Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:58:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209238 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #300 dnia: Lipca 23, 2009, 09:27:21 am »

Księdzu Paulussowi wielu łask Bożych i błogosławieństwa Niepokalanejw kapłańskiej służbie!
Oczywiście czekamy kiedy Ksiądz odprawi pierwszy raz w KRR !!!;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #301 dnia: Lipca 23, 2009, 13:31:22 pm »

parafia p.w. NMP Królowej Polski  Głogów
23.07.2009 Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
I ME, czyli Kanon Rzymski :)
Zapisane
Deo gratias
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #302 dnia: Lipca 23, 2009, 16:43:06 pm »

Toruń, parafia św. Józefa
Niedziela 19.07 godz. 18:00
Modlitwa Eucharystyczna żadna z mi znanych - najprawdopodobniej pochodziła od II ME tyle, że skrócona o Modlitwy za Kościół, za zmarłych i żyjących (Pamiętaj Boże, o Kościele Twoim na całej ziemi...). Zostały one całkowicie pominięte, a ksiądz od razu przeszedł do Konkluzji(Przez Chrystusa...)także nie wiem nawet czy można to nadal nazwać Modlitwą Eucharystyczną.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #303 dnia: Lipca 23, 2009, 22:11:14 pm »

Ech patrzcie Panstwo, dwójeczka zbyt długa... szok w trampkach. Panie Albertusie, a ile trwała cała Msza? Długa homilia, śpiewy??
Zapisane
Taki sobie o...
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #304 dnia: Lipca 24, 2009, 00:24:53 am »

Msza trwała raczej normalnie czyli ok. 50 min. Dodatkowo ksiądz wszystko recytował, jakby chciał jak najszybciej skończyć. Za to było śpiewane Ojcze nasz (wyjątek). Natomiast kazanie było rozległe, tak jakby w ogóle nie przygotowane, ksiądz przechodził nieoczekiwanie z jednego wątku do drugiego, wszystko ze sobą łączył, żeby jakoś powiedzieć o następnej rzeczy... W ogóle całe było przeprowadzone bardzo chaotycznie, a Msza była co najmniej dziwna (zresztą tak jak ks. celebrans).
A dodam, że było to święto Najświętszego Odkupiciela, uroczystość patronalna Redemptorystów, także nawet nie pomyślałbym, że msza o 18:00, na którą przychodzi dużo ludzi, zostanie tak odprawiona.
Słuszna uwaga o tym, że niektórym najwidoczniej już nawet II ME się dłuży(a co tu mówić o Kanonie!).
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #305 dnia: Lipca 24, 2009, 10:26:32 am »

To jest chore moim zdaniem, że niektórzy księża gadają kazanie 15 - 20 minut, potem ogłoszenia 5 - 10, a wybierają II ME. Jeszcze gorzej jak jest to Triduum, albo na przykład Pasterka. U mnie wtedy kazanie jest bardzo długie, a wydaje mi się, jeśli już nie chcemy zbyt przedłużyć Mszy Świętej (co przecież itak nie ma sensu, po co skracać tak ważne i wielkie Tajemnice na siłę), ale jeśli koniecznie musi być np godzina, bo by ludzie zlinczowali proboszcza, oszczędziłbym czas na kazaniu, ogłoszeniach i pozbawiłbym Mszę wstępu/zagajenia - a za to byłaby śpiewana prefacja, Kanon albo III ME, to co się da zaśpiewać śpiewane, kadzidło  itp. Na Mszy z takim kazaniem czuję się jak u protestantów, gdzie kazanie jest obowiązkowe i długie zazwyczaj.
Zapisane
Taki sobie o...
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #306 dnia: Lipca 24, 2009, 11:18:16 am »

Kazanie powinno być jak trawa soczyste i dobrze przystyżone ;)

Jest chyba jakaś instrukcja która wskazuje czas kazań na max 10 min?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #307 dnia: Lipca 24, 2009, 13:52:47 pm »

Na Mszy z takim kazaniem czuję się jak u protestantów, gdzie kazanie jest obowiązkowe i długie zazwyczaj.

U nich kazanie nie jest tak długie. Poza tym stoi na wysokim poziomie merytotycznym, przynajmniej tam gdzie ja byłam.

