gwarantem wiary u ochrzczonego", rodzice wylądowali dopiero na trzecim miejscu), podczas którego nie wspomniano ani słowem o SKUTKACH tego Sakramentu
nieśmiertelna dwójeczka
przekażMY sobie znak pokoju
Ogłoszenia - intencje mszalne na najbliższy tydzień: Poniedziałek ósma rano - koncelebra, PIERWSZA Msza za ...., DRUGA Msza za ...

Moje dzieci stwierdziły, że NOM-ów mają dość na conajmniej rok, obiecały, że już będą grzeczne i ucieszyły się, że jutro wieczorem jedziemy na NORMALNĄ Mszę świętą.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #430 dnia: Stycznia 10, 2010, 22:46:32 pm »

Rodzina zamówiła dwa NOM-y, tośmy se pouczestniczyli:
Właśnie się zastanawiałem, czemu Was nie było dzisiaj :-)
A co do interncji to zdaje się, że w Dąbrowie ich brak - wiec zawsze można tam zamówić - Msza jaka jest każdy zobaczy - ale zawsz to lesze niż NOM :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #431 dnia: Stycznia 11, 2010, 13:52:34 pm »

"pokój nam wszystkim"
Swoją drogą tekst  "pokój z tobą" albo "pokój wam wszystkim" nie był by lepszy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #432 dnia: Stycznia 11, 2010, 19:51:14 pm »

Rodzina zamówiła dwa NOM-y, tośmy se pouczestniczyli:

9.1.2010 - Bytom, św. Anny
msza z formularza niedzielnego
Zagajenie, 3x mi mi mi, bla bla bla  - zmiłuj się nad nami
Gloria z prędkością pociągu ekspresowego
list biskupa gliwickiego
po liście trzyzdaniowe kazanie, m.in. "Niedziela której obchody rozpoczęliśmy tą wigilią..."
nieśmiertelna dwójeczka
"przekażMY sobie znak pokoju" + do mikrofonu: "pokój nam wszystkim"

10.1.2010 - Katowice NMP Wspomożenia Wiernych
Lekcje i śpiewy wykonane przez egzaltowane panienki (jedna w ciąży) z przydepniętym zmysłem słuchu
pieśni (pastorałki aliturgiczne) w wykonaniu miejscowego chóru koła emerytów
kazanie o Chrzcie świętym (kaznodzieja przez kwadrans pierdolenia o niczym odmieniał słowo "wspólnota" przez wszystkie przypadki, "wspólnota jest gwarantem wiary u ochrzczonego", rodzice wylądowali dopiero na trzecim miejscu), podczas którego nie wspomniano ani słowem o SKUTKACH tego Sakramentu
nieśmiertelna dwójeczka
przekażMY sobie znak pokoju
Ogłoszenia - intencje mszalne na najbliższy tydzień: Poniedziałek ósma rano - koncelebra, PIERWSZA Msza za ...., DRUGA Msza za ...

Moje dzieci stwierdziły, że NOM-ów mają dość na conajmniej rok, obiecały, że już będą grzeczne i ucieszyły się, że jutro wieczorem jedziemy na NORMALNĄ Mszę świętą.
 


Przepraszam, jestem młodszy może nie wypada abym zwracał Panu uwagę, ale troche mnie zniesmaczyło użyte przez Pana słowo, w regulaminie jasno stoi, że nie używa się na forum wulgaryzmów. Rozumiem, że będąc zdenerwowanym "wypsnie" się czasem jakieś przekleństwo, ale chyba nie był Pan aż tak bardzo zdenerwowanym, żeby je napisać. Gdy się pisze, wyraża opinie etc... to z szacunku do innych, odbiorców, nie należy chyba takowych słów używać, zwłaszcza, że opisywał Pan sposób mówienia, i treśc jak mam rozumieć kazania wygłoszonego przez katolickiego kapłana. Można uzyć słów mniej wulgarnych i jednocześnie oddać swoje emocje.:) Pozdrawiam
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #433 dnia: Stycznia 11, 2010, 21:52:53 pm »

Przepraszam, ... Pozdrawiam

Pacyfikacja
Jego
Osoby

Proszę! Dziękuję! Życzę powodzenia!
;)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #434 dnia: Stycznia 11, 2010, 23:18:16 pm »

A ja pozwolę sobie stanąć w obronie pan pjo.
Pan pjo jest tu wojewodą na tym forum. A co wolno wojewodzie to... itd.
Jest takie zjawisko jak wulgaryzm emocjonalny. I ja, jeszcze w Adwencie będąc przypadkowo na NOMie jedyną mądrością, która wyniosłem z homilii było, że "warto by podczas wieczerzy wigilijnej zaspiewać jakąś kolędę.", też podsumowałbym to jako wykonywanie tej znanej nam nieprzyzwoitej czynności. Olał sobie homilię ks.homilista. Tyle.
 
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!