Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:00:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209202 razy)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #240 dnia: Lipca 12, 2009, 14:27:03 pm »

11 lipca 2009, godz 10:00 Parafia śś. Piotra i Pawła w Otfinowie.

III ME
Msza ładnie śpiewana, co tam jest rzadkością. Ale odprawiał kuzyn mojej babci, a nie proboszcz tamtejszy.

Kazanie, a raczej wykład o.... savoir vivre w kościele: jak należy się ubrać, jak zachować.. nawet mi się podobało, ze ksiądz o tym mówi i chyba tylko mi w całej świątyni. Oczywiście w czasie homilii nie miejsce na takie pouczenia, ale kiedyś trzeba. Jedyne co się mi nie spodobało, to fakt, że ksiądz ganił tych którzy odmawiają Różaniec na Mszy, a ja w czasie ME w myślach "Dla Jego bolesnej męki" - koronkę odmawiałem. Więc i mnie ganił.
Zapisane
Taki sobie o...
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #241 dnia: Lipca 12, 2009, 20:33:34 pm »

Nie bede pisal, ktorej modlitwy eucharystycznej uzylem dzis w czasie dwoch mszy sw ;). Jeszcze by ktos pomyslal, ze sie chwale ;D
Co do rozanca - nie wiem, dlaczego Panstwo tak bronia jego odmawiania w czasie mszy swietej (chyba tylko dlatego, ze w NOMie jest to ganione, wiec trzeba do tego tym bardziej zachecac...  ??? ). Osobiscie nie uwazam tego za najlepszy sposob udzialu we mszy sw.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #242 dnia: Lipca 12, 2009, 20:37:25 pm »

11 lipca 2009, godz 10:00 Parafia śś. Piotra i Pawła w Otfinowie.

Kazanie, a raczej wykład o.... savoir vivre w kościele: jak należy się ubrać, jak zachować.. nawet mi się podobało, ze ksiądz o tym mówi i chyba tylko mi w całej świątyni. Oczywiście w czasie homilii nie miejsce na takie pouczenia, ale kiedyś trzeba.
w czasie homilii moze i nie, podczas kazania jak najbardziej
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #243 dnia: Lipca 12, 2009, 21:19:20 pm »

A Ks.Pauluss to wiadomo I ME. Jak brat jest w Kaliszu ciężko mi go na to namówić.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #244 dnia: Lipca 12, 2009, 21:25:57 pm »

Rozaniec na kazaniu - jak najbardziej. Czasem jest to najlepszy sposob, zeby nie zmarnowac tych kilku czy kilkunastu minut  ;D.
Przypominam sobie, jak w czasie jakiejs uroczystosci koscielnej podczas kazania pewnej lubiacej kwieciscie przemawiac Ekscelencji z poludniowej Polski jedna pani w srodku tejze mowy wyciagnela sobie rozaniec, ukleknela i zaczela sie modlic. I to byla chyba najlepsza decyzja  ;D
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #245 dnia: Lipca 12, 2009, 21:30:39 pm »

Rozaniec na kazaniu - jak najbardziej. Czasem jest to najlepszy sposob, zeby nie zmarnowac tych kilku czy kilkunastu minut  ;D.
Przypominam sobie, jak w czasie jakiejs uroczystosci koscielnej podczas kazania pewnej lubiacej kwieciscie przemawiac Ekscelencji z poludniowej Polski jedna pani w srodku tejze mowy wyciagnela sobie rozaniec, ukleknela i zaczela sie modlic. I to byla chyba najlepsza decyzja  ;D
Ja 2 lata temu u siebie w parafii na odpuście tak zrobiłem (kazanie + wszystkie komentarze - a było ich b. dużo). Odmówiłem wtedy cały różaniec.
A wracajac do rózańca w czasie Mszy to ostatnio w czasie Mszy cichych (NFRR) autentycznie czuję potrzerbę odmawiania wtefy rózańca.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #246 dnia: Lipca 12, 2009, 21:53:44 pm »

