Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 21:30:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209182 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #285 dnia: Lipca 18, 2009, 16:00:37 pm »

Ale dlugosc niektorych kazan i cytowanie greckich slow w wiejskich parafiach chyba nie jest najlepszym pomyslem ;D
Dwie takie anegdoty (choć b. nadajace się do działu humor) -
1. Abp. Życiński, zaraz gdy został bp. tarnowskim, kazanie na swej pierwszejwizytacji na parafii gdzieś w jakiejś wsi pod Nowym Saczem zaczał od słów: "Wszyscy znamy Karla Popera".:)
2. Ks. prof. Jerzy Szymik na seminarium dot. różnic pomiedzy JP2 i B16: "będę mówił b. prosto, tak aby wszyscy ludzie mnie zrozumieli. Będe używał prostych zrozumiałych słów. Otóż też jestem zwolennikiem hermeneutyki konstynuacji". :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #286 dnia: Lipca 18, 2009, 17:25:43 pm »

 ;D ;D ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #287 dnia: Lipca 19, 2009, 11:19:08 am »

Dziś Popielów 9.00 V ME
Zapisane
piotrekpiotrek
bywalec
**
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #288 dnia: Lipca 19, 2009, 11:30:13 am »

W zeszłym tygodniu w mojej parafii (Nawiedzenia NMP) można było usłyszeć i I i II i III i IV :) odprawiał wikary.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #289 dnia: Lipca 19, 2009, 21:44:50 pm »

Dziś Częstochowa 9.30 Św Maksymiliana

III ME
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
slavko
Gość
« Odpowiedz #290 dnia: Lipca 19, 2009, 21:51:34 pm »

A u mnie dzis IV ME.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #291 dnia: Lipca 20, 2009, 09:42:16 am »

Nie bede pisal, ktorej modlitwy eucharystycznej uzylem dzis w czasie dwoch mszy sw ;). Jeszcze by ktos pomyslal, ze sie chwale ;D

To chwała Bogu! I mam nadzieję, że Ksiądz nigdy nie użył i nie użyje osławionej "dwójki". Przy okazji, gratuluję zostania Księdzem. Jakieś fotki z prymicji, święceń? Życzę wielu łask Bożych i zostania świętym w stylu św. Jana Vianeya!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #292 dnia: Lipca 20, 2009, 09:45:52 am »

Nie bede pisal, ktorej modlitwy eucharystycznej uzylem dzis w czasie dwoch mszy sw ;). Jeszcze by ktos pomyslal, ze sie chwale ;D
To chwała Bogu! I mam nadzieję, że Ksiądz nigdy nie użył i nie użyje osławionej "dwójki". Przy okazji, gratuluję zostania Księdzem. Jakieś fotki z prymicji, święceń? Życzę wielu łask Bożych i zostania świętym w stylu św. Jana Vianeya!
Wykorzystuje bogactwo modlitw eucharystycznych :) w ten sposob, ze prawie zawsze biore I ME, ale zdarzylo mi sie wziac raz "dwojeczke" a dwa razy "trojeczke"..., ale to z troski o to, zeby msza w dzien powszedni nie trwala wiecej niz 50 minut  ;)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #293 dnia: Lipca 20, 2009, 12:47:28 pm »

ale zdarzylo mi sie wziac raz "dwojeczke" a dwa razy "trojeczke"..., ale to z troski o to, zeby msza w dzien powszedni nie trwala wiecej niz 50 minut  ;)

To trzeba pracować nad dykcją żeby szybciej wymawiać słowa z I ;)
(ja jeszcze nie gratulowałam ale Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i dużo Bożego błogosławieństwa oraz uśmiechu i dystansu do samego siebie i życia)

Po ostatniej Mszy na Jasnej Górze doszłam do wniosku że gdyby księża zrezygnowali z powitania i tłumaczenia że jesteśmy na Eucharystii (bo zanim skończą powitanie to można już zapomnieć) i mówili krótkie kazanie tylko na temat to i I ME spokojnie by się zmieściła a czas Mszy św. wcale by się nie wydłużył.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #294 dnia: Lipca 20, 2009, 14:29:49 pm »

Dokładnie tak jak Pani mówi.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #295 dnia: Lipca 20, 2009, 14:34:50 pm »

ale zdarzylo mi sie wziac raz "dwojeczke" a dwa razy "trojeczke"..., ale to z troski o to, zeby msza w dzien powszedni nie trwala wiecej niz 50 minut  ;)
To trzeba pracować nad dykcją żeby szybciej wymawiać słowa z I ;)
(ja jeszcze nie gratulowałam ale Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i dużo Bożego błogosławieństwa oraz uśmiechu i dystansu do samego siebie i życia)
Po ostatniej Mszy na Jasnej Górze doszłam do wniosku że gdyby księża zrezygnowali z powitania i tłumaczenia że jesteśmy na Eucharystii (bo zanim skończą powitanie to można już zapomnieć) i mówili krótkie kazanie tylko na temat to i I ME spokojnie by się zmieściła a czas Mszy św. wcale by się nie wydłużył.
To ja musze cos wytlumaczyc, zebym nie wyszedl na jakiegos slimaka ;D. U nas kazdy dzien jest kazanie (krotkie 3-4 minuty), spiewam oracje, prefacje itd, z I ME msza trwa z 45 minut (w dzien powszedni - w mojej rodzinnej parafii msza w niedziele trwa 33 minuty :o). W zeszly piatek trwala 55 minut, ale bylo sporo ludzi do Komunii. Nie witam i nie zegnam ;)
A tu nie chodzi o dykcje, ale o to, zeby sie nie spieszyc, a z drugiej strony nie chce szokowac wiernych dlugoscia mszy ;)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #296 dnia: Lipca 20, 2009, 15:17:09 pm »

A tu nie chodzi o dykcje, ale o to, zeby sie nie spieszyc, a z drugiej strony nie chce szokowac wiernych dlugoscia mszy ;)

Z dykcją to żart był. Cieszę się że ksiądz używa innych modlitw. Chociaż jak sobie w niedzielę usłyszałam III to doszłam do wniosku że i II mogłaby być. Każda taka infantylna z leksza więc lepiej jak się szybciej skończy.

A o witaniu i żegnaniu to spostrzeżenie apropo paru nomów na których ostatnio byłam i wnioski z nich płynące. Żeby się ksiądz nie czuł dotknięty :) bo jak Ksiądz odprawia to nie wiem.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #297 dnia: Lipca 21, 2009, 20:22:14 pm »

w mojej rodzinnej parafii msza w niedziele trwa 33 minuty :o)

W mojej rodzinnej też 33, czasem 37 jak jest dużo do komunii. To w niedzielę. Z Kanonem, oraz śpiewaną prefacją (bo czytanych się u nas w ogóle nie praktykuje), wezwaniami modlitwy wiernych i wszystkimi innymi śpiewami. Homilia krótka, sprawna i na temat, ot co.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #298 dnia: Lipca 21, 2009, 21:01:58 pm »

Parafia Chrystusa Nauczyciela Radom, III ME:) dnia 21 lipca
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #299 dnia: Lipca 21, 2009, 21:42:38 pm »

w mojej rodzinnej parafii msza w niedziele trwa 33 minuty :o)
W mojej rodzinnej też 33, czasem 37 jak jest dużo do komunii. To w niedzielę. Z Kanonem, oraz śpiewaną prefacją (bo czytanych się u nas w ogóle nie praktykuje), wezwaniami modlitwy wiernych i wszystkimi innymi śpiewami. Homilia krótka, sprawna i na temat, ot co.
I Panu sie to podoba ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!