Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 17:18:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209143 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #690 dnia: Lipca 02, 2012, 10:11:16 am »

Kiedy z różnych okazji odwiedzam tę, czy inną parafię, nim w niej służę, a często asystuję kapłanowi do mszału, przygotowuję zakładki w tejże księdze. Zazwyczaj - o ile ma ona parę lat - jej wygląd jest niemalże wszędzie identyczny. Strony z Kanonem Rzymskim czyściutkie, paginator nie dotykany. II Modlitwa Eucharystyczna - paginator urwany lub co najmniej nadwątlony, strony od rąk brudne (każdy ma tłuszcz na palcach...), III - to forma pośrednia między I a II, czyli używane, ale bez szału. A dalej? Niekiedy nigdy nie otwierane.

http://www.liturgia.pl/blogi/woland/Kanonofobia-i-secundofilia-czyli-choroby-odziedziczone-po-duchu-reformy-ktorej-nie-bylo.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #691 dnia: Lipca 03, 2012, 21:00:26 pm »

Bierzmowanie w sąsiedniej parafii.
Prex Eucharistica III, treściwe kazanie o sakramentach działających ex opere operato i biskup w starym ornacie - z dalmatyką pod spodem. Obstawa ministrancka na poziomie ponadprzeciętnym (czyli bez uchybień), akolici, turyfer, ceroferariusze.

Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #692 dnia: Lipca 18, 2012, 15:35:41 pm »

Bierzmowanie w sąsiedniej parafii.

Jak nazywa sie ten Biskup?
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #693 dnia: Lipca 18, 2012, 15:53:02 pm »

Bierzmowanie w sąsiedniej parafii.
Prex Eucharistica III, treściwe kazanie o sakramentach działających ex opere operato i biskup w starym ornacie - z dalmatyką pod spodem. Obstawa ministrancka na poziomie ponadprzeciętnym (czyli bez uchybień), akolici, turyfer, ceroferariusze.



Niektóre dziewczęta obok biskupa to chyba z Szansy na Sukces żywcem wzięte. Najlepsza jest ta "siwa" tleniona w miniówie. A z tyłu chłopaki "heiluja sobie", mówiac krótko fajna zabawa była. Jak to dobrze, że zdjęcie nie ma ścieżki dźwiękowej.
A moze i szkoda... były kiedyś pocztówki dźwiękowe.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #694 dnia: Lipca 18, 2012, 16:06:20 pm »

Bierzmowanie w sąsiedniej parafii.

Jak nazywa sie ten Biskup?

To chyba jest bp Marek Mendyk z diecezji legnickiej (w Sulikowie?).
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #695 dnia: Sierpnia 15, 2012, 20:22:51 pm »

Dziś przeżyłem ciężki szok. W moim dawno nieodwiedzanym parafialnym - jakiś nowy kapłan odmówił tę lassandrystyczną modlitwę o tych "wznoszeniu oczu ku niebu". Od kiedy potrafię rozróżnić te modlitwy - będzie z 2 raz w moim życiu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
sayalius
Gość
« Odpowiedz #696 dnia: Sierpnia 15, 2012, 20:46:10 pm »

U mnie gdzieś tak w zeszłym tygodniu na Mszy porannej w dzień powszedni ksiądz wikary "szarpnął się" na Kanon Rzymski. Kiedy to samo zrobił proboszcz? Może z rok temu, może dwa.
Zazwyczaj II ME (także dziś), chyba, że ja posługuję przy mszale to III (niestety, jak otworzę na Kanonie to przekładają na II-kę, jak zapytam i zasugeruję przed Mszą, to zawsze jest "zobaczymy jak będziemy stali z czasem, ale ja sobię wybiorę... I zawsze wtedy ksiądz bierze sobie II)...).
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #697 dnia: Sierpnia 15, 2012, 21:22:41 pm »

Dziś w kościele w którym byłam na Mszy był odpust. Ksiądz odmówił II ME  :( Młody jest, w tym roku miał święcenia, więc wszystko przed nim (na prymicji był Kanon). Ale kazanie powiedział piękne i katolickie, co uznałam za okoliczność łagodzącą.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #698 dnia: Sierpnia 15, 2012, 21:42:56 pm »

niestety, jak otworzę na Kanonie to przekładają na II-kę, jak zapytam i zasugeruję przed Mszą, to zawsze jest "zobaczymy jak będziemy stali z czasem, ale ja sobię wybiorę... I zawsze wtedy ksiądz bierze sobie II)
Wydrzeć, albo czymś zalać
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #699 dnia: Sierpnia 15, 2012, 22:13:00 pm »

niestety, jak otworzę na Kanonie to przekładają na II-kę, jak zapytam i zasugeruję przed Mszą, to zawsze jest "zobaczymy jak będziemy stali z czasem, ale ja sobię wybiorę... I zawsze wtedy ksiądz bierze sobie II)
Wydrzeć, albo czymś zalać
Albo skleić ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #700 dnia: Sierpnia 15, 2012, 22:30:35 pm »

W mojej parafii bywa różnie. Najczęściej wypada oczywiście nieszczęsna 'dwójka', na co ja jako posługujący przy Mszale raczej nie mam zbyt dużego wpływu. O dziwo dzisiaj udało mi się wywalczyć III ME, Kanon Rzymski na pewno wypada u nas w Wielki Czwartek oraz Wigilię Paschalną, także nie jest aż tak źle jakby się wydawało. Od parady zdarzy się też podczas Mszy niedzielnej. Tak jak czasem IV lub I o Tajemnicy Pojednania.
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #701 dnia: Września 17, 2012, 15:00:19 pm »

Kalisz, parafia pw. Miłosierdzia Bożego
16.09., g.11.30 - KANON RZYMSKI!
+ aspersja i kadzidło  :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #702 dnia: Września 17, 2012, 17:09:22 pm »

Moja parafia. Ale zw względu na urodę kościoła nie zachodzę tam.
Zapisane
MKG
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #703 dnia: Września 30, 2012, 12:11:00 pm »

Warszawa, parafia św. Wojciecha
30 IX 2012, g. 10 -  V ME

Ta ME to chyba rzadkość?
Zapisane
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #704 dnia: Września 30, 2012, 14:56:45 pm »

Fara św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, suma
Aspersja i Pierwsza Modlitwa Eucharystyczna, w koncelebrze,
w kanonie wymieniono z imienia wszystkich, za których Msze ofiarowano. Świętych w nawiasach - pominięto.
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!