A Ks.Pauluss to wiadomo I ME. Jak brat jest w Kaliszu ciężko mi go na to namówić.
Ale mialem dzis pokuse, zeby wziac III ME, bo musialem sie zmiescic w godzinie, ale wzialem "jedynke" i tez sie jakos udalo :)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #247 dnia: Lipca 12, 2009, 21:55:07 pm »

Ja 2 lata temu u siebie w parafii na odpuście tak zrobiłem (kazanie + wszystkie komentarze - a było ich b. dużo). Odmówiłem wtedy cały różaniec.
Zgadzam sie - komentarze to tez stracony czas, wiec to tez dobry czas na rozaniec  ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #248 dnia: Lipca 12, 2009, 22:53:00 pm »

Przypominam sobie, jak w czasie jakiejs uroczystosci koscielnej podczas kazania pewnej lubiacej kwieciscie przemawiac Ekscelencji z poludniowej Polski jedna pani w srodku tejze mowy wyciagnela sobie rozaniec, ukleknela i zaczela sie modlic. I to byla chyba najlepsza decyzja  ;D

Jest ksiądz pewien, że o Ekscelencję chodziło? Znając inne księdza wypowiedzi spodziewałbym się raczej, że o Eminencję chodzi... ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #249 dnia: Lipca 14, 2009, 10:52:04 am »

Kiedy byłem  na wakacjach...
Raz była "dwójeczka" drugim razem nie zwróciłem uwagi...
+ podano w ogłoszeniach - "msza o 7:30 odprawiona będzie jako recytowana, z I Modlitwą Eucharystyczną - czyli tak zwanym kanonem rzymskim"

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #250 dnia: Lipca 14, 2009, 13:34:07 pm »

Toruń, kościół św. Józefa i sanktuarium MBNP
Niedziela 12.07 godz. 12:30 - niestety II ME
Msza koncelebrowana, gł. celebrans - bardziej tradycyjny ksiądz robił skłony na Mszy podczas gdy drugi ani trochę - od razu widać różnicę i taka myśl, że nawet na wspólnej Mszy Św. jeden ksiądz swoje a drugi swoje...
Poza tym ten tradycyjniejszy ksiądz to prawdziwy wyjątek w parafii - jako jedyny chodzi zawsze normalnie w habicie (podczas gdy inni nawet koloratek często nie mają), a nawet widziałem go raz w birecie(chociaż jest dosyć młody!), nie popełnia nadużyć w czasie Mszy Św.(jako jedyny np. śpiewa całą prefację zawsze), kiedy prowadzi sam to stosuje nawet Kanon lub III ME, raczej nie II ME, wiem że nawet odprawiał już Mszę Trydencką, ogólnie daje wrażenie kapłana naprawdę przyjaznego tradycji, niestety jest jeden w obliczu całej parafii :(...oby było więcej takich kapłanów.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #251 dnia: Lipca 14, 2009, 20:05:15 pm »

CSsR?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #252 dnia: Lipca 14, 2009, 22:07:05 pm »

12 lipca Kamesznica Kosciół filialny MB Szkaplerznej na Grapce, III ME, ponizej zdjęcie z tej Mszy:
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #253 dnia: Lipca 14, 2009, 23:46:43 pm »

CSsR?
Zgadza się!
Z ciekawostek mogę dodać jeszcze np. że ostatnio po mszy św. ksiądz normalnie wyszedł do zakrystii, po chwili wrócił żeby coś jeszcze poprawić przy tabernakulum już oczywiście ubrany "normalnie" w spodniach na szelkach i koszuli...
Natomiast innym razem mój przyjaciel widział księdza z naszej parafii(redemptorystę) ubranego całkowicie po świecku, w dżinsach, bez koloratki, niczym się nie wyróżniającego, o 21.30, w towarzystwie dwóch młodych niewiast, zmierzającego w stronę miasta...Zdziwił się ogromnie. Gdyby nie znał go z parafii to pewnie nigdy w życiu by mu nie przyszło do głowy że to osoba duchowna (mi zresztą pewnie też).
Nie wiem jak jest u innych redemptorystów ale u nas totalny luz (oprócz wspomnianego wyżej jednego księdza).
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #254 dnia: Lipca 15, 2009, 21:45:32 pm »

Parafia Chrystusa Nauczyciela Radom 15 lipca IV ME:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!