Dobre kazanie powinno być jak spódniczka mini: krótkie, przystawać do tematu i lekko odsłaniać tajemnicę ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #308 dnia: Lipca 24, 2009, 13:54:46 pm »

Kazanie powinno być jak trawa soczyste i dobrze przystyżone ;)

Jest chyba jakaś instrukcja która wskazuje czas kazań na max 10 min?

Gdzieś o tym kiedyś czytałem. Myślałem, że w Redemptionis Sacramentum - ale jednak nie.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #309 dnia: Lipca 24, 2009, 14:46:25 pm »

w OWMR chyba pisze że ma być krótkie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #310 dnia: Lipca 24, 2009, 21:04:49 pm »

Księdzu Paulussowi wielu łask Bożych i błogosławieństwa Niepokalanejw kapłańskiej służbie!
Oczywiście czekamy kiedy Ksiądz odprawi pierwszy raz w KRR !!!;D
Jak sie naucze (nie mam skad) i jak bedzie dla kogo ;)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #311 dnia: Lipca 26, 2009, 12:29:18 pm »

Toruń, parafia św. Józefa
Niedziela 19.07 godz. 18:00
Modlitwa Eucharystyczna żadna z mi znanych - najprawdopodobniej pochodziła od II ME tyle, że skrócona o Modlitwy za Kościół, za zmarłych i żyjących (Pamiętaj Boże, o Kościele Twoim na całej ziemi...). Zostały one całkowicie pominięte, a ksiądz od razu przeszedł do Konkluzji(Przez Chrystusa...)także nie wiem nawet czy można to nadal nazwać Modlitwą Eucharystyczną.

Nie ma Pan przypadkiem na myśli czcigodnego zwyczaju przechowanego jeszcze gdzieniegdzie po wsiach, kiedy to po aklamacji po Podniesieniu organista startuje z pieśnią ku uczczeniu Rzeczywistej Obecności, kapłan natomiast w tym czasie w sposób niewykrywalny dla otoczenia recytuje resztę Modlitwy Eucharystycznej, by już za moment dołączyć do śpiewającego ludu, a po zakończeniu pieśni odśpiewać Doksologię?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #312 dnia: Lipca 26, 2009, 13:01:06 pm »

Księdzu Paulussowi wielu łask Bożych i błogosławieństwa Niepokalanejw kapłańskiej służbie!
Oczywiście czekamy kiedy Ksiądz odprawi pierwszy raz w KRR !!!;D
Jak sie naucze (nie mam skad) i jak bedzie dla kogo ;)
A może tak dla Boga... :)
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #313 dnia: Lipca 26, 2009, 16:05:44 pm »

Toruń, parafia św. Józefa
Niedziela 19.07 godz. 18:00
Modlitwa Eucharystyczna żadna z mi znanych - najprawdopodobniej pochodziła od II ME tyle, że skrócona o Modlitwy za Kościół, za zmarłych i żyjących (Pamiętaj Boże, o Kościele Twoim na całej ziemi...). Zostały one całkowicie pominięte, a ksiądz od razu przeszedł do Konkluzji(Przez Chrystusa...)także nie wiem nawet czy można to nadal nazwać Modlitwą Eucharystyczną.

Nie ma Pan przypadkiem na myśli czcigodnego zwyczaju przechowanego jeszcze gdzieniegdzie po wsiach, kiedy to po aklamacji po Podniesieniu organista startuje z pieśnią ku uczczeniu Rzeczywistej Obecności, kapłan natomiast w tym czasie w sposób niewykrywalny dla otoczenia recytuje resztę Modlitwy Eucharystycznej, by już za moment dołączyć do śpiewającego ludu, a po zakończeniu pieśni odśpiewać Doksologię?

 
Fantastyczne:) nigdy o takim zwyczaju nie słyszałem:) A jak na to reagują nasi KEPowcy?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
solid
Gość
« Odpowiedz #314 dnia: Lipca 26, 2009, 17:09:46 pm »

Kraków, św. Mikołaja, 26.07.09, 13:00 - zaproszony celebrans, karmelita bosy, odmówił "ME z udziałem dzieci" (nie wiem którą, nie rozróżniam ich dobrze). Msza jednak nie była "dla dzieci", tylko była to suma odpustowa ku czci drugiego patrona kościoła, św. Anny.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!