Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:29:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209232 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #390 dnia: Października 18, 2009, 15:20:51 pm »

Łagiewniki - 7:00 (by TV)
II ME.
(mimo to - na słuch - dość porządni sprawowana...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #391 dnia: Października 18, 2009, 19:09:47 pm »

dzisiaj byl w teleexpresie news, ze w jednym z kosciolow zrobili sale zabaw dla dzieci. pokazali. wygladala jak sala w przedszkolu. komentarz: Dzieki glosnikom ustawionym w sali zabaw dla dzieci rodzice beda mogli jednoczesnie bawic sie z dziecmi oraz uczestniczyc we  Mszy sw.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #392 dnia: Października 18, 2009, 21:03:52 pm »

Pallotyni na Skaryszewskiej - g 16:00 - II
 :-[

Ale był duży plus - ZERO przegadania... (i brak organów)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #393 dnia: Października 18, 2009, 23:21:55 pm »

dzisiaj byl w teleexpresie news, ze w jednym z kosciolow zrobili sale zabaw dla dzieci. pokazali. wygladala jak sala w przedszkolu.

Jak na Garncarskiej - tyle, że bez głośników :)))
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #394 dnia: Października 19, 2009, 10:34:51 am »

Na Garncarskeij jednak nie ma zjeżdżalni...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #395 dnia: Listopada 04, 2009, 21:52:48 pm »

Dzisiaj spotkalem sie z pierwszymi oznakami buntu... Zaangazowana mlodziez mi zarzucila, ze odpycham ludzi od Kosciola tym, ze prawie zawsze biore I ME, ze jestem nieludzki, egoistyczny, patrze tylko na siebie, a ludzi bola kolana, bo liturgia jest nudna a ma byc ciekawa, ma sie zmieniac itd... Smiac sie czy plakac :D. Chyba sie nawroce na 19 minutowe "mszyczki" ;)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #396 dnia: Listopada 04, 2009, 21:55:53 pm »

Niech xiędza Ręka Boska broni przed "nawracaniem się" na 19-to minutówki!!!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #397 dnia: Listopada 04, 2009, 21:59:49 pm »

@ x. pauluss

Skoro ma się zmieniać, nie być nudna, to dla odmiany może by Ksiądz wreszcie odprawił Mszę św. KRR ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #398 dnia: Listopada 04, 2009, 22:31:19 pm »

@ x. pauluss
Skoro ma się zmieniać, nie być nudna, to dla odmiany może by Ksiądz wreszcie odprawił Mszę św. KRR ?
To kolejny cytat z dzisiejszego dnia: "To moze najlepiej tylko ubierac skrzypce barokowe, odprawiac tylko jedynke, moze jeszcze po lacinie i tylem do ludzi". To akurat nie bylo o mnie, ale o drugim wikarym... A poszlo o msze dla dzieci, ze katuje je kanonem, nie chce robic teatrzykow w czasie kazania (a to bylo takie fajne do tej pory, szesc lat tak bylo a ja to chce zniszczyc) i nie chce sie trzymac za rece w czasie "Ojcze nasz" (jak to od zawsze przyciagalo dzieci...). I w ogole jestem uparty (w domysle - jak wiadomo co czy kto...), bo oni mi proponuja ozywienie mszy a ja mowie "nie"... Poczulem sie jak jakis najwiekszy wrog parafi...  :o  ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #399 dnia: Listopada 04, 2009, 22:38:11 pm »

Może powinien im ksiądz kazanie na ten temat rąbnąć?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #400 dnia: Listopada 04, 2009, 22:45:08 pm »

"Ożywienie" mszy np. trzymaniem się za rączki, klaskaniem, improwizacją czy tańcami jest UŚMIERCANIEM mszy. Przykład zachodniej Europy do tych ludzi nie dociera ? Ech,pewnie, że nie dociera. Przecież w Polsce też tak jest.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #401 dnia: Listopada 04, 2009, 23:09:37 pm »

E tam, co sie Ksiadz martwi. Normalna sprawa - testuja Ksiedza. Jak dzieci, ktore testuja doroslych, chca wyczuc na co se moga pozwolic.
Jak dorosly mieknie i test sie powiedzie, dzieci wlaza na glowe. I wcale z tego powodu nie sa szczesliwe, bo dziecko nie jest szczesliwe jak sie spelnia jego zachcianki. Nie moze byc szczesliwe, bo jesli na obiad zamiast rosolu z kluskami + kotleta z surowka dostanie zupe z coca-coli z czipsami + kakauetki z nutella, po prostu zwymiotuje, choc nie zauwazy zwiazku przyczynowego miedzy wymiotowaniem a jadlospisem.

