Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 00:10:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209216 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #750 dnia: Marca 20, 2016, 22:42:03 pm »

Dziś w Niedzielę Palmową Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie - wybrałem się gdyż to ostatni z warszawskich Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Msza Św. o godz. 19:30 - sporo ludzi, młodych także. NOM z 2-ką ale Podniesienie! - po "trydencku" i Hostii i Kielicha i dłuuugo w górze, śmiało mogło konkurować z Garncarską. Miłe gdy widzę na NOM-ie że celebrans wierzy w Przeistoczenie.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #751 dnia: Kwietnia 01, 2016, 22:15:52 pm »

Piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego - warszawska Parafia Świętych Wyznawców Ojca Rafała Kalinowskiego i Brata Alberta Chmielowskiego. - III ME, a i Podniesienie jak należy. Lud pobożnie się zachowujący - wiele głów się schylało na Jezu Chryste i na Święta Maryjo.  Miłe, że nie byłem jedynym, który klęczał od Sanctus aż do Oratio Dominica.

PS Wszystko to w ramach dobrowolnej pokuty za wywyższanie się ponad uczęszczających na NOM - "O Panie Królu, pozwól mi widzieć moje grzechy i nie osądzać brata mego"
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #752 dnia: Maja 03, 2016, 21:56:52 pm »

Pewien kościół we wschodniej Polsce:  Kanon, Msza śpiewana, asysta z okadzeniami. I wszystko trwało 53 minuty. (w tym było również kazanie). I kto tu mówi, że z I ME jest za długa i że nie ma czasu?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #753 dnia: Maja 03, 2016, 22:50:09 pm »

Wyjątkowo nie dojechałem dziś do Wrocka  >:(
Novus, II ME standardowo, ale kazanie długie i całkiem całkiem... 62 minuty. Na szczęście nie było koncelebry  :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #754 dnia: Maja 19, 2016, 23:05:12 pm »

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami:
«Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się wypełniło Pismo (...).
(J 17, 11b-19)

Nic niezwykłego, Novus, czytanie ewangelii przepisane na środę 11.05 br. Tylko zaraz potem słyszę w kazaniu o fałszywie pojmowanym ekumeniźmie, protestantyzacji liturgii Mszy Św., czego efektem jest kościół coraz bardziej przypominający, (hmm, nie pamiętam już by dokładnie zacytować) powiedzmy nie-kościół, itd. w podobnym duchu. Kapłan ten przed odprawieniem Mszy Św. zawsze odmawia wraz z wiernymi coś w rodzaju ektenii przed bocznym obrazem MB Nieustającej Pomocy, w czasie której już dwukrotnie usłyszałem m.in. O godne przyjmowanie Komunii Św., na klęcząco i do ust. Jest tak w pewnej parafii Archidiecezji Warszawskiej...

A wracając do tytułu wątku - najpopularniejsza chyba obok wszechobecnego "źródła wszelkiej świętości" IIIME
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #755 dnia: Maja 20, 2016, 08:44:07 am »

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami:
«Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się wypełniło Pismo (...).
(J 17, 11b-19)

Nic niezwykłego, Novus, czytanie ewangelii przepisane na środę 11.05 br. Tylko zaraz potem słyszę w kazaniu o fałszywie pojmowanym ekumeniźmie, protestantyzacji liturgii Mszy Św., czego efektem jest kościół coraz bardziej przypominający, (hmm, nie pamiętam już by dokładnie zacytować) powiedzmy nie-kościół, itd. w podobnym duchu. Kapłan ten przed odprawieniem Mszy Św. zawsze odmawia wraz z wiernymi coś w rodzaju ektenii przed bocznym obrazem MB Nieustającej Pomocy, w czasie której już dwukrotnie usłyszałem m.in. O godne przyjmowanie Komunii Św., na klęcząco i do ust. Jest tak w pewnej parafii Archidiecezji Warszawskiej...

