Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:20:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209208 razy)
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #360 dnia: Sierpnia 31, 2009, 15:41:34 pm »

Paradoks - służba liturgiczna skłaniała głowy podczas "Gloria", za to pokłonu na "Credo" nie zauważyłem...
Mnie już to nie dziwi, bo takie zachowanie widzę bardzo często.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #361 dnia: Sierpnia 31, 2009, 21:11:58 pm »

par. PRzemienienia Pańskiego K-ce 30.08. godz. 18:00 - IIME
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #362 dnia: Września 01, 2009, 09:54:07 am »

Pewna parafia (gdzie mialem zastepstwo), niedziela 30.08."
8.00 - I ME
10.30 - I ME
Kosciol parafialny 18.00 - III ME  ;)
Zapisane
P
bywalec
**
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #363 dnia: Września 06, 2009, 14:46:57 pm »

12:15 - Kanon (I Modlitwa Eucharystyczna)

W mojej parafii posługuje ks. Damian, który został wyświęcony kilka miesięcy temu, na każdej Mszy Św., (w której miałem możliwość uczestniczyć) którą celebruje, odmawia KANON

:)

« Ostatnia zmiana: Września 06, 2009, 14:49:43 pm wysłana przez pątnik » Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #364 dnia: Września 06, 2009, 17:57:17 pm »

to i ja dopisze, ale to, co tu zostanie napisane mozna potraktowac jako niedzielna regule:

Bazylika Sw. Szczepana przy Klasztorze OP "Ecole Biblique et Archeologique Francais de Jerusalem"

Msza Sw. Konwentualna w jezyku francuskim, g. 11.30 (przychodza glownie Francuzi mieszkajacy w Jerozolimie, pracownicy francuskich firm, czy innych instytucji, w tym Konsul z rodzina, studenci, sporo siostr i braci zakonncyh, etc...)

Lacinskie czesci stale + antyfona "Sub Tuum" na koniec

Kanon

Krzyz stoi na srodku przed oltarzem ("zaslania" celebransa)

Nie uzywa sie mikrofonow

(niestety, jak wszedzie w Ziemi Swietej, Komunia - pod 2 Postaciami (to akurat ok)-  kolejkowa i do reki, choc sa tacy, co przyjmuja do ust; oczywiscie wszyscy ida do Komunii)
Zapisane
magl
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #365 dnia: Września 06, 2009, 18:52:29 pm »

Gdynia Św. Trójcy. 18:00. Niedzielną Msza przy akompaniamencie gitarki i bębenka.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #366 dnia: Września 06, 2009, 20:05:47 pm »

sobota, ślub w Mińsku Mazowieckim:
- dwójeczka
- tylko dwa czytania
- brak: confiteor, kyrie, gloria, credo

Nie mówię, ze wszystko to powinno być, ale do prefacji nie wiedzieliśmy, czy jesteśmy na NOMie ślubnym czy na rycie ślubu poza Mszą
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #367 dnia: Września 06, 2009, 23:15:54 pm »

sobota, ślub w Mińsku Mazowieckim:
- dwójeczka
- tylko dwa czytania
- brak: confiteor, kyrie, gloria, credo

Nie mówię, ze wszystko to powinno być, ale do prefacji nie wiedzieliśmy, czy jesteśmy na NOMie ślubnym czy na rycie ślubu poza Mszą

W dzień powszedni tak to już jest na NOMie, że są dwa czytania (na Mszy z udzieleniem sakramentu małżeństwa mogą być trzy) i nie ma gloria ani credo. A w tej Mszy akt pokuty się opuszcza, gdyż zastępuje go procesja do kościoła (teraz proszę napisać, że procesji nie było ;-) )

Aczkolwiek jeśli ślub był późnym popołudniem, to wskazane było aby były 3 czytania oraz gloria i credo (bo pewnie wielu weselników w niedzielę do kościoła nie poszło).
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #368 dnia: Września 09, 2009, 00:19:40 am »

Warszawa, parafia św. Zygmunta
Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny
godź. 19.00 II ME

Pani czytająca epistołę nie wiedziała gdzie otworzyć lekcjonarz, na ratunek musiał pośpieszyć prezbiter. Później pani lektorka dała popis aktorstwa - czytająć podkreslała swoje przejecie rolą i emocjonalne zaangażowanie.