Mnie sie zdaje, ze wystarcza dwa-trzy dobre, STANOWCZE kazania o liturgii i Mszy swietej. Takie, ktore wyjasnia, ze liturgia to ani widzimisie nabozne, ani widzimisie cyrkowe, ani zadne inne prywatne widzimisie czy jakies eksperymentalne poletko dla celebransa, a jedynie wiernosc mszalowi. I niech se marudza pod nosem, ale nie podskocza, i bedzie Ksiadz mial wiekszy autorytet (a tym samym zwiekszal autorytet Kosciola) niz ci ksieza, ktorzy zrobia z siebie (a przy okazji i z Kosciola) ostatniego pajaca, byle tylko mu klaskali na Mszy.

Nie wiem jak tam z kaznodziejskimi zdolnosciami u Ksiedza ;), ale jesli brakuje pomyslow, to serdecznie polecam wyklady ks. Stehlina o Mszy swietej. Inspirujace.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #402 dnia: Listopada 05, 2009, 02:16:59 am »

Dzisiaj spotkalem sie z pierwszymi oznakami buntu... Zaangazowana mlodziez mi zarzucila, ze odpycham ludzi od Kosciola tym, ze prawie zawsze biore I ME, ze jestem nieludzki, egoistyczny, patrze tylko na siebie, a ludzi bola kolana, bo liturgia jest nudna a ma byc ciekawa, ma sie zmieniac itd... Smiac sie czy plakac :D. Chyba sie nawroce na 19 minutowe "mszyczki" ;)
Widzi Ksiądz, że NOM ciąży ku tym nadużyciom. Moi wierni tu w Santiago klęczą całą Mszę i nie skarżą się, ba! są zachwyceni. Życzę wytrwałości w dobrych zamiarach i postanowieniach. Serdecznie Księdza pozdrawiam!
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #403 dnia: Listopada 05, 2009, 12:20:16 pm »

Ja wiem, że wątek o ME-lotku, ale widzę ciekawe wpisy księży dotyczące dzieci na Mszy św.
Niezwykłe zjawisko. W grudniu 2008 w parafialnym pisemku zamieściliśmy napisany wspólnie z naszym księdzem wikarym artykulik dotyczący zachowania dzieci na Mszy Św. Autorów było dwóch - ja jako psycholog i mama czwórki dzieci, ksiądz jako kapłan. Wydawałoby się, że mamy prawo wypowiadać się na ten temat.
Artykulik linkuję: http://www.bognabialecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29:mae-dziecko-na-mszy-w-wskazowki-praktyczne&catid=13:dla-rodzicow&Itemid=24
Wielu parafian nam za to podziękowało (w tym rodzice małych dzieci), ale spotkaliśmy się z ostrymi zarzutami - że wyrzucamy dzieci z kościoła i Kościoła.

Dalsze losy:
1) Artykulik jest prywatnie ściągany przez wielu księży i rozpowszechniany w parafiach.
2) Stwierdziwszy, że temat ważny, postanowiliśmy w jakiś ogólnopolskich mediach katolickich to puścić.
3) ŻADNA!!! z redakcji nie zdecydowała się go puścić bez cenzury.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 12:25:07 pm wysłana przez bogna » Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #404 dnia: Listopada 05, 2009, 15:47:29 pm »

Artykulik linkuję: http://www.bognabialecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29:mae-dziecko-na-mszy-w-wskazowki-praktyczne&catid=13:dla-rodzicow&Itemid=24

Zaraz dam na KNO. Oczywiście po ocenzurowaniu :)
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!