A wracając do tytułu wątku - najpopularniejsza chyba obok wszechobecnego "źródła wszelkiej świętości" IIIME

W Archidiecezji kard. Nycza za taką niesubordynację grozi, tradycyjnie już, Dom Księdza Emeryta.
To tylko kwestia czasu, kiedy Departament IV ABW zakapuje go do Kurii.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #756 dnia: Maja 26, 2016, 19:59:25 pm »

Boże Ciało w pewnej parafii w Poznaniu. Kazanie nawet całkiem sensownie, kadzidło, chór śpiewający tradycyjne pieśni (nie chorał, takie "zwykłe" tradycyjne), oczywiście IIME, plastikowe szaty, dialog na początku prefacji śpiewany, a sama prefacja czytana (nie mogę zrozumieć tego fenomenu).
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #757 dnia: Maja 26, 2016, 22:01:06 pm »

Ze strony http://twojabiblia.pl/czytanie czytanie na dzień dzisiejszy Czwartek Boże Ciało

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian (1 Kor 11, 23-26)

Bracia:
Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę!» Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!»
Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie.

Oto słowo Boże


Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego cytat kończy się w tym miejscu, a pomija się wers następny 1 Kor 11, 27 - Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej ?? Dlaczego fragment 1 Kor 11, 27-29 w którym jest mowa o niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi jest pomijany we wszystkich czytaniach w całym roku kościelnym?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #758 dnia: Maja 26, 2016, 22:36:17 pm »

http://milcarek.blogspot.com/2011/07/o-wersach-biblijnych-ktore-wypady.html
http://www.newliturgicalmovement.org/2016/04/the-omission-that-haunts-church-1.html
http://rorate-caeli.blogspot.com/2007/07/new-lectionary-i.html
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2016, 22:55:03 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #759 dnia: Maja 26, 2016, 23:26:39 pm »

@Andrzej75

Synodalne trzęsienie ziemi. Wykład prof. Grzegorza Kucharczyka Od ok. 13:20 min. jest mowa o zaniku spowiedzi indywidualnej w niemieckim KRK. Jeszcze Prof. Grzegorz Kucharczyk: Antyrzymski syndrom Kościoła niemieckiego - to już MSZ nie jest jakaś forma neogallikanizmu, raczej podążanie drogą wyznaczoną 1.5 wieku temu przez Johanna Döllingera, tylko że znacznie szybciej od "starokatolików" wezmą się za "wyświęcanie księżyc i "biskupic".

PS Bokotemat wywołałem
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #760 dnia: Maja 27, 2016, 07:22:02 am »

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego cytat kończy się w tym miejscu, a pomija się wers następny 1 Kor 11, 27 - Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej ?? Dlaczego fragment 1 Kor 11, 27-29 w którym jest mowa o niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi jest pomijany we wszystkich czytaniach w całym roku kościelnym?

Z formularza na Boże Ciało usunięto też antyfonę na Komunię zawierającą ten fragment.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #761 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:10:34 pm »

Wy jesteście światłem świata

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

Oto słowo Pańskie
Mt 5, 13-16

Fragment Ewangelii przepisany na novusie na dziś tj. 07 czerwca 2016. W kazaniu m.in. mowa o wietrzejącej soli i sporo cierpkich słów o tzw. ekumeniźmie.

To nie wszystko. Po Sanctus niezmiernie zdziwiony słyszę: Ojcze nieskończenie dobry, pokornie Cię błagamy przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana, abyś przyjął i pobłogosławił te święte dary ofiarne etc. Jakie na dziś przypada święto, żeby odmawiać Kanon? Naprawdę nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy na NOMie słyszałem Kanon w dzień powszedni.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #762 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:52:24 pm »

Parę dni temu w kościele Parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie podczas mszy południowej usłyszałem IVME (chyba nieczęsto odmawiana) i... niespodzianka - organista zaintonował Sanctus po łacinie.

PS Czasami tekst na Preparatio donorum (do Lava me, Domine) celebrans odmawia głośno, czasami cicho. Czy to pozostaje do uznania  kapłana, czy zależy od czegoś innego?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #763 dnia: Czerwca 07, 2016, 22:52:32 pm »

W naszym kalendarzu dziś jest dzień ferialny 4 klasy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #764 dnia: Czerwca 08, 2016, 05:44:59 am »

i... niespodzianka - organista zaintonował Sanctus po łacinie.

Czy na melodię sakralną?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!