Zapisane
Joanna Pięcek
adept
*
Wiadomości: 45


Pingwin
« Odpowiedz #369 dnia: Września 13, 2009, 00:03:29 am »

sobota, ślub w Mińsku Mazowieckim:
- dwójeczka
- tylko dwa czytania
- brak: confiteor, kyrie, gloria, credo

Nie mówię, ze wszystko to powinno być, ale do prefacji nie wiedzieliśmy, czy jesteśmy na NOMie ślubnym czy na rycie ślubu poza Mszą

W dzień powszedni tak to już jest na NOMie, że są dwa czytania (na Mszy z udzieleniem sakramentu małżeństwa mogą być trzy) i nie ma gloria ani credo. A w tej Mszy akt pokuty się opuszcza, gdyż zastępuje go procesja do kościoła (teraz proszę napisać, że procesji nie było ;-) )


A w mojej parafii (w której czasem grywam na ślubach) zawsze jest akt pokuty, obojętnie czy ksiądz wychodzi po parę, czy para wchodzi sama, czy para wchodzi razem ze wszystkimi gośćmi....

Za to 15 sierpnia (!) w kościele  św. Marii Magdaleny na Warszawskim Bródnie nie dość że nie było aktu pokuty (procesją  ??? było chyba wejście Panny młodej,  po uprzednim zagonieniu wszystkich gości do kościoła, tak aby mogli ją podziwiać w pełni), to jeszcze Credo zostało zredukowane do aktu "wierzę w Ciebie Boże żywy...."  :(
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #370 dnia: Września 13, 2009, 00:16:52 am »

Za to 15 sierpnia (!) w kościele  św. Marii Magdaleny na Warszawskim Bródnie nie dość że nie było aktu pokuty (procesją  ??? było chyba wejście Panny młodej,  po uprzednim zagonieniu wszystkich gości do kościoła, tak aby mogli ją podziwiać w pełni),
Aktem pokutnym było patrzenie na pannę młodą??? ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #371 dnia: Września 13, 2009, 02:34:47 am »

Tak się składa, że na Mszach ślubnych (NOM) rubryki nakazują pominąć akt pokuty. Osobiście nie wiem dlaczego, ale tak jest, wystarczy spojrzeć do rytuału.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #372 dnia: Września 13, 2009, 09:42:43 am »

Tak się składa, że na Mszach ślubnych (NOM) rubryki nakazują pominąć akt pokuty. Osobiście nie wiem dlaczego, ale tak jest, wystarczy spojrzeć do rytuału.

W nowym tak, w starym nie.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #373 dnia: Września 13, 2009, 17:13:01 pm »

Tak się składa, że na Mszach ślubnych (NOM) rubryki nakazują pominąć akt pokuty. Osobiście nie wiem dlaczego, ale tak jest, wystarczy spojrzeć do rytuału.

W nowym tak, w starym nie.
W tym wątku rozmawia się o nowym (co zresztą zaznaczyłem w mojej wypowiedzi). Odprawiając wg nowego rytu, należy stosować się do nowych rubryk.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #374 dnia: Września 13, 2009, 17:44:15 pm »

Tak się składa, że na Mszach ślubnych (NOM) rubryki nakazują pominąć akt pokuty. Osobiście nie wiem dlaczego, ale tak jest, wystarczy spojrzeć do rytuału.

W nowym tak, w starym nie.
W tym wątku rozmawia się o nowym (co zresztą zaznaczyłem w mojej wypowiedzi). Odprawiając wg nowego rytu, należy stosować się do nowych rubryk.

Księże Konstantynie - chodziło mi o wydania posoborowego rytuału. Pierwsze wydanie zawiera akt pokuty, drugie go nie zawiera (oba wydania pochodząc z Księgarni św. Jacka, zatwierdzone przez episkopat). Na liturgiście jest o tym wątek: http://liturgista.pl/?menu_id=3&&display=search_result&&sekcja=c&&wyrazenie=akt+pokuty&&id=120#489. Na jakimś forum też sam pokusiłem się o sprawdzenie, jak to winno być i do którego wkradł się błąd (o ile był to błąd, a nie "rozwój"). Niestety nie jestem w stanie tego znaleźć, bo nie wiem, na którym forum wyniki swoich krótkich badań spisałem :) 
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!